Skocz do zawartości

Henrykz

Forumowicz
  • Postów

    61
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Budynek ok.100m2(starsze bud.), ocieplony styropian 8cm, grubość muru 45cm.
  • Instalacja
    Cała instalacja grzejnikowa , 7 grzejników panelowych
  • Kocioł
    Kocioł olejowy BIASI SG 16kW

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Henrykz

Stały bywalec

Stały bywalec (5/14)

  • Od roku na pokładzie
  • Oddany Unikat
  • Współtwórca
  • Miesiąc później
  • Tydzień pierwszy zaliczony

Najnowsze odznaki

14

Reputacja

  1. Dzieki. Spróbuje tak zrobic. Roztwór ko. -6 -8 st. nie powinien miec dużego znaczenia przy zużyciu energii elektr. w stosunku do samej wody w układzie.
  2. A jak zrobic próbe grawitacyjną gdy pompa jest podpita pod CO. Czy ma ktoś sposób na obliczenie ile dolac glikolu -35 st. na instalacje o poj. 120l aby był roztwór na -6 do-7st. Z góry dziekuje za info.
  3. Chyba tak właśnie zrobie. Doleje koncentratu i zrobie roztwór na -6 do -8 st. w całym CO. Czy takie steżenie wystarczy żeby w razie dużego mrozu zrobił sie żel w PC.
  4. Witam. Użytkuję monoblok Haiera 8kW drugi sezon. W pierwszym roku chodził na wymienniku płytowym 45kW. W tym roku zgodnie z opiniami zrobiłem by-pass i ominąłem wymiennik. Pompa daje ciepło prosto w CO(grzejniki aluminiowe) na układzie otwartym. Ominąłem również zbiornik buforowy 60l który był w małym układzie PC-wymiennik gdyż układ CO ma pojemność ok.100-110l. Nie wiem czy dobrze zrobiłem, czy puścić też przez bufor (który jest na powrocie instalacji). Teraz drżę co będzie ja by brakło prądu podczas mrozu. Chyba doleję glikolu do całego zładu CO ( ze 20l) to będę zabezpieczony na -5 do -8 st. Proszę o opinie czy dobrze zrobiłem czy może jest prostsza metoda na zabezpieczenie przeciw mrozem.
  5. Ja mam kocioł olejowy odcięty zaworami kulowymi. Wg mnie przez bufor 100l nie musi przechodzić zasilanie i powrót. Ja mam wpięty bufor tylko na powrocie.
  6. Dom budowany w 1966r. Mur z litej cegły grub. 45cm+8cm styropian, dach ocieplony wełną 25cm.
  7. Ogrzewam dom ok.100m.kw.(starsze budow.) Instalacja CO same grzejniki (7szt.). Mam podlicznik przy samej pompie, który tylko obsługuje PC.
  8. Ja od miesiąca grzeję Haierem i daje radę nawet w mróz -10st. Nabiło wtedy ok.48 kWh/dobę czyli 48x0,47zł(średnia cena za kWh z taryfy G12W)=22,56zł. Oleju bym spalił w taką temp. z 10l, czyli 10x4,10zł=41,00zł. Różnica jest widoczna. Przy temp. około zera, plus 2-3stopnie zużywa 32-40kWh. Na pompie nastawione nie więcej niż 35 st. , w mróz -6 do -10 nastawiałem 38st. i w domu było ok. 21stopni. U mnie Haier jest podłączony przez wymiennik płytowy co zapewne podwyższa zużycie energii, ale ten rok tak będzie, żeby stary układ CO przeczyścił się przez filtroodmulnik, potem wepnę PC prosto w CO. I na wiosnę będę myślał o bojlerze do pompy. Myślę o używce 150-200l z dużą wężownicą lub dwupłaszcz. Muszę jeszcze dopracować odpływ kondensatu bo przy mrozie otwory odpływowe zamarzają i nie odpływa tam gdzie trzeba. Może ktoś ma jakieś dobre rozwiązanie, ja myślę o kablu grzejnym i odprowadzeniu do odpływu kanalizacji. Tyle na tą chwilę dywagacji. Pozdrawiam.
  9. Dzięki. U mnie jest podobnie, podbija obroty. Jutro to wypróbuję, powinna brać mniej energii. Jeszcze w zanadrzu jest podłączenie regulatora pokojowego. Fakt bez ikony defrost działa, wymiennik był zaszroniały a potem to parowało z niego i robił się czysty. W tych temp. zewnętrznych mam na pompie 33 st. a w domu 21 st. i jest OK.Muszę jeszcze rozwiązać odpływ wody od pompy, na razie stoją wiadra. Po założeniu zwory nie trzeba nic robić. Zakładać przy odłączonym zasilaniu do ATW.
  10. Czy ktoś z użytkowników monobloku HAIER wykorzystuje obniżenie mocy o 50% przez założenie zwory na stykach CN 23 modułu ATW. Jak to funkcjonuje i czy nie złego wpływu na np. trwałość pompy. Czy jeśli następuje odszranianie jest to jakoś sygnalizowane na sterowniku, czy leci sobie automatycznie co jakiś czas i my nie widzimy kiedy.
  11. Wszystko dobrze tylko problem się robi jak nie ma zasilania, przewody grzejne nic nie dadzą.
  12. U mnie jest ENERGA są to stawki stałe bez opłat. Opłaty tak czy owak i tak trzeba płacić. Mam opłaty stałe w wys. 53zł/2m-ce. W tym roku wymiennika nie zlikwiduję. Mam centralne, które ma sporo lat i boję sie zasyfić wymiennik PC. Mam magnetoodmulnik na powrocie CO do wymiennika i zabaczymy może trochę układ się oczyści i będziemy wtedy myśleć. Termostaty ciężko wywalić ustawię na NEUTRAL. Pozdrawiam
  13. Też sądziłem, że będzie poniżej 20kWh, ale są same grzejniki, okna są nowe , ale 2-szybowe. Nie wiem co można w instalacji jeszcze pomyśleć. Taryfę mam G12W. Z ostatniej f-ry uśredniłem cenę kWh na 0,40zł. Pompa chodzi non-stop w obu taryfach, a podlicznik nie pokazuje ile jest w jakiej taryfie. Może z za dużą mocą chodzi Haier. Można założyć zworę i zmniejszyc częstotliwość o połowę(i moc). Trochę się tego boję. Czy ktoś to praktykował, podobno nie jest zalecane.
  14. Zgadza się każdy ma wybór: kupić MONOBLOK lub SPLITA. Ja też nad tym trochę myślałem i wybrałem monoblok Haiera ze względu na cenę. Podłączyłem stare CO przez wymiennik płytowy przewymiarowany i funkcjonuje to od kilku dni dobrze.Strata na wymienniku między układem PC-stare CO max. 2 st. czyli prawie nic. W obecnych warunkach pogodowych na pompie jest ustawiona temp. 35 st. i w domu jest cały czas 21 st. Zużycie prądu (mam podlicznik) wynosi 22-24 kWh na dobę, czyli ok. 9-10zł. Jest to dla mnie kwota satysfakcjonująca gdyż grzejąc olejem opałowym byłby koszt min. 22-25 zł(5-6l oleju) i nie miałbym cały czas odczuwalnego ciepła w domu, bo przy oleju grzejniki są raz gorące a raz zimne. Mogę podłączyć jeszcze regulator pokojowy EUROSTER i pewnie będzie mnie ze 30%. Układ pompy mam zalany roztworem glikolu i wody destylowanej (25l glikolu -35 st. na 70l pojemności układu), czyli jest na ok. -10 st. COP-u nie sprawdzam bo nie mam na razie do tego układu.
  15. Przy pracy na Eurosterze nie ma problemu z pracą pompy(odszranianie).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.