Skocz do zawartości

Crasherrrr

Forumowicz
  • Postów

    15
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Crasherrrr

  1. Witam. Kocioł DEFRO gamma 15kw.
     

    Do ostatniego tygodnia działał sprawnie, bez większych zarzutów przez długi czas. Nagle piec siadł, sterownik szalał, stwierdzona usterka, gwarancja, cyk wymiana, ok.

    Pan serwisant tak bardzo się przyłożył do działania, że po wymianie sterownika „zapomniał” chociażby ustawić pompę dodatkową czy wprowadzić ustawienia zaworu 😂

    Widząc tego człowieka, i z tym jak się zachowywał, mam podejrzenia czy w ogóle miał pojęcie jak ta procedura powinna wyglądać.

    Podsyłam zdjęcia wykresu pracy i ustawień, bo ma takie lekkie zawahania. Kocioł tydzień temu przy podobnych temperaturach zew. I tej samej temperaturze na wyjściu z zaworu 42st. Cały zasobnik schodził do 10 dni. Teraz po wymianie 6 dni to max. Tak wysoko to nie miałem nawet przy najwyższych mrozach ostatniej zimy. 

    Stąd moje pytanie, czy coś jest nie tak w ustawieniach? Ten sam Pellet, praktycznie taka sama temperatura zew., żadnych zmian na termostatach.

    Dzięki za porady i odpowiedzi. 

    IMG_0696.jpeg

    IMG_0695.jpeg

    IMG_0694.jpeg

    IMG_0693.jpeg

    IMG_0692.jpeg

    IMG_0691.jpeg

    IMG_0690.jpeg

    IMG_0689.jpeg

    IMG_0686.jpeg

    IMG_0685.jpeg

    IMG_0688.jpeg

    IMG_0687.jpeg

    IMG_0625.jpeg

  2. Sprawdziłem miernikiem, cały czas na wyjściu na grzałkę jest podane napięcie przez co cały czas grzałka pracuje. Tak jak mówisz, przekaźnik uwalony bądź coś że sterownikiem, mam nadzieję ze to pierwsze.

    Być może ten dźwięk działającego przekaźnika to dźwięk nie że strony grzałki tylko wentylatora który odpala się w tym samym czasie, a słychać tylko jedno klikniecie.

    • Zgadzam się 1
  3. Witam. Po ostatnich przeróbkach instalacji i dołożeniu pompy przewałowej, zrobionych po otrzymaniu schematu od użytkownika forum, zauważyłem drastyczny wzrost zużycia prądu.

    Podłączyłem piec poprzez miernik dogniazdkowy. Po 24h piec nabił 7.2 kw. A w tym piec chodzi wg. harmonogramu wyłączając się o 1 w nocy do 10 rano. Pompy spięte z termostatami w domu, także też się wyłączają. Zużycie chwilowe 310w przy załączonych pompach (wszystkie wilo para).

    W momencie pracy podajnika wzrasta do 340-350w.

    Sprawdziłem wyłączając kolejno pompy, by się upewnić czy to one coś nie sadzą. Spadek na każdej z rzędu 10w. 

    Pytanie co tu jest nie tak. Zużycie w okresie 2 miesięcy wzrosło 2-krotnie. Wcześniej maksymalnie do 300kw, teraz 650kw. 😞

     

    Jeśli jest tu ktoś w temacie, będę bardzo wdzięczny za opinię i pomoc. 

    PS: Instalacja zrobiona zgodnie z rysunkiem poniżej.

    image.png.171c5d344fbc76c8fff801a0955ce625.png 

  4. Witam. Przed paroma dniami wykonałem pełne wyczyszczenie kotła z wszelkich pozostałości po niecałym roku palenia.

    Jednakże od tego momentu wyrzuca mi błąd zbyt wysokiej temperatury podajnika podobnie jak u pana na filmie, lecz ja mam w pełni wyczyszczony kocioł wraz owymi kanałami.

    Parę osób pod tym filmem również napisało, że mają takowy problem jednakże tak jak ja dopiero po wyczyszczeniu, jednak nikt nie napisał rozwiązania.

    A jest to uciążliwy problem, gdyż blokuje on pracę całego systemu 😞

    Byłbym wdzięczny za udzielenie rady w tym temacie, zanim zacznę atakować o to producenta, Dzięki! 

     

  5. Witam ponownie po małej przerwie. Udało mi się uporać z tematami. Bardzo dziękuję @sambor za mega konkretne informacje. Został mi jeden temat a mianowicie pompa kotłowa. Sterownik pieca APC K SLIM pozwala na sterowanie tylko 1 dodatkową pompą, gdzie u mnie jest to podłogowa. Mam pewną myśl jak to wykonać, lecz chciałbym się dopytać tutaj wiedząc iż macie doświadczenie. I drugie małe pytanie, czy warto do zaworu goshe 4D, dołożyć automat do sterowania i podłączyć pod kontrole poprzez piec? Dzięki po raz kolejny za pomoc. 

  6. Zawór 4d jest nastawiany ręcznie (gosche). Taki zakupił pan majster. Ustawiony jest cały czas na połowę. Zawór zwrotny jest jeden tak jak na schemacie. Odpowietrzniki przy wejściu do boilera, przy rozdzielaczu podłogówki, na wejściu i powrocie z grzejników. 

    W takim razie można również wpiąć powrót z podłogówki w miejsce aktualnie wpiętego naczynia zbiorczego skoro zostanie mi jedno wejście powrotne wolne? A naczynie wpiąć przed zawór 4D? Gdzie brakowałoby jeszcze zaworów zwrotnych?

    Będę wdzięczny bardzo za wszelkie informacje 🙂

  7. Witam. Jestem posiadaczem od pół roku kotła Defro Gamma 15KW. Przesyłam narysowany starannie schemat mojej instalacji.

    Piszę tu gdyż nie do końca ufam panu monterowi, nie mam już z nim kontaktu, i nie chcę mieć 😄

    Jak oceniacie swoim okiem ową instalację? Coś byście zmienili/przerobili/dołożyli?

    Chciałbym dołożyć cyrkulację CWU.

    PS: Kocioł potrafi wyrzucić informację o zbyt niskiej temperaturze powrotu. Jestem w trakcie rozwijania dalszej instalacji grzewczej w domu i dlatego chciałem poruszyć ten temat tutaj.

     

    Z góry dziękuję za wszelkie informacje, Pozdrawiam

    Schemat instalacji.png

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.