Skocz do zawartości

ewald15

Forumowicz
  • Postów

    13
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ewald15

  1. Niżej teoretycznie też by się dało, ale byłoby za dużo kolan i prawdopodobnie wyszedł by jeszcze spad w stronę komina. Sprawę utrudniają rury starej instalacji, których nie chcę przerabiać i nie ma za bardzo jak bez dużej ingerencji w układ. Wymierzyłem, że czopuch wejdzie idealnie między rurami, a stropem, stąd moje pytanie.
  2. Myślisz, że jeśli w taki sposób to zrobię i zabezpieczę, to kominiarz nie będzie miał do tego uwag?
  3. Typowy strop z lat '60 - szyny i wypełnienie pseudobetonem (cement z żużlem pochodzącym z huty, czy koksowni, nie wiem jak to inaczej nazwać), na to jest położony tynk.
  4. Czy w przepisach istnieje jakaś minimalna odległość poziomej części czopucha od sufitu, czy czopuch może być praktycznie "przytulony" do sufitu? Zakładamy, że na suficie nie ma elementów palnych. Czopuch okrągły, fi 160mm, do kotła na eko groszek.
  5. Dziękuję za odpowiedź :). Rozumiem, że zamiana zaworów wynika bardziej z kwestii ergonomicznych, niż ograniczeń normami?
  6. Mam kilka pytań do następującego schematu instalacji: -czy zawór zwrotny może być przed zaworem odcinającym, jak na schemacie, czy MUSI być za nim naczyniem przeponowym, -czy cała "grupa bezpieczeństwa" może być na takiej wysokości, odległość od bojlera to około 120cm, -czy jest sens montować drugi zawór bezpieczeństwa na szczycie bojlera (jest na to specjalny króciec opisany w DTR bojlera).
  7. Dziękuję za pierwszą rzetelną odpowiedź na moje pytanie ?
  8. Proszę: Takich tematów na tym forum jest pełno. Chciałem się dowiedzieć o możliwych alternatywach, bez mitomanów i fantastów. Dziękuję bardzo za odpowiedź.
  9. Obiegi otwarte na obu końcach wymiennika płytowego. Nic nie mówiłem o obiegu grawitacyjnym. Czyli błędnie myślę, że dołożony by-pass umożliwi ucieczkę nadmiaru ciśnienia z kotła do naczynia wyrównawczego? I znacząco się on różni od od rozwiązania, które opisałeś jako 1)? Innych "rozwiązań" stworzonych przez firmowych instalatorów nie przedstawiam, jedną tykającą bombę już widziałem.
  10. Szybciej byłoby zrobić dwa obiegi otwarte przez wymiennik płytowy. Robienie ze starej instalacji grzejnikowej obiegu zamkniętego, to chyba nie najlepszy pomysł. Widziałem gdzieś rozwiązanie, żeby zrobić by-pass z zaworem zwrotnym przed zaworem czterodrogowym do ciepłej wody z grzejników, a na powrocie z grzejników zawór odcinający: Tylko, czy w takim układzie przy ogrzewaniu samego CWU woda nie będzie się przedostawać do pionów z grzejnikami i nie będzie on zaburzał działania zaworu czterodrogowego w trakcie zasilania grzejników?
  11. Cześć, W tym roku planuję modernizację instalacji CO. Aktualnie działa ona w następujący sposób (tak, bojler jest podłączony na jednym z pionów): Chcę przenieść bojler do piwnicy, rozumiem że schemat wyglądałby następująco: Jest jednak problem z rurą prowadzącą od kotła do naczynia wzbiorczego (linia z krzyżykami)- musiałbym przebijać się przez dwa piętra. Istnieje sposób, żeby zostawić aktualne podłączenie (linia przerywana) bez dodatkowej rury? Coś w rodzaju by-passa?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.