Skocz do zawartości

piotrekke

Forumowicz
  • Postów

    12
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez piotrekke

  1. Cześć. Po zmianie ekogroszku na ten kupiony w sklepie PGG kompletnie nie umiem sobie poradzić z jego ustawieniem. Cały czas węgiel jest niedopalany. Wróciłem do ustawień fabrycznych i jedyne co się poprawiło, to mniej dymu wykopca się z kotła. Moje ustawienia: Podawanie zmieniałem od 5s do aktualnie 1s. Przerwa między cyklami 55s Wentylator na 80% Podtrzymanie 28min Dodatkowo co 5 min mam ustawiony przedmuch paleniska na 8s. Co tutaj spróbować zmieniać? Dzięki i pozdrawiam.
  2. Ja również przywróciłem kocioł do ustawień fabrycznych i wykopcanie zostało zlikwidowane do minimum. A kocioł taki czysty przez regularne czyszczenie 😉
  3. To mówisz, żeby zwiększyć nadmuch i rzadziej podawać mu paliwo? Dodam tylko, że aktualne spalanie jest bardzo dobre a węgiel nieprzepalony nie ląduje w popielniku.
  4. Witajcie. Parę dni temu przełączyłem kocioł z ogrzewania lato/zima, na same lato, czyli grzanie tylko CWU. Od tego czasu kocioł strasznie zaczął wykopcać/puszczać dym do kotłowni i całej piwnicy. Parametry zostawiłem takie same jakie używane były w zimie, a mianowicie: Temperatura CWU- 50*C Czas pomiędzy cyklami podawania paliwa- 31s Moc wentylatora- 50% Podtrzymanie- 21min Czas podawania paliwa- 4s Dodam, że po otwarciu drzwiczek do paleniska mam strasznie dużo dymu. Kocioł KLIMOSZ LE20 Pomożecie co może być tego powodem ? Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
  5. Tą funkcje mam wyłączoną. Czyl to te zaznaczone na zdjęciu?
  6. Cześć. Pojawił mi się problem z dnia na dzień, z temperaturą CWU. Na kotle temperaturę CWU mam ustawioną na 50*C i przez okres użytkowania pieca, nie było problemów z jej utrzymaniem. Dwa dni temu wróciłem z pracy i okazało się, że temperatura wzrosła do ponad 65*C mimo, że żadne parametry nie były zmieniane ani nikt nic nie grzebał przy instalacji. Obniżenie temperatury na kotle nawet do 40*C nic nie zmieniło, czujnik temperatury działa, odpowietrzylem co się dało, ale nadal zero rezultatów. Z tego co czytałem, winny może być zawór zwrotny, lecz nie umiem go zlokalizować. Dodaje parę zdjęć instalacji, licząc na waszą pomoc. A jeśli winny nie jest zawór, to co może być przyczyną tak rosnącej temperatury.? Z góry dziękuję.
  7. Po wyjęciu płyt robi się jeszcze 5-7cm miejsca.
  8. Podnieść w górę jej nie podniosę. Jedynie co mogę zrobić to wyjąć ją całkowicie.
  9. Nad paleniskiem ok. 25-30cm są płyty szamotowe. Przed wyjściem do pracy zmieniłem czas podawania na 4s i wydaje mi się, że spalanie się trochę poprawiło. Spalanie się poprawiło ale zaczęła lać mi się czarna woda z komina pod kocioł. W załączniku dodaję zdjęcia jak to teraz wygląda.
  10. Że trzy to by się zgadzało, lecz nie lata a miesiące ;-) Wtedy też został zakupiony i uruchomiony przez serwisanta. Może ten brud, osad i sadza to właśnie wina złego ustawienia i spalania.
  11. Cześć. Byłby ktoś w stanie pomóc ustawić lepiej mi ten kocioł? Staram się poprawić spalanie lecz mi to nie wychodzi. Kocioł Klimosz LE20 21kW Czas podawania węgla: 5s Czas pomiędzy cyklami podawania węgla: 42s Moc wentylatora 23% (przesłona otwarta na maxa) Czas podtrzymania: 32mim W załączniku dodaję zdjęcie jak aktualnie wygląda palenisko. Dziękuję za pomoc
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.