Skocz do zawartości

TomOzga

Forumowicz
  • Postów

    16
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez TomOzga

  1. Zawór zwrotny sprężynowy mosiężny. Może uszkodzony? Trochę stary jest.
  2. Witam. Szukałem odpowiedzi ale nie znalazłem więc zakładam temat. Otóż problem polega na tym , że pomimo wyłączonej pompy CWU woda w bojlerze nagrzewa się grawitacyjnie. Jak temu zapobiec ? Chciałbym aby woda grzała się tylko wtedy gdy temperatura spadnie o te kilka stopni a nie dochodziła do temperatury pieca , czyli około 65 stopni. Zawór zwrotny jest, pompa CWU pod sterownikiem.
  3. Ok. Dziękuję za porady. Po montażu postaram się opisać tutaj efekty. Dziękuję
  4. Czyli muszę dodać jeszcze jeden zawór przed pompą?
  5. Zawór zwrotny jest na powrocie przed sprzęgłem.
  6. Pompka ok. Instalacja była mocno zapowietrzona. Zwiększyłem moc pompki na max. i woda zaczęła się przebijać. Dzięki za odpowiedź. A błędy jakieś może zauważyłeś w instalacji? Czy wszystko jest ok?
  7. Witam. Mam instalację ze sprzęgłem hydraulicznym. Problem polega na tym , że mały obwód przed sprzęgłem działa, obwód cwu również ale po uruchomieniu obwodów grzewczych grzejniki są zimne i głośno "chodzi" pompa grzejnikowa , tą na pionie na 3 zdjęciu. Załączam zdjęcia instalacji.
  8. Rozumiem. W takim razie schemat numer 2. Dzięki za pomoc.
  9. W takim razie może dobrze by było zrobić automatykę w taki sposób aby pompa ochrony powrotu pracowała do momentu załączenia pompy cwu ?
  10. A czy nie lepiej by było gdyby powrót z bojlera był między sprzęgłem a zaworem temperaturowym ochrony powrotu? Mój kocioł załącza pompę cwu dopiero gdy temperatura na piecu jest wyższa od temperatury w bojlerze.
  11. Witam. Zabieram się do przeróbki mojej instalacji i proszę o jakieś podpowiedzi , który z załączonych schematów ewentualnie jest korzystniejszy.
  12. Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie mojej instalacji i sposobem montażu ochrony powrotu. Jak wpiąć ochronę powrotu? Mógłbym pompę obiegu grzejnikowego z zasilania na powrót przenieść plus zawór termostatyczny. Gdzie wtedy powinny być zawory zwrotne? I czy będzie działało podmieszanie na zaworze 3D? Czy lepiej dodać osobno pompę ?
  13. Też tak myślałem. Jak to powinno wyglądać? Czy do zaworu podłączyć powrót a odłączyć podłogówkę i dać ją przed zaworem 3D? Rozdzielacz podłogówki jest z grupą pompowo mieszającą.
  14. Czy mieszanie jest zapewnione przez obieg z rozdzielaczem?
  15. Witam. Mam konkretne pytanie . Czy ta instalacja jest prawidłowo wykonana? Coś mi nie pasuje z zaworem trójdrożnym. Nie powinien on być podłączony do powrotu bezpośrednio bo tutaj jest zasilanie ,wyjście na grzejniki w górę i do rozdzielacza w lewo.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.