Skocz do zawartości

zwalonygrat

Stały forumowicz
  • Postów

    183
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez zwalonygrat

  1. Nie mogę edytować teraz linka z tematu głównego, poprawiłem te wyliczenia na stronie ciepło właściwe i wyszły takie wyniki https://cieplo.app/wynik/mf5l i wyszło, że potrzebuje pieca gazowego min. 22,5 kW.

    Będę robił modernizacje oczywiście tez całego domu na przestrzenni przyszłych 3 następnych lat

    Tutaj strona podpowiada jaki materiał użyć aby ogrzewanie było tańsze. Wszystko to będę robił na przestrzeni następnych 4 lat i na pewno wszystko odhaczę . Czy instalacja pieca  21kW przed modernizacja będzie ok? Czy po modernizacji cieplnej całego budynku, tak jak niżej nadal piec 21 kW będzie dobry? A może piec 24 kW kupić doradzajcie.

    -31% ocieplenie ścian zewn. 15cm styropianu

    -21% ocieplenie dachu 20cm styropianu

    -12% wymiana wszystkich okien

    -5% wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

     

    Taki Pakiet znalazłem

    https://wodtech.pl/kotly-wiszace-1-funkcyjne/vaillant-pakiet-ecotec-plus-vc-20cs1-5-vih-r-1206b-sensocomfort-720-sps-sz-0010043619.html

  2. 5 godzin temu, o6483256 napisał:

    Skoro masz pompę ciepła, jesteś bez problemu w stanie określić roczne  zapotrzebowanie domu na ciepło.

     

    Napisz ile tego ciepła zużywasz, przeliczymy to na gaz i będziemy mieli wynik, nie widzę problemu. Do tego można porównać twoje dawne spalanie węgla i obraz zapotrzebowania na ciepło będzie pełny, nie trzeba przypuszczać raczej, 3,4 czy 5 razy więcej.

    Zerknij na moj wynik https://cieplo.app/wynik/mbk2

    Z tego wykresu wynika ze gaz ziemny będzie mnie kosztowal ok 4.400 w skali roku. Ta strona sensownie to podaje?

  3. Szukam pieca gazowego 1 funkcyjnego do prostej instalacji gazowej opartej na samych grzejnikach i cała instalacja w miedzi + bojler na ciepłą wodę 120l. Jaki piec polecacie tak do 8 tys zł? Moc potrzebna to 19-22kW. Wymieńcie parę modeli, a ja potem sobie sprawdzę serwis który jest najbliżej mnie.

    Zrobiłem też taki wstępny audyt na stronie
    https://cieplo.app/wynik/mbk2   <---to mój wynik . Za 1-2 lata będę ocieplał dom, na razie jest jak jest.

  4. 2 godziny temu, Panstan napisał:

    zastanów się czy rzeczywiście konieczna wymiana rur i grzejników? chyba że ciekną,pordzewiały lub odpadaja od ścian.

    PS. Mam porównanie u siebie,na górze żeliwne kaloryfery,w tym jeden najdalszy do którego pociągnąłem rury miedziane,reszta została na grubych rurach i żeliwnych grzejnikach (w doskonałym stanie) - działa na grawitacji. Parter nowa instalacja na pex,grzejniki i nieużywana na razie podłogówka -napędzane pompką. Grzejnik żeliwny zasilany miedzianymi rurami 25 błyskawicznie się nagrzewa,po wygaśnięciu kotła grzeje jeszcze ze 2h - pokój kiedyś zimnowaty stał sie najcieplejszy,to bardziej może zasługa ogrzewanego parteru,przedtem było 15* na dole. Grzejniki na parterze stalowe panelowe,grzeją kiedy w kotle się pali i tyle,komfort inny niz z żeliwnych. Stanęło na tym,że tych panelowych nie używam,odpalam Kuzniecowa,komfort cieplny wspaniały. Gdybym robił jeszcze raz parter, zamontowałbym żeliwne grzejniki na pexie,zamiast panelowych. Takie przemyślenia.

    Ja będę wymieniał cała instalacje z rurkami włącznie. Jeszcze się tylko zastanawiam czy to robić w pexie czy w miedzi - przy tej instalacji gazowej.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.