Skocz do zawartości

H2O2

Nowy Forumowicz
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez H2O2

  1. @Piecuch19

    Mam rozumieć, że niebieski płomień uzyskujesz gdy zwiększysz przepływ powietrza wtórnego?

    Z tym , że niebieski płomień daje mniej ciepła to nie jest do końca prawda, chodzi o coś zupełnie innego.Już tłumaczę.

    Biały płomień oddaje dużo ciepła przez promieniowanie, rozgrzane cząsteczki sadzy w wysokiej temperaturze świeca białym światłem emitując energię w postaci promieniowania które jest odbierane przez ścianki kotła i ogrzewanie wody w kotle.

    Natomiast w niebieskim płomieniu nie ma cząsteczkę sadzy więc taki płomień prawie nie emituje energii w postaci promieniowania i z tego też powodu może osiągnać wyższe temperatury niż płomień biały, ponieważ nie traci ciepła w postaci promieniowania. 

    Co widać chociażby na tym filmie 

    Ceramika jest rozgrzana do koloru żółtego.Płomień jest niebieski a żółta poświata pochodzi od rozgrzanej do wysokiej temperatury ceramiki co dobrze widać na końcu filmu.

    I właśnie to , że niebieski płomień nie emituje ciepła przez promieniowanie powoduje , że kocioł słabiej grzeje ponieważ, energia jest wtedy odbierana tylko przez przewodnictwo i konwekcję co wymaga skutecznego wymiennika ciepła inaczej ciepło leci poprostu w komin.

    Aczkolwiek nie znaczy to , że biały płomień jest zły, poprostu jest bardziej upierdliwy, ponieważ gdy zetknie się z zimną ścianką kotła spalanie sadzy zostanie przerwane i wytrąci się ona na ściance kotła.

    Co widać szczególnie w kotłach podajnikowych gdzie płomień( chociaż tam płomień jest zazwyczaj żółty lub pomarańczowy) nie jest izolowany od utraty ciepła przez promieniowanie , wali w zimną ściankę kotła a efektem tego jest piękna czarna sadza na ściankach całego kotła.

     

    Jeszcze krótkie pytanko na koniec?

    Czy twoją szczelinę można umieścić w samym środku przewężenia (dyszy) powinna wtedy działać jak zwężka Venturiego?

  2. Witaj @Piecuch19
    Podziwiał wkład pracy, wiedze i rezultaty jakie osiągnąłeś.

    Mam pytanie jeśli można wiedzieć , jak osiągnąłeś taki płomień?

    Domyślam, się, że powietrze wtórne wdmuchiwane jest wentylatorem, pod ciśnieniem, co zapewnia dokładne wymieszanie gazów palnych z powietrzem, wskutek czego w płomieniu nie ma stref beztlenowych i nie następuje tworzenie się sadzy, więc niebieska barwa płomienia pochodząca od wzbudzonych rodników CH* CH2* CH3* niej jest maskowana przez intensywnie świecące, cząsteczki sadzy?

    Tak jak na tym filmie

     

  3. W dniu 27.02.2019 o 22:14, PioBin napisał:

    No to jak zrobić aby się "rozpadły" np na pół albo na cztery / osiem / szesnaście części?

    @Andrzej_M_ ja swój też tak prowadzę (podobnie) ale siarka mi blachę zżera. PS. trza tam było garnek (wiadro) z nierdzewki do góry dnem powiesić...

     

    Wystarczy zrobić środowisko utleniające i wysoką temperaturę.

  4. W dniu 28.06.2020 o 08:29, FAFAŁ napisał:

    To nic nie zmieni :) jedynie smród będzie wyższej klasy :)) . Piąta klasa to nie jakiś cud miód skok technologiczy , w wielu przypadkach to jeszcze wieksze g.. By tylko zrobic badania a później ? A później czarny dym siwe chmury jest jest kolejny frajer kupil I niech się meczy. Jak chcą juz rejestrowac I ścigać to niech zaczną od sprzedawców . Zrobiłeś kocioł piatej klasy to my cyk do Kowalskiego I co sprawdzamy czy kopci I jak tam spala . Kopci no Panie Kowalski czemu kopci? , Pan Kowalski rzecze bo węgiel kiepski . Kiepski? A od kogo I cyk 50 kola kara . 

    Można to wszystko zrobic by mieć więcej praw do emisji do sprzedania naszym Niemcom :) 

    tylko trzeba kontrolowac A nie jak to u nas od wieków wszystko zrzucić na chłopa , jako że chłop biedny to zapłaci .

     

     

    W dniu 1.07.2020 o 05:21, FAFAŁ napisał:

    Ależ ja przemyslalem to co napisalem I uscislajac odnosilem się do tzw przepalania butelka z plastiku . Jestem I podzielam zdanie że takich palaczy należy eliminować/ karac .  Tylko tez wiem że nawet piata klasa , nawet z palnikiem sv który gdzies tam lubie I chcialbym kiedys popalic w nim . To sobie nie da rady z taka buteleczka . 

    I sorry kotly,piece ,kominki to nie są urządzenia do palenia buteleczkami . 

     

     

    Kolego widzę że słabo przykładałeś się do lekcji chemii w szkole.
    Butelka plastikowa to PE , PP czyli nasycony polimer, który zawiera tylko węgiel i wodór jego czyste spalanie jest bardzo proste daje tylko CO2 i H2O, nie ma popiołu lotnego  czy SOx jak w przypadku węgla kamiennego.

    A z pierwszym wpisem to się zgadzam w 100% nikomu nie zależy aby były czyste kotły na paliwa stałe aby tylko przepchać przez badania a potem bajlando bajlando.

    Palnik sv-200 to nie jest jakiś cud techniki ot palnik by spełnić 5 klasę po najmniejszej linii oporu.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.