Skocz do zawartości

ogienek

Forumowicz
  • Postów

    11
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez ogienek

  1. W dniu 24.01.2021 o 14:59, Karolhektor napisał:

    Witam, czy kolega może powiedzieć jak mu się użytkuje ten kociol po dłuższym czasie? Bo też jestem nim zainteresowany 

    Witam, Tak chyba mogę kocioł polecić, sprawuje się dobrze , przy niedocieplonym domu z przeciągami ? i źle obliczonymi kaloryferami 88m2 3,40m wysokości pomieszczeń przy nastawach 55 stopni "na grzejnikach" przy -20 stopniach na zewnątrz dogrzewał do 21 stopni w pomieszczeniach i chodził prawie non stop. Zużycie pelletu jak narazie 3.5 tony pelletu olczyk. Mam nadzieję że trochę pomogłem ?

    Pozdrawiam 

  2. 10 godzin temu, cezar76 napisał:

    Czy napewno u ciebie histereza jest wyrażona w procentach a nie w stopniach?

    Tak masz rację jest w stopniach 

    10 godzin temu, emigrant napisał:

    @ogienek

    O, jednak HT One pracuje :). Spalanie czyste? Zaglądałeś do wymiennika z ciekawości, czy nie ma smoły lub czy nie smołuje gdzieś przy palniku? Zawieszenie wyświetlacza wpływa na pracę kotła, czy to nie ma totalnie znaczenia? Czy masz to niby zgłaszane przez niektórych dudenie w rurze spalinowej?

    Dom musisz ocieplić, bo ciepło na biężąco ucieka przez ściany i dach. Żeby została zachowana ciągłość temperaturowa to nie ma cudów, kocioł swoje musi spalić. 

    Nie rozbierałem wymiennika,

    spalanie chyba ok. ścianki  komory spalania koloru od Ciemny brąz po cappuccino, płomienniki czyste jasno-brazowe, palnik ma ślady czarne, był okres że w popielniku było trochę małych spieków. 

    Zawieszenie dotyku wyświetlacza nie wpływa na pracę kotła. Po wygaszeniu wyłączyłem na chwilę elektronikę przełącznikiem i wrócił do życia.

    Zauważyłem że czasem dudni przez chwilę  gdy komin jest zimny po dłuższym postoju, w trakcie pracy jest ok.

     

  3. Kocioł działa już od 5 listopada, i myslalem aby  podzielić wrażeniami po miesiącu użytkowania. Jak narazie ogarniam ustawienia histerezy, temperatur, i dmuchawy aby kocioł spalał jak najmniej pelletu (Olczyk) jak narazie spała średnio  ok 1kg. na godzinę czyli  zasyp do pełna ( bez nadstawki) 3 worki 15kg.starczają na ok.. 45 godzin. Dzie po konsylultacji telefonicznej  z srewisantem HT okazało się że komin ma duży ciąg i do spalania używa za dużo powietrza średnio  15-19%, więc poradził abym zmniejszył nadmuch z 59% na 45%. w/g niego powinno być 8-12% max.. powietrza w spalinach.

    Tak dziś zrobiłem i będę obserwował. Jak dotąd jestem zadowolony choć już 2 razy zawiesił się wyświetlacz dotykowy... Ale reset pomaga.Podłączyłem narazie tylko ogrzewanie, zasobnik może później.

    Ustawienia:  Histereza 18%, nadmuch 45%,  zawór trójdrożny  48 stopni C, temp pieca 70 stopni C, 

     

     

  4. 9 godzin temu, Heiztechnik napisał:

    Kolego @ogienek, dostałem info z działu technicznego, naczynie przeponowe o pojemności 12 litrów powinno wystarczyć dla instalacji o pojemności do 200 litrów, oczywiście wliczając w to pojemność wodną kotła.

    Dziękuję bardzo za szybką i fachową odpowiedź, to cenne mieć kontakt z kimś o tak dużej wiedzy. Wciąż oczekuję na kocioł  który prawdopodobnie będzie dostarczony w tym tygodniu, więc jeśli będzie gotowy do instalacji i będę miał więcej pytań napiszę. 

    Pozdrawiam

  5. W dniu 20.09.2020 o 12:47, Heiztechnik napisał:

    6. Kolego Emigrant, co do ceny, to nawet HT One Basic nie jest taki drogi, bo w standardzie ma pompę ochrony powrotu i system I Pell z sondą lambda, która u innych kosztuje około jeden tysiąc. Fakt, dla nowych kotłowni lepszy jest HT One, bo posiada trzy pompy, zawór mieszający z napędem, naczynie przeponowe 12 litrów, zawór bezpieczeństwa i dodatkowo panel sterowniczy typu Touch.

     

    Kolego Heitztechnik

    Nie mogłem znaleźć żadnych informacji n.t. pojemności naczynia przeponowego w HT One 11kW.

    Napisałeś że wbudowane naczynie przeponowe jest12L , czy to wystarczy na ogrzanie 90 m2 w układzie zamkniętym ( 9 grzejników stalowych o różnej mocy + rury PP różnej średnicy).

    Czy wymagane jest naczynie o większej pojemności? 

  6.  

    W dniu 19.09.2020 o 08:43, emigrant napisał:

    No dobrze, to niech Ci służy kociołek - tylko patrz, aby nie było płaczu, że 11 kW dużo spala pelletu, albo kocioł zarasta smołą, bo przy wygrzanym domu może okazać się, że minimalna moc 4 kW to może być za duża. Daj znać jak się sprawuje. Jakieś wady pewnie wyjdą z czasem. Zalety też warto napisać. Pewnie będziesz pierwszym użytkownikiem tej "lodówki" na forum. Ja też kupowałem z Fuego kocioł, ale zasypowy 11 kW. Też rozmawiałem z człowiekiem z Fuego. Nie wyglądał na cwaniaka, uczciwe podejście do tematu. Nawet zwrot kotła można sobie zrobić jak minie 2 tygodnie, nie robią z tym problemu. W razie W jako alternatywa też byłby pelletowy typu lodówka z racji także małej kotłowni stąd na oku mam kilka kotłów "lodówkowych".

    Podzielę się na pewno wrażeniami po odpaleniu kociołka, człowiek z Fuego z którym rozmawiałem na początku zaproponował tańszy kociołek HT ONE BASIC 11kW (tańszy o 3K) ale do niego trzeba kupować osprzęt pompę obiegową zawór mieszający z siłownikiem, ma wbudowane naczynie przeponowe. Czyli tak na prawdę do instalacji będę potrzebował tylko komina z kwasówki.

    W dniu 19.09.2020 o 09:27, pospisz napisał:

    To raczej 780. Funkcji full sterowania instalacja to napewno na plus. Nie wiadomo tylko jak zachowa się proces prowadzenia spalania w związku ze zmiennymi w instalacji. Ogólnie to taki polski ferroli czy red w wydaniu heitztechnik. Możliwość sterowania przez internet jest w cenie podstawowej kotła? 

    Nie ma wbudowanego sterowania przez NET, to jest opcja dodatkowa

  7. Moj wybór padł na 11kW ponieważ mam 90m2 nieocieplony stary dom z drewnianymi oknami i nieocieplonym strychem i nie chcę aby 8kW grzał z pełną mocą. (11kW lepiej mieć trochę zapasu jeśli będę chciał rozbudować instalację ). Kocioł ma wszystko co potrzeba wbudowane , więc sam go mogę podłączyć ( drobna przeróbka instalacji, zgrzać kilka rurek to potrafię, na pierwsze uruchomienie planuję wezwać serwisanta z HT, poza tym to rzetelna firma i części i serwis w całej Polsce. Tak zamawiam z Fuego (fachowe doradztwo), 

    Jeszcze raz dziekuję za Wasze wpisy

  8. Kolego eliks

    Tak wiem że jest wiele do przeczytania i nożna całe dnie spędzić na przeglądaniu internetu, ja nie chcę uczyć się wszystkiego od podstaw i wyciągać wnioski które mogą okazać się błędne.

    Dlatego napisałem na forum aby dowiedzieć się konkretów od użytkowników którzy mają doświadczenie w tych sprawach. Będę wdzięczny za podpowiedzi które firmy produkujące piece są godne zaufania i modele które są niezawodne przez dłuższy czas, oraz serwisanci i części zamienne są dostępne w razie awarii.

    Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 

    Pozdrawiam

     

  9. Witam,

    Stoję przed trudnym wyborem kotła do małej kotłowni w łazience, wymiary miejsca na piec: 80cm szer. 75cm głębokości , 120cm wysokości.

    Dom nieocieplony 90m2.

    Myślę o LIDIA COMPACT 5-15kW, LIDIA COMPACT MINI 10kW,

    Dopiero zacząłem poszukiwania, moja wiedza jest raczej kiepska, więc chciałbym uzyskać rzetelne informacje od użytkowników kotłów różnych marek, nie upieram się przy firmie KOZULSAN,.

    Przeszukując u wujka Googla natrafiłem na firmę w Konstantynowie Łódzkim (mieszkam w Łodzi) gdzie zaoferowano mi kocioł THERMOROSSI COMPACT S13.

    Proszę o Wasze opinie na temat tych kotłów oraz inne wskazówki, jak np. rzetelne firmy specjalizujące się w sprzedaży i montażu (najchętniej z woj, Łódzkiego).

    Chciałbym zamontować kocioł jeszcze przed sezonem grzewczym w tym roku, mój budżet do ok.13.000zł. 

    Pozdrawiam

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.