Skocz do zawartości

torq1906

Forumowicz
  • Postów

    9
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia torq1906

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

-3

Reputacja

  1. Witam, z racji tego że stary kocioł dokonał żywota byłem zmuszony zakupić nowy wybór padł na Termo-Tech Pell Duo + 10 kW. Jak wiadomo obecnie koszty wszystkich paliw znajdują się gdzieś w kosmosie to szukam alternatywy, mam dostęp do zbóż (pszenica, owies) i tutaj rodzi się pytanie czy taki kocioł nadaje się do palenia takiego paliwa bądź jego mieszanki z pelletem? Żeby było ciepło a jednocześnie żeby sam kocioł na tym nie ucierpiał. Wiem, że kolejność wydaje się dziwna, najpierw kupiłem a teraz się pytam czy się da, ale z racji takiej a nie innej dostępności miejsca byłem zmuszony kupić ten konkretny sprzęt. Może ktoś ma i testował, będę wdzięczny za każdą pomoc 😉
  2. Oj widzę, że czytanie ze zrozumieniem kuleje, radzę przeczytać ZE ZROZUMIENIEM co napisałem w poście #6. I jeszcze sprawdzić znaczenie słowa bufon zanim się go użyje ?
  3. Pewnie, że bym wolał co nie zmienia faktu, że można powiedzieć pewne rzeczy normalnie a nie jak nadęty bufon. ?
  4. Dzięki za jakiś konkret, ale ten protekcjonalny tekst o podstawówce mogłeś sobie darować ?
  5. A co jest specjalnego w takiej instalacji poza tym, że lepiej by było grzać niskim parametrem co pozwoliłoby na mniejszy bufor i słabsze grzałki?. To nie przytyk, po prostu pytam bo nie jestem specjalistą. ?
  6. Żeby średnia cena wychodziła 50gr to bym musiał pół na pół się nie wstrzelić w g12 dlatego napisałem o wycene takiego układu który zapewni działanie WYŁĄCZNIE w tańszej taryfie. Groszek mnie nie interesuje bo za dużo syfu a poza tym cholera wie jak długo będzie można palić węglem jak już coś w workach to pellet. Pytanie co do sprawności czy osprzęt aż tak dużo energii zjada że sprawność 95% (strat ciepła z bufora do otoczenia nie wliczam bo to i tak będzie ogrzewało pomieszczenie.) Co do zaślepienia przez marketing to nietrafione po prostu szukam różnych metod a nie fiksuje się na jedynym słusznym.
  7. Witam tak jak w temacie chciałbym się dowiedzieć najlepiej od ludzi którzy robią takie instalacje ile kosztuje kompleksowa usługa ze wszystkimi potrzebnymi elementami robocizną itp. a mianowicie chodzi mi o bufor ciepła z grzałkami elektrycznymi dla domu o zapotrzebowaniu takim jak w linku poniżej: http://kalkulator.cncpompyciepla.pl/wynik/og9 Typ ogrzewania w domu to grzejniki projektowane na temperaturę 75stopni, ale nawet przy temperaturze spadającej do -20 taka temperatura na kotle była jedynie krótkimi chwilami szczególnie rano gdy kocioł w nocy nie pracował. 1.Jaka musi być wielkość takiego bufora żeby całkowicie mieścić się w taryfie nocnej? bo ta wielkość która jest wyliczona na podanej stronie chyba jest dla kotła zasypowego a nie dla grzałek gdzie można grzać 10h na dobę. 2.Jak zmieniłaby się cena takiej instalacji jeżeli zapotrzebowanie zmniejszyło by się o około 4000kWh rocznie?
  8. Witam, nie wiem czy piszę w dobrym temacie, ale do sedna Niedługo będę zmuszony wymienić kocioł, węglowy i szukam różnych możliwości i zastanawiam się nad ogrzewaniem prądem oczywiście we współpracy z buforem ciepła przy domu ok 180m2 grzanej powierzchni, liczyłem na jakimś kalkulatorze internetowym zapotrzebowanie na energię i wynik oscylował około 20000kWh rocznie. Instalacja jest nowa ale nie ma podłogówki tylko grzejniki płytowe typ 22. Oczywiście, żeby chociaż trochę się to kalkulowało musiałbym grzać w taryfie nocnej i tutaj rodzi się kilka pytań: 1.Jakiej wielkości musiałby być bufor, żeby w dzień spokojnie ogrzać dom do temperatury powiedzmy 21-22st ? 2.Jaka jest cena takiego rozwiązania ? 3.Czy to musi być jakiegoś rodzaju kocioł elektryczny czy po prostu grzałki elektryczne, które będą zamontowane w zbiorniku buforowym ?
  9. Witam, w związku z obowiązkiem wymiany kotła węglowego do 2022 roku czas się rozglądnąć za wymianą na coś bardziej ekologicznego i rozważam dwie opcje kocioł gazowy albo pompa ciepła. Ogrzewana powierzchnia budynku to około 200m2, średnio ocieplony zbudowany na początku XXI wieku, ze ściany trójwarstwowej, pustak żużlowo-betonowy 19cm styropian z frezem 5cm cegła dziurawka 12cm, poddasze użytkowe ocieplone wełną mineralną 15cm. Obecnie do ogrzewania spalane jest 4-5 ton węgla przy czym te 5 to zdarzyło się maksymalnie raz gdzie było kilka tygodni poważnych mrozów. W bliżej nieokreślonej przyszłości będzie na pewno docieplony. Instalacja wewnątrz budynku w miedzi z grzejnikami płytowymi typu 22. Sieć gazową mam na działce jednak nie mam zrobionego przyłącza. A co do pompy ciepła widziałem mieszane opinie odnośnie tego czy jest w stanie grzać tak żeby nie chodzić w zimie w kurtce :D to prawda czy po prostu ktoś miał spapraną robotę ? Dodam, że przy ewentualnym rozwiązaniu z pompą ciepła zastanawiam się nad instalacją fotowoltaiczną. Nie ma również możliwości zmiany grzejników na podłogówkę, ewentualnie w grę wchodzi tylko wymiana grzejników na nieco większe. Pytania: Jakie są przybliżone koszty instalacji i eksploatacji pompy ciepła lub kotła gazowego ? Czy macie jakieś inne propozycje odnośnie sposobu ogrzewania ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.