Skocz do zawartości

ManiekBasick

Stały forumowicz
  • Postów

    103
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    140m2
    10cm styro
  • Instalacja
    7 grzejników
    2 drabinki
    30m2 podłogówki
  • Kocioł
    Kotrem i-Bio 15KW Kipi 15 + Compit BIOMAX 775

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Śląsk

Ostatnie wizyty

1 229 wyświetleń profilu

Osiągnięcia ManiekBasick

Współtwórca

Współtwórca (7/14)

  • Reacting Well Unikat
  • Współtwórca
  • Starter dyskusji
  • Pierwszy post
  • Oddany Unikat

Najnowsze odznaki

10

Reputacja

  1. Można dołożyć bufor 200-300l ale można też spróbować zmniejszyć moc max na 5-6kw i zwiększyć histereze na 15stopni powinno coś pomóc.
  2. Maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień
  3. Grzanie CWU latem wyszło około 210 kg. Mniej zużywał jeżeli kontrolowałem tz nagrzewałem kiedy była potrzeba do 60st niż utrzymywałem ciągle od 40-50st. Drugi test zrobiłem ile kocioł zużyje żeby utrzymać w gotowości, temperatura utrzymywana od 55-75st. z włączoną pompą obiegową. Włączył się 3 razy żeby nagrzać do 73st a spalanie wyniosło około 3kg pelletu w ciągu 18godz pracy.
  4. Dziś dostałem informacje ze panele typu jodełka owego producenta nie mogę kłaść na suche ogrzewanie, wiec mam niezły problem. Zmiana paneli...? żona nie będzie zadowolona. Też patrzyłem na te podkłady ale one maja 47mm i będzie za wysoko chyba że o te 7 utnę czubki. A progi nie wchodzi w grę ma być wszystko w jednym poziomie. Myślę dać 2cm styro i na to 2cm wylewki typu SMS lub inna ale będzie tylko 4mm ponad rurkę, martwię się że to może popękać Może siatka z włókna wtopiona w ta wylewkę załatwiła by sprawę. Mam niezły problem bo pokój rozkopany a ja nie wiem jak to wykończyć a jeszcze 2 czeka do roboty.
  5. Chciałem zapytać czy ktoś czy robił ktoś wylewkę samopoziomującą albo anhydrytowa na ogrzewanie podłogowe w wysokości 20mm. Czy to nie popęka albo nie pokruszy się? Czy to ma sen? Zamiast suchego ogrzewania myślę jeszcze nad opcją 20mm pir albo xps i na to 20mm wylewkę. Zaznaczę ze na tym będą panele laminowane
  6. Widziałem że można dostać z rozstawem co 10cm ale najpierw muszę wyrównać strop samopoziomująca. Więc zastanawiam się czy dać płyta PIR 20mm na to panel suchego ogrzewania 20mm, czy wylać 5mm wyżej i położyć panel 35mm. Jest jeszcze możliwość pożyć płytę PIR 40mm i wyciąć rowki ale to dużo zachodu. Dom ocieplony mury 55cm pustak żużlowy w tym 10 styro. brak ocieplenia stropu. Różnica pomiędzy pokojami parter a pietro wynosiło do 1,5 stopnia cieplej na pietrze przy puszczanej tem 35-40st na grzejniki. Czytałem ze niektórzy dawaj pomiędzy panel suchej zabudowy a panel laminowany płyty jastrychowe żeby dobrze akumulowało i rozprowadzało ciepło. Taka płyta ma 12,5mm tylko nie wiem czy to ma sens.
  7. Witam. Tak jak w temacie chcemy w 2 pokojach (16 i 20m2) zrobić ogrzewanie podłogowe ale po skuciu wylewki okazało się ze mamy tylko 50mm do zagospodarowania w tym 10mm na panel z podkładem, czyli zostało nam 40mm. W części domu mamy już podłogówkę zwykła (na to płytki) około 20-22m2 ale ze prawie nie ma tam izolacji sa duże straty. Puszczam na podłogę 31stopna a uzyskuje 21-21,5. W dwóch pozostałych pokojach maja być panele a że są to większe pokoje chciałbym żeby było to bardziej poprawnie. Myślałem nad ogrzewaniem w suchej zabudowie ale nie wiem jak to się ma do paneli, żeby nie okazało się ze pod panele musze dawać większa tem np 40stopni. Może ma ktoś takie doświadczenie albo pomysł jak to rozwiązać. Dodam ze będzie to na parterze pod którym są piwnice nieogrzewane.
  8. Dzięki Sambor za wszelkie sugestie i pomoc. Jeszcze będę miał pytania odnośnie wylewki ale to chyba nowy temat. Bo się okazała że po skuciu starej mam do zagospodarowania tylko 40mm (liczyłem conajmniej na 50) na styro i i jakąś wylewkę albo sucha zabudowę tylko ze to idzie pod panele.
  9. Sabor dzięki za informację. Chciałem jeszcze dopytać w czym mogę puścić owe 5m w Cu28, PEX 26 albo PP32, czy jakiś inny rozmiar. I czy na 20m2 muszę dać 3 sekcje czy 2 starcza? Pokój jest 4x5.
  10. Mniej więcej tak to wygląda. Tylko zamiast 1" jest miedź 28
  11. Witajcie. Mam podłogówkę pod częścią dom 3 sekcje kuchnia przedpokój i lazienka w sumie około 20m2. Teraz chcemy rozbudować o resztę domu to jest pokoje 16m2 i 20m2. Sek w tym że rozdzielacz jest w piwnicy na zewnętrznej ścianie od pokoi oddalony o około 5m. Więc żeby nie ciągnąć np 8 rurek bo jest problem z taką ilością przeprowadzenia przez sufit piwnicy czy można dołożyć rozdzielacz np 4 sekcje centralnie pod pokoje a dopływ doprowadzić rura od rozdzielacza co ma 3 sekcje np 1 " lub jakimś innym rozmiarem. Dodam że pompa na obecnym rodzielaczu to jest 25/60/130 jakiś chińczyk, ale jak coś zawsze można zmieścić. Z kotła wychodzi rura 1" w miedzi i jest doprowadzona do sprzęgła.(prawdopodobnie 25KW) który ma tylko 1 wyjście. Za sprzęgłem jest założony trójnik z którego wychodzą rury też 1" na grzejniki i na rozdzielacz. Czy można rozdzielić w ten sposób rozdzielacz żeby oba działał na 1 pompie? Albo co trzeba zrobić żeby działało to poprawnie?
  12. Sezon 23/24 definitywnie zakończony. Spalanie za ten sezon wynioslo 3230kg pelletu w porównaniu do 22/23 3370kg, czyli 140kg mniej. Dodam że grzałem o 0.5 stopnia cieplej jak rok temu. Więc ta zima chyba była lżejsza w porównaniu do zeszłej bo pellet tego samego producenta. Na CWU zrobię test. Teraz w maju będzie nagrzewal się automatycznie od 39 do 49 stopni a czerwiec będę kontrolował tz nagrzewal do 60 stopni po opóźnieniu całego zbiornika CWU, zobaczę czy jest różnica w sapalniu.
  13. Ja mam I-bio 15kw. Co mogę powiedzieć kocioł jak kocioł, działa i to najważniejsze. Palnik kipi robi robotę. Kocioł to wymienik a sterownik compit w moim przypadki słaby, chociaż coś go poprawili i w nowszych wersjach jest lepiej. Na początku trzeba się go nauczyć i poznać ale to chyba z każdym kotłem. Czy wart swej ceny? Nie odpowiem, na pewno są lepsze kotły na rynku ale i gorsze. U mnie na 130-140m2 starego domu spala około 3,2-3,5t peletu w domu około 21stopni. W lato na bojler około 50kg na miesiąc ale to zależy od ustawień i zużycia. Jak coś to pytaj.
  14. Nie napisałeś jaka jest wydajność podajnika, według twoich obliczeń 12kg/h. zamiast zwiększać nadmuch zwiększ przerwę o 1 sek i obserwuj. Musisz też obserwować płomień nie tylko środek kotła. płomień powinien być jasno żółty, nie biały.
  15. Przecież u nas jest groszek czeski po 1100zl
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.