Skocz do zawartości

bula258

Forumowicz
  • Postów

    15
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez bula258

  1. Dach ocieplony pianą z moich obserwacji uważam że jest to dobrze zrobione śnieg zalega na dachu nie topi się w lato również jest zimno pomieszczenia nie nagrzewaja się od słońca. Co do spalania w duże mrozy nie mam uwag jest to normalne ale za to chce poprawić ekonomie podczas temperatur w okolicy 0 stopni. Wtedy te 10m3 wydaje mi się dużo.
  2. Witam Czy jest ktoś w stanie pomóc mi z ustawieniem na bardziej ekonomiczną prace kotła Buderus 24kW? Czy też spalanie moje jest w normie przy -20 brał 18m3 obecnie przy -2 - +6 bierze ok. 10-12m3. Dom 170m2, podstawowe ogrzewanie to podłogówka góra i dół, grzejniki dwa w łazienkach i jeden w wiatrołapie. Dom jest stary z lat 70 ale ocieplony styropian 15cm grafit, okna nowe trzyszybowe dach ocieplony pianą pur. Zamontowane sprzęgło Afriso z jednym zaworem mieszającym i siłownikiem na podłogówkę na grzejniki idzie bezpośrednio przez sprzęgło bez zaworu. Ostatnio zamontowałem sterowniki mm100 na obydwa obiegi żeby piec pracował ciągle według tem. zew. i podłogówka się nie wychładzała bo przy ustawieniu według tem. pokojowej wyłączał się na kilka godzin za to potem pracował na maxa kilka godzin żeby znów nagrzać podłogę. Nic to nie dało za to nawet wzrosło spalanie o kilka metrów na dobę. Czy jest jakieś sprawdzone ustawienie tego pieca żeby pracował optymalnie chodzi o ustawienie temperatury zasilania, krzywej grzewczej itp. Ala i co to są kelwiny przegrzewania czy jakoś tak? Dodam, że serwis Buderusa to jedna wielka porażka tylko sprzedać produkt a potem nie mają czasu na pomoc w ustawieniach. Chętnie podam numer. tel. lub zadzwonię do osoby która zna te piece i mi pomoże w ustawieniach. Sterownik RC 310 wejść do menu serwisowego potrafię. Pozdrawiam
  3. Jeszcze mam pytanie czy izolacja sprzęgła jest konieczna? Pomieszczenie kotłowni będzie też pralnią będę tam też montował kaloryfer powierzchnia ok 15m2. Naczynie przeponowe w CO powinienem zamontować na powrocie ale w którym miejscu między piecem i sprzęgłem?
  4. Jeżeli będę montował któreś z odnawialnych źródeł energii to tylko z wysoką dotacja inaczej się to nie opłaca. Nie ma dużych rachunków za prąd, gaz. Wmojej gminie są dotacje do 80% na ogniwa jednak firma która miała to robić zagrała bardzo cwanie PV zaoferowała poniżej cen obecnie na rynku a panale słoneczne podwyższyła o 120% niż jest to normalnie ale dzięki temu wygrali przetarg. Tylko nikt nie jest głupi ludzie nie podpisali z nią umów i prawdopodobnie będzie nowy przetarg. Dlatego wolę mieć w zapasie wężownice tym bardziej że kupuje zbiornik na lata a nie na jeden rok.
  5. Tak chce się już zabezpieczyć na wypadek montażu solarów.
  6. Dostałem wycene z firmy proponują mi taki zbiornik. Generalnie bylem nastawiony na nierdzewke bo powinna mi wystarczyć dożywotnio. Oni proponują mi taki zasobnik emaliowany w środku i do tego anodę tytanową warto iść w to w ten? Do nierdzewki musze dopłacić jakiejś 1500zł zasobnik 200l.
  7. Czy naczynie przeponowe jest wymagane do CO? Czym się kierować przy ustawiani ciśnienia w naczyniu?
  8. Dziękuję bardzo za odpowiedzi zastosuje taki jak wyżej z jednym wyjściem sterowanym na podłogowe i jedno na kaloryfery a na piętrze zamontuje sterowanie w rozdzielni na każdy pokój chyba będzie to najtańsze rozwiązanie i najłatwiej będzie ustawić https://allegro.pl/oferta/sterowanie-ogrzewaniem-podlogowym-bezprzewodowe-7666502946. Mam pytanie co do wykonania układu CWU piec ma funkcje CWU z osobnym wejściem. Chce dac zbiornik 200l z nierdzewki i zrobić układ cyrkulacji bo jest kawałek do łazienek. Moje pytanie po co daje się zbiornik przeponowy i w którym miejscu go zamontować? Widziałem że w układzie CO też montują takie zbiorniki?
  9. Znalazłem coś takiego zawory z siłownikami. Tylko jak obecnie mam na parterze sterownik z pieca który będzie mi sterował ogrzewaniem podłogówki na dole to ten obieg nie musi mieć siłownika? Na górną podłogówkę zawór z siłownikiem i sterowniki. A jak regulować temperatura na grzejniki czy piec gazowy nie będzie cały czas ich grzał? https://allegro.pl/oferta/sprzeglo-hydrauliczne-3-obiegi-grzewcze-grundfos-8799318422?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
  10. A czy możesz mi podać schemat podłączenia wraz ze sprzęgłem i jakie zastosować pompy do CO i CWU
  11. Witam Modernizuję stary dom instalacje jest wykonywana etapami. Niestety mój instalator mnie wystawił i nie przyjdzie dokończyć roboty musze zrobić to sam. Mam zgrzewarkę rur PP SigmaLi i potrafię nią robić. Nie wiem tylko jaki osprzęt musze kupić żeby wszystko połączyć. Musze wykonać instalację CWU i CO: Będę mieć dwa obiegi niezależne ogrzewania podłogowego parter i góra na dole mam sterownik z pieca gazowego na piętro też chce dać Starownik żeby sterować oddzielnie piętrem mam tam wypuszczony kabel co musze zastosować żeby to połączyć jaki sterownik i zawór. Dodatkowo będę musiał mieć sprzęgło bo mam wypuszczone osobne obiegi na kaloryfery w 2 łazienkach, wiatrołapie i chce dać 3 grzejniki do piwnicy. Na wszystkie układy będę potrzebował pompki bo jest kawałek do pieca. Dodatkowo co będę potrzebował do wykonania układu cyrkulacji CWU jakie pompki i zawory. Z rurami i kształtkami sobie poradzę
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.