Skocz do zawartości

Osikarob

Forumowicz
  • Postów

    56
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Treść opublikowana przez Osikarob

  1. Witam wszystkich szczęściarzy i wybrańców 🙂 których domy ogrzewa limitowana seria kotłów Hit Pelet. Ja w sumie też jestem zadowolony z tego produktu, działa jak trzeba już parę lat. Tylko to wspominane już wiele razy "dziadowskie" okrojone sterowanie jest przytłaczające. Pisałem do użytkownika besix w sprawie tego modułu o którym mówił jakiś czas temu co to pozwala naprawić ten podstawowy feler, ale gość chyba zniknął z forum bo nie odczytał wiadomości od paźdiernika. A takie pytanie jeszcze: jak często musicie czyścić dół zbiornika ze zgromadzonego tam pyłu pelletowego? Ja robie to raz, dwa na sezon i zastanawiam się czy nawiercenie otworów w spodniej częśći zbiornika wiertłem o średnicy mniejszej niż pellet nie rozwiązałoby tego problemu. Pył by się poprostu przez nie wysypywał.
  2. Sytuacja o której pisałem ma miejsce w trybie "zima". W trybie pracy "lato" jest normalnie :)
  3. Wymieniony kocioł Heiztechnik, jeśli ma sterowanie jak pozostałe kotły pelletowe tej firmy, a wygląda na to że tak. Jest o takim podwyższonym standardzie, że musisz go ręcznie włączać i wyłączać w okresach przejściowych bo nawet jak nie ma potrzeby grzania przez 2-3 dni to kocioł i tak cały czas się rozpala gdy temperatura spadnie na nim poniżej 50 stopni.
  4. Proszę bardzo, trzeba nazywać rzeczy po imieniu. Szkoda tylko że ta ochrona nic nie daje, 3 minuty po włączeniu pompy, kocioł zostaje zalany zimną wodą z instalacji i na jedno wychodzi czy był wygrzany czy nie. Ciekawe że żaden inny producent kotłów nie narzucił użytkownikom takiej "ochrony".
  5. @Heiztechnik ja nic nie mówiłem o wymianie sterownika na całkiem inny (innej firmy), chodziło mi o to czy jest opcja poprawy oprogramowania tego który jest, żeby kocioł pracował jak każdy inny współczesny kocioł pelletowy i żeby pozbyć się tego bubla który jest teraz. Dla niewtajemniczonych: kocioł odpala się średnio co 3 godziny żeby zagrzać siebie, mimo że np. przez 20 godzin nie ma potrzeby ogrzewania domu.
  6. Mój Hit też pracuje na razie bez zarzutu, gdyby nie idiotyczne oprogramowanie, że kocioł grzeje sam siebie kiedy nie ma potrzeby ogrzewania w domu to byłbym w pełni zadowolony. I pytanie do Heiztechnik: czy po upływie tych 5 lat jest możliwość zmiany oprogramowania tak żeby kocioł pracował wtedy kiedy jest potrzeba?
  7. OK. Już wiem. Odpala się po spadku temperatury o ustawioną histerezę, czyli niby w porządku. Tylko jak nie ma przez jakiś czas odbioru wody CWU, pompka może pracować wiele, wiele godzin zanim cała woda w kotle i zasobniku ostygnie poniżej histerezy. Druga sprawa. Kiedy włączy się grzanie wody użytkowej i temperatura spadnie do temperatury wyłączania się pomp to po rozpaleniu nie będzie kontynuowane grzanie wody kiedy chociaż o 1 stopień jest przekroczona dolna granica histerezy CWU. "Skopany" jednak jest ten sterownik.
  8. Hej. Odpowiedzcie mi proszę na pytanie kiedy odpala się nasz kocioł w trybie lato? U mnie dziś już kilka godzin chodzi pompa CWU. Temperatura na kotle 42 stopnie. Kocioł w postoju. Nie ma szans osiągnąć ustawionych 47 stopni w zasobniku.
  9. Menu serwisowe --->menu palnika--->praca--->zakres modulacji.
  10. Tak to ma działać przy trybie normalnym grzejnikowym. Na początku stycznia miałeś ustawione 41 st. na grzejniki, a teraz gdy jest ciepło 55 st. ??? Zmniejsz tą temperaturę, ponownie powiedzmy na 41 st. kocioł będzie się o wiele mniej razy rozpalał.
  11. Temat poruszany nie dawno na tym forum, wystarczyło wyszukać.
  12. jameess przynajmniej dzięki temu kolegów poodwiedzałeś :) Pozostaje nam tylko zaapelować do Heiztechnik o odblokowanie tych istotnych ustawień (wyłączanie palnika od termostatu), co pozwoli chociaż trochę zbliżyć nasze kotły do współczesnych kotłów peletowych. Przełoży się to oczywiście na zadowolenie użytkowników i wtedy skończą się wpisy typu: "Trzeba ludzi uświadamiać i przestrzegać żeby tego badziewia nie kupowali!" Nie znam się, ale wydaje mi się że to ogromnie szkodzi firmie.
  13. To czemu się dopiero dziś ujawniłeś? Od 4 lat wszyscy narzekają na brak takiej możliwości w kotle HitPelet, a tu proszę jest ktoś kto wie jak to zrobić. Możesz podzielić się ze wszystkimi tą wiedzą?
  14. Nie stać mnie. Kupisz mi? :) Przeczytaj jeszcze raz i spróbuj zrozumieć, może się uda. pozdrawiam
  15. I skończyło się normalne użytkowanie naszych kotłów. Słonce świeci, okna pootwierane a HitPelet grzeje siebie cały dzień. Trzeba odwiedzać kotłownie co by go wyłączyć rano i włączyć na noc. Jeszcze jak by to miało jakikolwiek sens to bym przebolał te kilkadziesiąt kg zmarnowanego peletu, ale to kompletnie nic nie daje. Przy ogrzewaniu grzejnikowym nie ma żadnego znaczenia czy kocioł się wygrzewał cały dzień czy był wyłączony 12 godzin. Po załączeniu grzania i w jednym i w drugim przypadku kocioł startuje od trochę ponad 30 stopni bo zanim zdąży się rozpalić to taką temperaturę ma powrót, tyle że wtedy gdy jest wygrzany to zaczyna się to 5 minut później, ot cała różnica. Gdyby się palnik wyłączał od termostatu to był bym zadowolony w 100%, a tak to trochę .......................... .
  16. Hej Ja byłem zdecydowany na Slimko, ale w końcu go nie kupiłem bo pojawił się temat wymiany kotła z dofinansowaniem z gminy. Skorzystałem z tego bo dzięki temu zostało sporo kasy w kieszeni. Nie było tam możliwości wyboru kotła, montowane były te które wygrały przetarg i jestem użytkownikiem Heiztechnik Hit Pelet 16KW.
  17. Cześć. Przełączyłem dziś sposób pracy zaworu mieszającego na pogodowy grzejnikowy. Wpisałem na początek temperatury dla +10 , 30 stopni i dla - 10 , 50 stopni. Jest jakaś teoria czy sposób na powyższe parametry czy to tylko i wyłącznie metodą prób i błędów? Kocioł sobie pracuje przez większość czasu na mocy pośredniej, podtrzymanie włączyłem na 40 minut i grzałka praktycznie nie używana, zobaczymy jak będzie ze zużyciem peletu. Komfort cieplny na pewno wyższy niż przy grzejnikach na zmianę zimne, ciepłe.
  18. W 9 dni pracy kotła spaliłeś 9 worków po 15 kg i zużycie dzienne wyszło 25 kg. Jak to policzyłeś?
  19. Na temat tego kotła zostało już wszystko powiedziane w temacie na tym forum do tyczącym tego właśnie kotła: Są tam odpowiedzi na wszystkie zadane tu pytania.
  20. W tym kotle nie ma czegoś takiego jak wyłącz palnik od termostatu. Palnik pracuje niezależnie od termostatu utrzymując temperaturę na kotle w przedziale ustawionym np. 55-70 po dogrzaniu się wyłącza a po spadku temperatury odpala i dogrzewa do zadanej, tak cały czas na okrągło. Termostat Salus może wyłączyć pompę albo obniżyć temperaturę na zaworze 3D i to wszystko, zależy jeszcze jak jest podłączony do sterownika. Nie ma tu też, jak ktoś napisał "cykania pompą". Pompa albo pracuje cały czas przy trybie obniżania temperatury na zaworze, albo się wyłącza po dogrzaniu pomieszczeń i włącza po spadku temperatury zadanej na sterowniku.
  21. Licząc średnią z liczników na wyświetlaczu wychodzi: 5 godz. na mocy max, 2,5 godz na średniej, 1 godz na minimalnej i 10 godz postoju. Tylko dodając te wartości wychodzi że doba ma 18,5 godz. Może to wynika z tego że ok 2 razy wyłączyłem kocioł na dzień jak świeciło mocno słońce.
  22. Witam. Ostatnio sporo tych kotłów zamontowano np. w Małopolsce, między innymi u mnie. Tak informacyjnie jak by ktoś miał taką sytuację. W czasie wizyty w kotłowni dziś rano słyszę dość głośne skrzypienie, tarcie (metal o metal) sprawdziłem co było włączone w tym momencie, okazało się że wentylator i podajnik palnika. Wentylator wykluczyłem to został podajnik. Po przestygnięciu kotła zdjąłem obudowę palnika i śruby mocujące silnik były wszystkie poodkręcane co najmniej pół cm., po dokręceniu po problemie. Wiem że niektórych to interesuję. Po 16 dniach pracy kotła spalanie wychodzi mi ok 22kg na dobę, średnia odpaleń 9. Ogólnie do dnia dzisiejszego jestem bardzo zadowolony z pracy kotła. Wychodzi na to że jak większość użytkowników bo cisza w temacie :) pozdrawiam
  23. I wszystko jasne. Dziękuję bardzo. Szkoda że od razu tego nie podpinają jako pompę zaworu i sterownik zaworu. Narazie jednak zostanę przy wyłączaniu pompy od termostatu skoro przy grzejnikach tak jest dobrze. Na pewno jest wtedy mniej odpaleń, tyle że temperatura powrotu przy starcie kotła i pompy spada u mnie do 34 stopni, ale na krótko to chyba OK. Jak bym chciał przejść na obniżanie temperatury to przynajmniej wiem co i jak. Co do ustawień mocy to akurat moim zdaniem lepiej że ustawia się tylko moc maksymalną, a reszta robi się sama.
  24. Czyli jak bym chciał zmienić sposób sterowania, z obniżania temperatury od termostatu, na stop pompy od termostatu to wiąże się to z przekładaniem przewodów w sterowniku.
  25. Wygląda na to że termostat pokojowy musi być podpięty pod gniazdo w sterowniku I3 (termostat pokojowy zaworu 1) żeby działała prawidłowo funkcja obniżania temperatury zaworu od termostatu. Kiedy termostat jest podłączony jak u mnie pod I2 (termostat pokojowy kotła) zawór utrzymuje temperaturę obniżoną o ustawioną wartość ale jej nie podniesie po otrzymaniu informacji od termostatu pokojowego. Potwierdźcie mi proszę czy tak jest. Bo jak tak to muszę to przepiąć.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.