Skocz do zawartości

mrtur

Stały forumowicz
  • Postów

    244
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O mrtur

  • Urodziny 30.08.1970

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    budynek, bez ocieplenia, 165 m/kw
  • Instalacja
    Grzejniki panelowe CV22 o sumarycznej mocy 12580 W przy 55/45/20, Zasobnik C.W.U 120l (Bosh WST 120-50), Grupa pompowa do cyrkulacji Afriso WZS100, pompa kondensatu Sanicondens Pro SFA, sterownik CW400
  • Kocioł
    Cerapur Smart ZSB 24-5C

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

4 518 wyświetleń profilu

Osiągnięcia mrtur

Doświadczony Forumowicz

Doświadczony Forumowicz (8/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

31

Reputacja

  1. No to spróbuję jeszcze raz zadać pytanie. Fabryczne zaciski na płycie kotła i wśród nich (dane z instrukcji): PC0 -> brak funkcji PW2 -> Pompa cyrkulacyjna lub! pompa obiegu grzewczego (maks. 100 W) za sprzęgłem hydraulicznym w obiegu grzewczym bez zmieszania (poza zakresem dostawy) PW1 -> pompa ładująca zasobnik T0 -> Zewnętrzny czujnik temperatury zasilania (np. czujnik sprzęgła hydraulicznego) Wnioskuję z tego,że chcąc podłączyć czujnik sprzęgła wraz z dodatkową pompą obiegową za sprzęgłem moduł MM100 jest mi niepotrzebny ale co w takiej sytuacji z pompą cyrkulacji jeżeli chcę korzystać ze sterowania kotłem czyli ustawić cyrkulację żeby w danym harmonogramie pracowała np. 4 x na 1h przez 5minut. Wiem,że taką opcję sterowania kocioł ma i chciałbym ją wykorzystać a nie podpinać bezpośrednio do gniazdka czy też pod jakiś inny sterownik.
  2. Dzięki bardzo za odpowiedź. Rozumiem,że wtedy pompa cyrkulacji może być wpięta już w styk płyty głównej i nie jest sterowana przez mm100?
  3. Witam Może znajdzie się ktoś znający 100% odpowiedź na nurtujące mnie zagadnienie. Kocioł jak w tytule wątku, 1 obieg grzewczy, sprzęgło z czujnikiem temperatury i pompa obiegowa za sprzęgłem. Dodatkowo pompa cyrkulacji (sterowanie). Czy kocioł w/w konfiguracji wymaga zastosowania modułu MM100 czy jednak wystarczą wyjścia sterownicze na płycie? Jeżeli tak to pod które styki podłączyć pompy żeby móc aktywować poprawne działane pomp obiegowych(wbudowana w kocioł i za sprzęgłem) oraz harmonogram pompy cyrkulacyjnej. Jeżeli nie to pod które styki w module? Z góry dzięki.
  4. Myślę ,że kocioł chce jak najszybciej nagrzać zasobnik żeby po nagrzaniu przełączyć się na ogrzewanie C.O.
  5. W info masz informację o temp.zew? W menu (naciśnij dłużej) aż wejdziesz w menu serwisowe i: -ustawienie grzania->obieg grzewczy1->sposób regulacji->wg.temp.zew Tak masz włączone?
  6. CW400 masz wpięty w kocioł czy zainstalowałeś w jakimś pomieszczeniu? Myślę, że powinieneś wysterować krzywą grzewczą(punkt początkowy i punkt końcowy). Pewnie już wiesz jaką najlepiej mieć temperaturę na kotle przy tych temperaturach zew. Natomiast zgadzam się, że okres jesienny (przejściowy) nie jest najlepszy do wysterowania krzywej. Najlepiej gdy jest w miarę stabilnie około 0.
  7. Podłączając zasilanie pompy cyrkulacyjnej do kotła w CW400 masz możliwość sterowania pracą cyrkulacji wg osobnego harmonogramu + dodatkowo decydować przez ile razy na ile minut w ciągu godziny ma chodzić. To tak przy okazji. Czyli w rozdzielaczach nie masz żadnego mieszania. Temperaturą czynnika która idzie bezpośrednio na podłogówkę decyduje kocioł? A tak swoją drogą. Serio 50m³ na 15dni to jest dużo? Chyba, że się machnąłeś o 0 i jest 500.
  8. @balik99 Tak z ciekawości: Jaki masz sterownik kotła? CW400? Możesz zapodać zdjęcie tego rozdzielacza?
  9. Na wstępie: Nie jestem fachowcem. Od tego sezonu mam również pierwszy raz ogrzewanie gazowe i dość mocno się interesuję ustawieniami sterownika stąd też śledzę wszelką aktywność w tych tematach. Już wiele było tematów gdzie właśnie w takich sytuacjach (pierwsze odpalenia po wybudowaniu, zamieszkaniu) generują większe zużycie. Trzeba się uzbroić w cierpliwość aż cała chata się "nagrzeje". Mnie osobiście "martwi" u Ciebie ilość odpaleń kotła w stosunku do czasu pracy. U mnie np. jest ponad 4 x mniej. Uważam, że tak powinieneś ustawić sterownik żeby kocioł pracował dłużej na niższych parametrach niż odpalał co chwilę, pochodził troszkę i się wyłączał. Co musisz dokładnie ustawić, nie wiem. Być może mniejszą możliwą moc bo jak zrozumiałem minimalna masz 25%. Zwróć uwagę na parametr 3.b (interwał czasowy pomiędzy wyłączeniem a ponownym startem palnika). Ja mam 10 minut u Ciebie jest 3. Nie zaszkodzi jak eksperymentalnie to zmienisz. Co do drabinek Nie masz możliwości kontaktu z instalatorem tego co tam masz? Masz wszystko tzw. podłogówkę i tylko te dwie drabinki? Jak tak to wiesz w jaki sposób są zasilane? Może po prostu gdzieś to zasilanie jest zakręcone. Jak odpowietrzałeś to było wysokie ciśnienie (tryskała ta woda z odpowietrzników)?
  10. Cześć Pytanie kieruję do ewentualnych osób które miały podobny problem i zastosowały jakąś pompę do odprowadzenia kondensatu. Muszę się podnieść z tym na około 1,5m i przetłoczyć aż około 15mb. Jasne,bez problemu sobie odpowiednie pompki z tym poradzą ale zagłębiając się w ich instrukcje montażu wszędzie jest opisane,że odcinek poziomy powinien być montowany z minimum 1% spadkiem czyli w moim przypadku 15cm niżej powinienem skończyć niż zacząłem. W tym momencie rodzi się problem bo po prostu nie mam na to miejsca. Mam tak,że spokojnie poprowadzę taki spadek do 10mb potem bym musiał znowu pompować do innej pompy i dopiero pozostałe kilka metrów już do kanalizacji lub 15mb na jednej pompie ale dosłownie w POZIOMIE. Jest ktoś co musiał tak zainstalować odprowadzenie i zadziałało tłoczenie w poziomie czy jednak ten spadek jest wręcz konieczny do prawidłowego działania?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.