Skocz do zawartości

michal1235

Stały forumowicz
  • Postów

    133
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez michal1235

  1. Witam

    Zawsze jak dawałem gdzieś rurę PEX to wolałem dać obejmę skręcaną do jednej i drugiej rury żeby czasem się nie rozłączyło i nie wyskoczyło. Teraz chce zrobić takie połączenie na CWU w miejscu gdzie nie bardzo pasuje dać uchwytu. Czy takie połączenie jest pewne? Chodzi o to, że do umywalki w kotłowni dochodzi mi PEX 16 i pasuje mi do niego przykręcić wężyk wprost do baterii. Nie ma za bardzo opcji dać jakiś wieszaków.

     

    Pozdrawiam

  2. Rurowy niby też byłby ok, ale nie wielka to chyba przewaga nad kolankami (taki syfon czyści się raz na 10 lat albo w ogóle nie)  a jednak ta instalacja pójdzie po ścianie bo to kotłownia to chyba korzystniej będzie wyglądać taki z kolanek niż osobny element. Druga sprawa, że ja go w praktyce wykonam na 2 kolankach ponieważ ze ściany wychodzi pozioma 32 mm (ktoś tak zrobił i już otynkowane) ja z umywalki schodzę rurą w dół a więc zejdę trochę niżej zawrócę 2x90 stopni i trzecie kolanko do ściany które i tak by było gdyby rura szło prosto.

    A czy odległość umywalki 1m od syfonu nie będzie problemem?

  3. Witam

    Jak prawidłowo powinien być podłączony Viessmann 100-W z 2019 roku do kanalizacji?

    Metoda 1)

    Czy wystarczy, że wąż który wychodzi z kotła podłączę do zlewu obok kotła na takim króćcu i w takim przypadku czy musi być za syfonem czy przed syfonem (różne są rodzaje syfonów) i czy mam zrobić syfon z rury czy nie trzeba?

    Dodam, że najniższa część kotła jest powyżej najwyższej krawędzi umywalki.

    Metoda 2)

    A może wrzucić zrobić układ:

    Odpływ <- Trójnik <- z jednej strony syfon ze zlewu, z drugiej strony dedykowany syfon dla kotła

    Czyli razem dwa syfony.

     

     

    Pozdrawiam

  4. 6 godzin temu, esselite napisał(a):

    Pompa będzie grzać z temperaturą wynikającą z punktu na krzywej grzewczej, czyli dla 0 C = 45 C i nie zmieni tego , jeżeli temperatura na zewnątrz będzie utrzymana.

    Nie patrzy na temperaturę pomieszczenia, ale na temperaturę powrotu z grzejników (a raczej bufora). Jeżeli ta temperatura będzie wyższa, niż zaprogramowana Delta (różnica temp. pomiędzy zasilaniem, a powrotem), to wtedy pompa obniża częstotliwość sprężarki i przepływy, żeby utrzymać tą ustawianą różnicę temperatur. PC wyłączy się (gdy nie ma innego harmonogramu ustawionego), jeżeli już nie będzie mogła bardziej ograniczyć mocy, a temperatura powrotu będzie nadal za wysoka.

    Pompa pośrednio widzi , jaka jest temperatura pomieszczeń, co wynika z temperatury powrotu. Jeżeli powrót jest ciepły, to w pomieszczeniach jest na tyle ciepło, że nie ma już odbioru ciepła z grzejników.

    Ok dzięki za info. Ta temperatura powrotu to bardzo pośrednia informacja o temp pomieszczeń jak masz grzejniki w domu to raczej o szybkości przepływu.

     

    Czyli jeśli mam 20 stopni w domu realnie to nie ma znaczenia czy mam ustawione na sterowniku 21, 22, 23 czy nawet 30 stopni? 😄 Pompa zachowuje się tak samo, prawda?

  5. A inne ale podobne pytanie:

    mam krzywą grzewczą typu:

    +15 na zewnątrz = 35 na grzejniki

    - 15 na zewnątrz = 55 na grzejniki

    Jest 0 stopni na zewnętrz pompa podaje 45 stopni na Co.

    Mam ustawione 22 stopnie w pomieszczeniu i okazuje się, że pompa może to uzyskać grzejąc tylko 6h na dobę ale te 6h jest pracą na jej mocy wyższej niż minimalnej. Czy sama spróbuje grzać tylko do np 40 stopni czy trzeba jej pomóc zmieniając krzywą grzewczą?

  6. Witam

    Chce zamontować uzdatniacz wody i wychodzi mi że za licznikiem moja instalacja wyglądałaby tak:

    śrubunek -> zawór -> śrubunek -> reduktor śrubunek -> zawór -> PP -> śrubunek -> stacja uzdatniania wody -> śrubunek -> wyjście do domu

    Czy to jest ok? chodzi mi o to czy nadmiar śrubunków nie szkodzi i nie zwiększa awaryjności instalacji CO? Zaworki są już ze śrubunkami.

  7. 8 godzin temu, HarryH napisał(a):

    @michal1235sprawa jest prosta- przepisy zabraniają sprzedaży pompy o tak wysokim zużyciu energii do co, ale do cwu już tak. Moim zdaniem nadaje się i sam używam jej do co 4 sezon bez najmniejszych zakłóceń.

    heh, tak myślałem z tyłu głowy że to jakieś normy unijne...

  8. Witam

    Kupiłem pompę LFP PCOw 25/40-180 LESZNO CO bo padła stara WITA U 35 - 25 180 AQUA. Jednak zajrzałem sobie w jej PDF-a (https://www.lfp.com.pl/pl/pdf/katalog/pcow.pdf) żeby porównać wydajność ze starą i o ile wydajność nie budzi moich zastrzerzeń to zdziwiło mnie że producent podaje że jest to pompa wyłączenie do tłoczenia wody pitnej. I teraz pytanko dlaczego tak jest napisane i czy są jakieś przeciwskazania by zastosować ją jako obiegową w CO?

    Proszę nie pisać, dlaczego nie kupiłeś pompy elektronicznej. Bo po pierwsze nie kupowałem dla siebie tylko dla kogoś a po drugie to i tak jest od kotła który ma 15 lat i właściciel obawia się niedługo rozszczelnienia a w kraju w którym jest Baltic Pipe, gazoport i szybko budują się elektrownie atomowe nie wiadomo jakie ogrzewanie będzie się opłacać za ten rok czy dwa...

  9. Witam

    Tak się niestety stało, że muszę przesunąć o 1 metr z prawo przyłącz do umywalki i muszę podkuć w ścianie. Ściana jest z Porothermu 25 P+W 25 cm i tynku mało gdzieś 1 cm. Muszę to wszystko przykryć tynkiem a potem gładzią tak żeby nie było śladu. Rurę chciałbym wsadzić w otulinę żeby nie powodowała pęknięć tynku. Boje się głębokiego podkuwania żeby nie osłabić budynku. Czy mogę wiec zastosować rurę 40 mm zamiast standardowego 50 mm?

     

    Pozdrawiam

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.