Skocz do zawartości

rafal875

Forumowicz
  • Postów

    9
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia rafal875

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Sytuacja wygląda tak - w piątek zaaplikowałem 2l Inhibitora Noksonn (czyli łacznie już 1l Afriso + 2l Noksonn). W niedziele z dwóch grzejników na poddaszu - kolejne opróżnianie gazu. - może inhibitor nie został jeszcze dobrze rozprowadzony ? Pompa obiegowa CO - praktycznie jej nie słychać. Nie wiem co robić - boje się że po jakimś czasie będę miał całkowicie zdegradowaną instalację CO. Które elementy ulegają korozji? Rury miedzianie / połączenia stal/miedź czy same grzejniki i pierwsze przecieki pojawią się właśnie na nich ? Proszę o propozycje rozwiązania problemu --------- U jednego z producentów inhibitorów przeczytałem coś takiego Rozprowadzenie preparatu następuje w ciągu 1 do 6 tygodni. Po 2-3 dniach od zastosowania inhibitora należy odpowietrzyć kaloryfery i powtórzyć tę czynność po kolejnych 2-3 tygodniach Może powinienem być cierpliwy - z rozprowadzeniem teraz na pewno będzie gorzej ze względu na to że jest ciepło i termostaty odcinają grzejniki
  2. Gruner - nie za długo to trwa ? Instalacja pracuje z nową woda co od października. A od 3 tygodni z inhibitorem i nadal miałby tam być tlen ?
  3. Sambor pomyłka - naczynie jest wpięte osobno.
  4. Dodałem zdjęcie z podłączeniem instalacji. Od lewej obieg cwu / środek zbiornik wyrównawczy / prawy obieg co. Zbiornik wyrównawczy jest wpięty na końcu do jednego z pionów. ( Pion ten zasila 3 grzejniki ) Pompy obiegowe evosta 40-70/180dpc w trybie dynamicznym na 2 biegu z 6 Manometr pokazuje jakieś 0.7bara. Woda podczas remontu była w całości spuszczana - Po napełnieniu nie wygrzewalem wody CO. Instalacja pracowała w temp 38-42C (aktualnie 38)
  5. Instalacja otwarta, przelew ze zbiornika połączony z odpływem do szamba. Mogę dodać że wcześniej instalacja pracowała bez zarzutu ( parter na stali piętro na miedzi ) nie gazowała. Problem pojawił się w tym roku kiedy zaadoptowano poddasze w pex. Gazują wyłącznie grzejniki na poddaszu. Zbiornik wyrównawczy ok 2 m powyżej grzejników na poddaszu.
  6. Witam. Mam problem z instalacją CO. W instalacji grzejniki aluminiowe instalacja w stali miedzi i w pex (stary dom). Grzejniki na poddaszu wymagały codziennego odpowietrzania. Po podpaleniu gaz zapalił się niebieskim płomieniem. Zastosowano inhibitor 2x 0.5l afriso bci (trudno mi powiedzieć ile litrów ma moja instalacja mam około 170 zeberek w domu) i trochę podłogowki w łazience). Uspokoiło się na jakieś 2 tygodnie (nie całkowicie ale rzadziej musiałem odpowietrzac- po 2 tygodniach wszystko wróciło - znowu pełno gazu w grzejnikach) Teraz podczas odpowietrzania - woda z instalacji ma lekko pachnący zapach (nie wiem czy to przez ten inhibitor ?) Kupilem kolejne 2 opakowania innego inhibitora Noksonn - dostanę go w piątek Nie wiem jak rozwiązać mój problem. Proszę o pomoc
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.