Skocz do zawartości

radziu111

Nowy Forumowicz
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez radziu111

  1. Ostatecznie dołożyłem zawór zwrotny na powrocie z wężownicy, obróciłem pompę cyrkulacji i wymieniłem naczynie przeponowe na niebieskie ( do c.w.u 10 bar). Mam natomiast jeszcze jedno pytanie. Do obiegu cyrkulacji junkers w miejsce zaślepki ma zestaw przyłączeniowy ZL-102-1 (rurka cyrkulacyjna). Czy podłączając pompę cyrkulacyjną bez tej rurki (tylko przez redukcję 1 1/2" na 3/4") będzie to działać prawidłowo ? ( ciepła woda będzie wracać do zasobnika z pominięciem tej rurki z zestawu)
  2. Dzięki za odpowiedź. Czyli rozumiem, że takie podłączenie zda egzamin? Na powrocie z wężownicy zasobnika może przydałby się zawór zwrotny w kierunku do kotła?
  3. Witam Bardzo proszę o ocenę poprawności podłączenia kotła Junkers Cerapur ZSB 14-5 z zasobnikiem. Chodzi mi głównie o logikę napełnienia instalacji CO. Czy napełnienie instalacji CO przez powrót z wężownicy zasobnika jest właściwe?. Wiem, że powrót z instalacji CO i wężownicy zasobnika idą do zaworu trójdrogowego w kotle. Na zdjęciu te dwa nyple 3/4 cala mają być połączone ze sobą wężykiem. Czy takie połączenie jest właściwe? Czy napełnienie instalacji CO nie powinno być wpięte w powrót CO przy kotle? Na dwóch ostatnich zdjęciach jest przykład połączenia powrotu z wężownicy zasobnika z powrotem do CO w kotle. Ma to prawo funkcjonować bez kłopotów?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.