Skocz do zawartości

tradycyjny

Forumowicz
  • Postów

    51
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia tradycyjny

Stały bywalec

Stały bywalec (5/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

5

Reputacja

  1. Wysłałem wiadomość
  2. Zwracam się do was z prośbą o pomoc w sprawie regulacji hydraulicznej instalacji. W ubiegłym roku wymieniliśmy w budynku grzejniki aluminiowe na regulus, zamysł był taki żeby obniżyć temperaturę zasilania pod kątem montażu pompy ciepła. Pompa już jest i kolejny sezon będzie tylko ona ogrzewać budynek. W trakcie ostatneigo sezonu gdy dom jeszcze był ogrzewany kotłem gazowym okazało się. że zamiast obniżyć krzywą trzeba było ją nieznacznie podnieść. Możliwe, że problemem jest zbyt mały przekrój rur CO. Aktualnie prawie cała instalacja jest wykonana w miedzi, z pompy wychodzi PP50 do bufora 220L, a z niego miedż fi22 od tej miedzy rozchodzi się zasilanie na grzejniki fi15, najcześciekj 1-4 grzejników na takiej gałązce. fi 15 - S6/160 i S6/60 fi 15 s6/160 i s6/ 80 oraz s6/140 + aluminiowy na piętrze 180cm fi 15 s6/120 i aluminiowy na piętrze 140cm fi 15 s6/120 i s6/120 + na piętrze 120 aluminiowy i 80 aluminiowy Początkowo był plan, żeby wymienić grzejniki na pietrze na regulus i dołożenie podłogowego, ale teraz mam wątpliwości czy to był dobry pomysł. Na papierze wychodziło, że moc powinna być wyższa o 20-25% w stosunku do grzejników aluminiowych przy obiżeniu temperatury czynnika do 45 stopni. Czy są jakieś programy ewentualnie do kogo się zwrócić, czy można samemu policzyć przekroje?
  3. Z tym silnikiem Stirlinga to już dość stary temat i nie weszlo pod strzechy, a szkoda. W Niemczech nie wiem czy jest już w sprzedaży testują kominek na drewno z ogniwami Peltiera do wytwarzania prądu. Pomysł z pewnością nie nowy, ale też warty przemyślenia w kotłach na węgiel, choćby miał wytworzyć tyle energii co do zasilenia pompy obiegowej, sterownika. Jak znajdę nagrane to wrzucę link. https://youtu.be/F4pfvURNSw8 Tutaj jest data, że październik 2018, ale jestem 100 procent pewny że te nagranie było w 2017 jak nie wcześniej. Tutaj z kolei z gazu drzewnego Znalazłem stronę producenta moduł 250W, cena promocyjna ponad 9 tys. Euro, potem ponad 11. http://he-energy.gmbh/de/
  4. Czemu nie poprowadzic rury wewnątrz kotłowni pod sam sufit i tam zrobić przebicie? Taka rura na zewnątrz tylko oszpeci elewacje niepotrzebnie i ten przepust z ziemi, w jakim celu? U mnie zrobiłęm tak, że mam wykute z boku okienka i kratka wentylacyjna włożona.
  5. Dzięki nie wiedziałem, że jest taki wątek. To jeszcze dodałbym do tego informację, że do kotła najlepiej podłączyć pompę w której prędkość może być regulowana przez niskonapięciowy sygnał PWM, wtedy kocioł steruje również wydajnością pompy z dostępnych an rynku to najnowsza Grudndfos Alpha 1L.
  6. Zlikwiduj! Wolny komin, jeśli układ pomieszczeń na to pozwala, wykorzystaj do zainstalowania na piętrze kominka na drewno, kozy, lub kominka na pellet. Tym sposobem zaspokoisz potrzebę grzebania w kotle gdy rachunki uznasz, za zbyt wysokie, pomieszczenie zyska klimatu, a jednocześnie nie stracisz komfortu grzania gazem. Masz miejsce rób zbiornik i kocioł 1f, kotły 2f to jest dobre rozwiązanie do mieszkań, gdzie nie mam miejsca.
  7. Szukam opinii na temat tego kotła. https://www.saunierduval.pl/dla-uzytkownikow/produkty-i-systemy/niedzwiedz-condens-12096.html Bardzo podoba mi się że ma dużą pojemność wodną i ocieplony wymienik. Kocioł będzie stał w piwnicy nieogrzewanej, a instalacja jest w całości grzejnikowa. Niestety bardzo mało informacji o samym kotle, te w sieci dotyczą starszego modelu bez modulacji. Producent należy do grupy Vaillant https://www.vaillant-group.com/our-brands/saunier-duval/ Jeśli dobrze rozumiem kocioł nie posiada własnej pompy obiegu grzewczego, czyli trzeba użyć istniejącej, jednej do CO, a ogrzewanie CWU jest na drugiej pompie? Nie ma też naczynia przeponowego i pewnie zaworu bezpieczeństwa. Jak awaryjność? Czy taki kocioł może działać z pompami elektronicznymi które zmieniają przepływ w zależności od oporów w instalacji? Jak wygląda serwis, dostępność części?
  8. tradycyjny

    Kocioł DS MPM

    @Gredy Przepraszam się wtrące, Jakie wymiary ma wlot tego palnika, wygląda na maleństwo? Jaka moc kotła?
  9. https://mojafirma.infor.pl/moto/eksploatacja-auta/naped-i-skrzynia-biegow/745917,Wtrysk-wody-do-silnika-spalinowego-jak-to-dziala.html
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.