Skocz do zawartości

wnekus

Forumowicz
  • Postów

    16
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia wnekus

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Przepraszam, myślałem ze napisałem na samym poczatku 12s :)
  2. od soboty do niedzieli przerwa 50, od niedzieli do dziś przerwa 59. Wczoraj umieszczałem fotki jak wyglądało to od soboty do niedzieli. Wydłużyłem czas przerwy z 50 na 59 bez oczyszczania (brak czasu bylem tylko przejazdem) ale niewiele to zmieniło
  3. Panowie, po 2 dniach z temeratura wszystko ok ale przy pracy w automacie dla paametrów Czas podawania DLA 100% MOCY przerwa 50 później 59 nadmuch 20 poznej 18 DLA 1% mocy przerwa 7min , nadmuch 1% DLA podtzymania przedmuch 10s przerwa 15 min krotność 1 Tak wygląda popielnik ...
  4. Nie wytrzymałem do poniedziałku i pojechałem zobaczyć co i jak. Piec pracuje w PID plus PID spaliny. Widok jakinzastalem to piec nagrzany do 66 stopni 65 ustawione pracuje w podtrzymaniu a w popielniuku oto taki widok . Zmieniłem przerwę z 50 na 59s oraz wentylator na 18 ale może za często jeszcze będzie podawać ewentualnie praca na podtrzymaniu powoduje problem??
  5. U mnie piec uszczelniony i ponownie rozpalony i od razu widoczna zmiana w pracy na duży plus. Wcześniej uszczelniłem tez rurę podajnika silikonem oraz dolna wyczystkę tez masa uszczelniająca bo wcześniej była praktycznie niedokręcona. Powinno wszystko być z każdej strony szczelne ;) . Teraz bez problemu szybko uzyskał temperaturę. Aktualnie po okolo 40min pracy (podawanie 12, przerwa 50, wentylator 20, temp spalin ~170 stopni) palenisko wygląda tak Niestety musiałem piec zostawić, wiec nie wiem jak aktualnie się zachowuje, dopiero w poniedziałek będę miał do niego dostęp. Jakie mniej-wiecej przyjąć parametry dla podtrzymania dla wstępnych wartości podanych wyżej ? Oczywiscie piec bedzie pracować w PID, wiec potrzebne były by jakieś wskazówki do ustawienia tez dla 1%
  6. Drugi piec temperaturę w instalacji od 40 do 60 podbił w czasie 20 minut od podłużnia rozpałki (tj 6 kawałków brykietu polanego podpałka do grila) .
  7. tak, czas podawania oraz przesłonę aby uzyskać temperaturę spalin na około 170stopni. Aktualnie pale w drugim piecu wszystkożernym wiec na spokojnie zrobię uszczelnienie. Przydały by się nowe parametry do palenia. Jedyne co zauważyłem przy szybkim wygaszaniu (zrzut paliwa do popielnika) to mimo dużego kopca żar był zdecydowanie niżej i po odgarnięciu góry płomienie dożo wyżej szły (powyżej deflektora oraz rusztu wodnego). Poza tym im wyższa temperatura spalin tym lepiej piec uzyskuje temperatura docelowa.
  8. Po Twoich ustawieniach piec z temp początkowej 55-60 wygasł do 42. Aktualnie wygaszam go i będę uszczelniać koronę.
  9. Ja dopiero walczę od 3 dni tak naprawdę, za mało jeszcze wiem w tym temacie tylko ze ty masz 23 stopnie, a u mnie jest ich ~ 20
  10. Watpie, bo mam podobne objawy do twoich , temperaturę na poziomie 52 stopni i ledwo do niej dochodzi, a powrót 46
  11. Wychodzi mi około 35kg sztygara ultra temperatura jest aktualnie w okolicy 20 stopni, zużycie około 35kg. Po zmianach mam wrażenie ze temperatura na piecu leci w dół powoli ale raczej spada. Aktualnie mam na piecu 52/53 , powrót 48 , zawór mieszający zamknięty (bez mieszania powrotu).
  12. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/4zo8
  13. Koronę uszczelnię dziś/jutro w takim wypadku. Ten wniosek "drugi wniosek połowa węgla jest w popielniku," dotyczy zdjęcia z ekogroszku sztyga czy tego liroymerlin (bo ten faktycznie jest kiepski, ale na sztygarze jest duuuzo mniej i lepiej wygląda) Aktualnie mam do ogrzania około 200m2 budynku - więcej szczegółów na linku co podałem wcześniej z cieplowlasciwe.pl oraz zbiornik CWU 200l ,palnik EKO-PAL 12-25k moc pieca deklarowana to 16KW wentylator WPA X6, przepraszam za błąd. Zmniejszyłem przesłonę do prawie zera, temperatura spadła do około 160-170stopni, zmniejszyłem tez czas podawania do 6s i będę obserwować do czasu uszczelnienia korony.
  14. Panowie, jak sprawdzić szczelność bo opis jak uszczelnić jest, wiem ze mogłem ja bez problemów zdemontować nic nie było wklejane. Zamknąłem całkowicie przesłonę wentylatora, została tylko fabryczna szczelina, temperatura spalin spadła do 170stopni przy ustawieniu dmuchawy na "20". Ale chyba wzrosła ilość spieków. Piec po około tygodniu dobił do tych 65 stopni i nadal trzyma 62-65 wiec temperatura jest OK.
  15. Przeczytałem wszystko, dlatego od razu napisałem ze palnik nie uszczelniony, zrobię to w najbliższym czasie, natomiast proszę o weryfikacje aktualnego płomienia, temperatury spalin czy ustawienia wentylatora oraz ilości pozostałości po spaleniu 150kg, wydaje się być tego bardzo bardzo mało (może z 2-3kg) i poza problemem temperatury wydaje mi się ze spalanie jest prawidłowe, ale NIGDY nie paliłem w takim piecu, są to moje pierwsze tygodnie dlatego zależy mi na optymalnych ustawieniach. Dodam tylko ze piec spalił w ciągu 4 dni 150kg opału (sztygara)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.