Skocz do zawartości

mKochu

Forumowicz
  • Postów

    56
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez mKochu

  1. Witam. Po długim czasie układ został przerobiony trochę inaczej. Został założony większy zbiornik wyrównawczy i podłączony bezpośrednio do wyjścia zasilania z kotła. Ale niestety problem nadal taki sam. W pompie CO powietrze w bojlerze również. Dodam, że w miejscu poprzedniego zbiornika wyrównawczego został zainstalowany automatyczny odpowietrznik.  Czy wina leży po stronie pieca? Mam wrażenie, że tam wytwarza się powietrze przy temp 60 stopni. Według producenta piec ma być ustawiony równo i tak też jest. Pozdrawiam 

  2. @Wello, myślałem nad tym, ale to w ostateczności. Chce, żeby po rozpaleniu praktycznie nie zaglądać do pieca i nie martwić się zamykaniem i otwieraniem komina.

    @Ryni, oczywiście, ze takowa jest i ustawiłem ją żeby była maksymalnie dociążona. 
    Dzis rozkręciłem dmuchawkę i zobaczyłem ze jest dość spora szczelina przez która na pewno jest ciągnięte lewe powietrze. Uszczelnić ? 

    D2D91180-F1D4-42C1-8839-7AAC1CCD08A4.jpeg

  3. Witam. 

    Problem moj następuje gdy na dworze jest dość silny wiatr. Temperatura zaczyna gwałtownie rosnąć poprzez lewe powietrze które ciągnie przez dmuchawę. Klapka owego przyrządu jest ciągle zamknięta a powietrze przez wlot do dmuchawy zaciąga. Dopiero jak na przykład zasłonię dmuchawę szczelnie temperatura zaczyna spadać z braku tlenu w kotle. Czy ktoś ma patent na to? Dodam, że nie mam regulacji ciągu w czopychu. Pozdrawiam 

  4. Witam ponownie ponownie. 

    Bojler został odpowietrzony przez osobę, która pracuje jako instalator tego typu układów i przy okazji zapytałem o te zawory bezpieczeństwa. Instalator stwierdził, że nie jest potrzebny, gdyż za takowy zawór robi otwarty układ, czyli po prostu naczynie wyrównawcze. 

  5. Witam. Sprawa wygląda następująco..

    Zatem palę w piecu, średnia temperatura na kotle 60 stopni, temperatura zadana na pompce 55 wszystko pięknie działa.. Ale.. Gdy po paleniu pompka się wyłącza słychać w zbiorniku wyrównawczym jak bulgocze powietrze i to za każdym razem. Co się dzieje? 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.