Skocz do zawartości

zaretom

Forumowicz
 • Liczba zawartości

  30
 • Rejestracja

Zawartość dodana przez zaretom

 1. Mam pytanie odnośnie cwu:po grzaniu cwu kocioł bardzo długo stygnie i nie zaczyna grzać mimo zapotrzebowania na co (stoi pompa kotłowa) .Pompę ustawiłem na pracę 24h ale dalej nic,w wartościach monitorowanych cwu po wygrzaniu zawór 3d jest w położeniu grzanie a mimo wszystko nie włącza na co. GDY wymuszę pracę pompy w menu test temperatura szybko spada i jest ok.Czy może jest to wina pogodynki ?Chyba raczej nie bo próbowałem na sterowaniu wewnętrzną temp.i nic .
 2. Kolego dariusz23a podepne zdjęcie może coś Panu pomoże, jest to mój pomysł że to tak wygląda majster robił tak jak chciałem. Odnośnie przepływów to były dużo mniejsze jak chodziło tylko ma pompie kotłowej jako całość czyli jeden obieg z racji dużej instalacji dwa rozdzielacze po 9 pętli,mam ustawione między 1.5 a 2.5 w zależności od pomieszczenia metodą obserwacji trochę schodzi ale idzie ustawić . Po rozbudowie wszystko ładnie pracuje o czym pisałem wyżej.
 3. Tanio to nie będzie u mnie było tak:dwie grupy pompowe 700 dwie pompy do grup 900 sterowanie do każdej grupy czyli 2xmm100 1300 dwa mieszacze z silownikami 1200 i sprzęgło-rozdzielacz 700 plus trochę kolan miedź itp.plus robota po znajomości 500.Można taniej szukać ja chciałem dobrze. Ale i tak nie mam wszystkiego z górnej półki.
 4. Też tak miałem jak Ty (tymczasowe ograniczenia kosztów) ale nie szło sterować niezależnie, zrobiłem tak jak planowałem od początku i pisałem o tym wyżej, kolega gbbsoft podsumował wdzystko z tym że musi być sprzęgło-rozdzielacz z odejsciami na dwa obiegi ja też tak mam.Teraz jest sterowanie niezależnie góra do dołu, chodzi wszystko ładnie ale jeszcze eksperymentuje jak i co pewnie czytałeś wyżej.
 5. Dokładnie tak jak mówisz. Potestuje i poobserwuję zobaczymy .
 6. Ok dzięki za odpowiedź. Obniżyć krzywą można do 30st.a niżej można chyba zejść obniżając min. Temp.zewnetrz.na przykład -25st to wtedy spłaszczy się bardziej krzywą czy dobrze myślę ?A odnośnie prowadzenia według zewnętrznej nie wiem czy w moim przypadku nie sprawdzi się dopiero podczas dużych mrozów z racji bardzo dobrze ocieplonego domu i małego zapotrzebowania ,gdyż teraz zużywa tyle gazu co przy -15 -18 gdy prowadziłem temp.wewnętrzną ?
 7. Jest ciepło teraz i wtedy też było bez problemu, były może nie huśtawki tylko wystudzenia posadzki o czym pisałem wyżej. Spróbuję obniżyć temp.pom.o 0.5 albo o 1st.to przecież także obniża krzywą. Jest wyższy komfort cieplny ze względu na ciagłą pracę jak przy prowadzeniu wewnętrzną bo teraz pompy chodzą prawie non-stop i nie wystudzają posadzki a wtedy stawały po uzyskaniu zadanej.Myslę że przy prowadzeniu według wewnętrznej można wymusić ciągłą pracę pomp poprzez obniżenie temperatury czynnika grzewczego do minimum ?Sterowanie jest dużo bardziej precyzyjne.
 8. A kolego odnośnie tego większego zużycia odniesiesz się jakoś dlaczego sporo wyższe ? Może ktoś czytający podpowie dlaczego ? Czy jeszcze krzywe są źle ? Ale temperatury się pokrywają więc niewiem ?
 9. Witam póki co na ustawieniu krzywej p.pocz 23 A koncowy 35 wygląda to tak że instalacja zaczeła sie słuchać że obieg grzew. 1 czyli dół podbija jeszcze o 0.5 st. przy wpływie pom.3k. A obieg grzew.2 czyli góra wygląda ok. wpływ pom.0k. Powinienem obniżyć krzywą dla obiegu 1 czy wpływ jeszcze wyżej ?Na marginesie dodam że zużycie wzrosło dość znacznie choc wszyscy piszą ze wedlug zewnętrznej najmniej idzie u mnie poki co wiecej zobaczmy jak będzie dalej .załączam zdjęcia poglądowe
 10. Kolego jeszcze pytanie czy na piecu nie trzeba przełączyć na sterowanie według zewnętrznej bo w menu pieca ta opcja jest na 0 czyli nieaktywna? Czy tym wszystkim steruje już rc300 mimo nieaktywnej na kotle .
 11. Mieszacze zamontowane czekam na załączenie pieca bo temp.rzeczywista pom.wyźsza jak temp.zadana.jakby co to regulować narazie krzywą końcową ?na zewnątrz- 1ST.Jeszcze pytanie od temp.zewn.tłumionej czy uwzględnić zdolność akumulacyjną budynku włączyć Tak czy Nie ?
 12. Kolego gbbsoft w sobotę jestem umówiony na montaż mieszaczy czy jeszcze coś powinienem ustawić oprócz tego co pisałeś wyżej? Odnośnie temperatur jakie ustawić 40-45 Max na piecu ile powinno być? Jakie temp.max.ustawić na obiegach myślę że chyba te 35st.najwyższa z grzywej czy jak?Chyba że jak włącze prowadzenie według zewnętrznej to tylko ustawiam temp.na krzywej ?Jak masz jeszcze jakieś sugestie to podpowiedz żeby chodziło to dobrze.A tryb obniżenia jeżeli nie używam to niema znaczenia co tam jest ustawione ?Z góry dzięki
 13. U mnie w ciągu ostatnich 30 dni 22st.w domu z CWU poszło 147m3 gazu.
 14. To sporo u Ciebie idzie ,To na prowadź.według wewnętrznej jeszcze więcej byś zużył ? Wszyscy mówią że według pogodynki wychodzi najkorzystniej. Może ktoś grzeje dom tylko podłogówką po całości i przeszedł z prowadzenia według temp.wewnetrznej na prowadzenie według zewnętrznej i mógłby coś powiedzieć ? Dodam że mieszacze zamówione i montaż umówiony także kolego gbbsoft będę stroił całość i będę pisał jak i co .
 15. Niewiem jak pracował może się włączył chodził chwilę i się wyłączał niezwracałem uwagi wtedy na to .A odnośnie mojego pytania w poście wyżej o temp. pracy poniżej 30st. ktoś mógłby coś powiedzieć ? Kolego gbbsoft a powiedz jak wygląda u Ciebie zużycie gazu przy takich ustawieniach pracy ciągłej ?
 16. Dzięki Panowie porozgladam się w temacie. Jeszcze taka kwestia bo nie padła jednoznaczną odpowiedź czy kocioł może grzać (pracować) poniżej wartości minimalnej temperatury 30st którą można ustawić ? Pytam bo rozmyślam czy chodzi z min.30st a poniżej to już mieszacz obniża (dopuszcza z powrotu)żeby była zadana np.25 ?Pamiętam sytuację gdzie jeszcze nie mieszkałem( nie wykonczony) a kocioł chodził z min 30st jaką idzie ustawić w cyklu ciągłym (stałym) całą noc a rano w domu było 23.5 przy temp.zewnętrznej -7st.a spalił 5m . Piszę dlatego o tym że ciągła praca na min daje chyba korzyści (oszczędności) ????
 17. A mam pytanko rozglądam się za mieszaczami czy mógłbyś polecić jakiś dobry w rozsądnej cenie czy nie ma co oszczędzać akurat na tym ?Wiem że są różne i trzeba zwrócić uwagę na przepływowosc (Chyba w sensie wykonania)że by nie było problemów potem ?
 18. Dzięki będę testował. A powiedz kolego jeszcze czy Ty masz mieszacz ?jaka temperatura na piecu U Ciebie? Pytam bo na rc300 minimalna to 30st.a na piecu też najmniej można ustawić 30 st .Czyli wnioskuję że mieszacz wchodzi do akcji ? A może się mylę. Chyba że piec schodzi poniżej minimalnej temp.?
 19. Dokładnie wydłużenie pracy kotła. Ok na logikę twój pomysł jest dobry potestuje i się odezwę jak to wygląda.Jeśli to by miało rację bytu to na wiosnę dokładam mieszacze do obiegów ??? A tak na marginesie z Twoich obserwacji lepiej grzać temp.wewnetrz czy zewnątrz.? Jak to się ma do komfortu i zużycia gazu ?
 20. .Myślę że to będzie tak samo jak teraz bo co mi rozdzieli temp.zasilania inną na dół a inną na górę ?brak mieszaczy to brak możliwości innej temp.dół a innej góra .spróbuję podpowiedzi ale niewiem czy się uda w ten sposób. A według temp.wewnetrznej też coś można pokorygowac żeby zmniejszyć te skoki? Tam też jest kilka parametrów do regulacji ?
 21. Mam dwie grupy pompowe do każdej moduł sterowania mm100 które pracują niezaleźnie od siebie.Do tego sprzęgło-rozdzielacz który zapobiega przeciąganie się pomp. Nagrzeje dół to rozłaczy a góra chodzi lub odwrotnie albo razem zależy od temp.zadanej w pomieszczeniu .Mogę rozrysować jak będę w domu wieczorem .póz.zaworu mieszacza wydaje mi się że pojawiła się dopiero po włączeniu prowadzenia według temp zewnętrznej
 22. Zadaną 21.5 Ale nie mam żadnego mieszacza i dlatego nie mogę prowadzić narazie wedł.zewnętrznej. pomyślę o dołożenia mieszacze po sezonie.To teraz kolego pomożesz wystroić te dwa obiegi wedł.remp.wewnetrznej ?chodzi o to czy da radę ustawić żeby nie było tych skoków. Żeby chodziło w miarę długo na niższej temp.Taraz tak grzałem niezależnie góra od dołu tylko były długie przestaje i wychłodzanie podłogi
 23. Myślę że powinny być chyba dwa mieszacze na każdy obieg i wtedy to będzie ładnie chodzić według zewnetrz. dlatego te podbicia bo góra była chlodniejsza dlatego grzało a temp.szła wszędzie wyższa .Teraz żeby chodziło według temp zewnwtrz.to by musiał być jeden obieg skonfigurowany po całości tak myślę
 24. A ta zdjęcie pokazuje że rzecz.temp.wyższa od zadanej po osiągnięta temp.pom.i to wygląda ok Ale mieszacza u mnie poza kotłem nie ma więc nie rozdzieli temp.inną na górę a inną na dół i tu jest chyba pozamiatane z pogodynką
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.