Skocz do zawartości

smigllo

Forumowicz
  • Postów

    9
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia smigllo

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Oddany Unikat
  • Starter dyskusji
  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Jak proponujecie ustawić człony PID dla sondy lambda wyjściowo jest KP1; KI1;KD1 ?
  2. @Pieklorz Na jakiej zasadzie praca sterownika z analizatorem. Sterownik wymaga wstępnych nastaw względem których po pomiarze z analizatora dokonuje korekty nadmuchu w zależności od wskazań? Czy generalnie podpina się układ tandemu i sam reguluje nadmuchem w zależności od bieżących wskazań? Chodzi mi o to czy nastawy wstępne są wymagane i czy mają one wpływ na szybkość osiągania odpowiednich parametrów wyjściowych gazów i regulacji procesu spalania.
  3. Dziękuję @Pieklorz To w jaka jest stabilna wersja?, poki co nie zauważyłem większych problemów poza zmiana osi na wykresach opału i tym, że ikonka pojawia się po wejsciu w wykres temp. buforu.
  4. Kocioł skamp pv kupiony w sekom, wersja oprogramowania jak na zalacznikach. Czyli salusem poprzez podlaczenie do regulatora pokojowego w sterowniku to ogarnę?
  5. Posiadam sterownik Argos max v2 i korzystając ze sterowania pogodowego. Zastanawiam się czy po dołożeniu zwykłego bez napięciowego regulatora pokojowego typu salus, auraton itp. możliwe będzie: -wyłącznie wyłączenie pompy CO po osiągnieciu zadanej temp. czy także (co bardziej do mnie przemawia) obniżenie temperatury za zaworem (jest taka opcja w sterowniku). Pytanie także czy taka podwójna regulacja nie będzie ze sobą w konflikcie. Może ktoś ma doświadczenie z takim sposobem sterowania w tym sterowniku.
  6. Dziękuje za odpowiedź. W przypadku bardziej spiekającego pelletu wymagane jest częstsze czyszczenie płytki paleniska ? Chodzi mi o możliwe blokowanie otworów napowietrzających. Jak rozumiem płytka od ekogroszku ma większą średnicę otworów i jest bardziej odporna na to zjawisko ? Sama obsługa kotła z wymiennikiem poziomym wymusza częstszą obsługę i czyszczenie komory paleniska nie byłoby problemem, bardziej bałbym się możliwego wygaszania palnika w międzyczasie obsługi poprzez utworzony spiek.
  7. Witam wszystkich, Czy mógłby ktoś napisać jak wygląda spalanie pelletu na tych dwu paliwowych konstrukcjach tj. z palnikiem sv200 ? Konkretnie chodzi mi o to jak radzą sobie one z spalaniem pelletu typu A2 czy generalnie pelletu gorszej jakości. Typowe konstrukcje palników peletowych do spalania gorszego pelletu wyposażone są mechanizmy czyszczące, w tym przypadku takiego mechanizmu brak i jestem ciekaw jak to przekłada się na eksploatację przy tego typu opale. Być może ktoś ma już jakieś doświadczenie w tej kwestii, choć to stosunkowo nowy kocioł palnik jednak już jakiś czas w obiegu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.