Skocz do zawartości

Opsiq

Forumowicz
  • Postów

    34
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Opsiq

  1. Zawór zwrotny przed hydroforem jest i pytałem wykonawcę rurociagu czy na dole też jest to powiedział, że tak.
  2. Pompa jest w budynku. Głębokość to 6mb, a odległość od budynku to 2mb.
  3. Cześć! Mam duży problem z klientem. Założyłem mu hydrofor do wody i okazuje się, ze po czasie nie zaciąga wody. Zaciągnęliśmy wodę ręczna pompa i podziałał trzy dni i znów to samo. Zamieniłem hydrofor na inny i nadal to samo. Zastanawiam się czy może woda z gruntu nie znikła u Niego bo są to domki jednorodzinne obok siebie i maja identyczne instalacje i hydrofory i u nich działa, a u niego tylko tak się dzieje. Miał ktoś podobne problemy? Dodam, że rury do budynku i wody z gruntu nie prowadziłem ja. Moja instalacja to tylko hydrofor albo aż w tym przypadku. 🙂
  4. Hej! meczy może polecić ktoś lepszy program do wycen niż Faktura XL? Coś co oszczędzili by czas na wycenach?
  5. Hej, ostatnio miałem dość długą debatę z jednym znajomym. Czy dla Was sensem jest zakładanie pompy ciepła z ogrzewaniem podłogowy gdzie dajemy bufor? Dla mnie od zawsze wiadome było, że gdy dom ogrzewany jest podłogowo to bufor nie jest potrzebny bo podłoga jest buforem, ale zachwiałem się ostatnio w tej debacie. Czy myślicie, że przy ogrzewaniu podłogowym nie miałaby pompa trochę lepszej sprawności? Wiadomo, że grzejniki potrzebują wyżej temperatury i łatwiej jest pompie "bujnąć" się z poziomu kilkunastu stopni jakie jest w buforze, ale czy też na podłogówce nie miałoby to pozytywnego przełożenia? Można by stwierdzić, że przełożenie na oszczędność byłoby większe bo bufor trzymałby bliższą zadanemu zasilaniu temperaturę. Co Wy sądzicie na ten temat? Odnośnie odszraniania też miałoby to stosowne przełożenie. Wiadomo też, że możmna odszronić pompę z wężownicy, ale chodzi mi o maksymalne eko. ?
  6. Tak, tak, rura spiro od palnika została wyrzucona, zdjęcie po prostu jest przed odcięciem. ? Hm. Zastanawialiśmy się nad brakiem ciągu kominowego tylko dlaczego na poprzednim pellecie było wszystko okej? Dym z komina idzie, więc drożność jest. Nadmuch też jest ustawiony na 2100 obr. w sterowniku. Myślałem też, że drzwiczki nie dociskają do końca, ale niestety to nic z tego, sznur również jest w idealnym stanie.
  7. Hej! ? Pojawił się mały problem przy kotle który ostatnio odpalałem. Klient kupił jeden pellet, działało normalnie. Po zmianie pelletu z drzwiczek palnika zaczyna wydobywać się czarny dym. Zrobiłem na nowo przeważanie pelletu i wszystko ustawiłem, ale problem nadal nie znikł. Czy miał ktoś już podobny problem? W załączniki wrzucam zdjęcie podglądowi jak to wyglada.
  8. Pompa z gazówki na pewno da radę na takim małym układzie. Schemat potrzebujesz, ale czego? Mamy Ci skonstruować kotłownie? :D
  9. Hej! :) Jest tutaj jakiś posiadacz pompy ciepła Dimplex LAK 14 kw? Jeśli tak to zastanawiają mnie Wasze koszta miesięczne związane z użytkowaniem. Jeśli ktoś będzie chętny to można tez podrzucić swoje parametry na pompie jakie macie ustawione.
  10. Zrobienie zworki w palniku na kostce termika dało chwilowe rozwiązanie. Ogólnie do wymiany jest termik.
  11. Hej. :) Otóż mam mały problem z kotłem który dziś zakładałem. Problem polega na tym, że po włączeni kotła wyrzuca błąd „Termik rozwarty”. Dziwnym zjawiskiem jest też to, że pompy itp ruszają mi od razu po włączeniu gdzie nie powinno się tak dziać. Wszystkie przewody mam dobrze wpięte w sterownik, a podajnik działa po podłączeniu go „na krótko”. Miał ktoś podobny problem i mógłby podsunąć jakieś rozwiązanie?
  12. Zawsze opisane jest to na instrukcji bądź też na tabliczce znamionowej kotła. Utrzymuj 1.5 bądź 1.7 i będzie okej. :)
  13. Hej! :) Czy orientuje się ktoś gdzie można dostać jakieś książki/ podręczniki z których można nabyć wartościowe informacje w kierunku hydrauliki? Chętnie bym się dodatkowo podszkolił.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.