Skocz do zawartości

bolek89

Forumowicz
  • Postów

    10
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia bolek89

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Reacting Well Unikat
  • Współtwórca
  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. U mnie popiół po wypaleniu pierwszej tony wygląda tak i pytanie co poprawić?
  2. Dziękuję za odpowiedź. Widziałem, że w wersji polskiej (miałem ustawioną wcześniej angielską) są bardziej rozbudowane podpowiedzi. Teraz chcę wypalić podajnik, sprawdzić jak to się będzie różniło od "rzeczywistego" zużycia. I wtedy ewentualnie obniżyć o te dodatkowe 10%. Po informacji od kolegi Wońskiego zmieniłem z ~1800 na 1580. Od dzisiaj będę też palił 24h/dobę i zobaczę, co to zmieni. Macie może ustawione obniżenie nocne? Jeśli tak, to o ile stopni? Mariup4p "Ale ok widzę że w trybie ciągłym skakanie jest ok . " - co masz na myśli?
  3. Faktycznie kompresor jest na off - ale działa więc nie kombinuję. Co do temperatury spalin to ~83'C gdy pracuje na tej niskiej wartości. Powierzchnia domu ok 125m2 całość grzejniki.
  4. Poprawiłem korekcję - dziękuję. Odnośnie kompresora - w którym dokładnie miejscu? Czyszci się codziennie, więc chyba jest w porządku. Brak bufora. Używam pelletu Sylva - przeważali go przy pierwszym uruchomieniu pieca, a później ja to robiłem po około 3 tygodniach (zgodnie z tym co znalazłem w instrukcji). Piec pracuje w godzinach 8:00-21:00. Charakterystyka domu: ściany: 50 cm z przerwą powietrzną w środku + 10 cm styropianu grafitowego dach: 50 cm styropianu okna: dwuszybowe (regulowane w tym roku) ogrzewanie: wszystkie grzejniki wyposażone w głowice Danfoss Aero Temperatura w domu po nocy spada o 1-2 stopnie, w zależności od pomieszczenia. Przy obecnej temperaturze zewnętrznej około 0 stopni zaczyna się zwiększone spalanie (rekord wyniósł 17,9 kg / 13 godzin, gdy w nocy było 0 stopni, a w południe 7 stopni). Rozumiem, że każdy dom ma inne wymagania, jeśli chodzi o ustawienia. Może jednak, bazując na Waszym doświadczeniu (widzę, że niektórzy użytkownicy eksperymentowali z ustawieniami), macie pomysły, gdzie warto zajrzeć, by obniżyć spalanie? Zmniejszyłem moc do 1 kW, ponieważ przeczytałem, że może to zredukować spalanie - w moim przypadku się sprawdziło. Na standardowych ustawieniach piec ciągle się włączał i wyłączał. Stopniowo obniżałem moc, analizując wykresy. W cieplejsze dni rzeczywiście pracował na tym 1 kW, zamiast się wyłączać, teraz już tak nisko nie schodzi. Problem ze stabilizacją płomienia nie występował.
  5. Od 2 miesięcy testuję i chciałbym prosić o podpowiedź, na co zwrócić uwagę i co poprawić w ustawieniach, aby obniżyć zużycie pelletu? A może wszystko jest idealnie? Dom ma powierzchnię 125 m², zasobnik CWU 200 l, woda w instalacji CO ok 180l, w większości pomieszczeń grzejniki żeliwne. Temperatura w domu 23C. https://v16.stokercloud.dk/#feniks-dom
  6. Hej. Podrzucam schemat jak to mniej więcej miałoby wyglądać w mojej instalacji CO. Czy w pionach 1 i 2 wejścia do grzejników( na parterze i piętrze) zrobić z rury 18mm? A w pionie 3 z rury 22mm? Osoba która miałaby wykonać instalację chce robić piony z rur 28mm a odejścia do grzejników z 22mm. Odpowietrzniki na pionach będą ok (grzejniki żeliwne)? W przyszłości chciałbym dodać ogrzewanie podłogowe na piętrze i usunąć grzejniki (1140W i 1152W). Ogrzewanie w kuchni łazience i przedpokoju łącznie 30m2 po podłodze. Czy wystarczy pion z rury 22mm?
  7. Dzień dobry. Dostałem właśnie wycenę na wkład kominowy do pieca na pellet. Wkład firmy Cermas 1.0mm stal 1.4404. Ktoś może się wypowiedzieć o tych wkładach? Warto czy lepiej poszukać czegoś innej firmy? Ewentualnie jakich firm polecacie wkłady do pieca na pellet.
  8. Dzięki. Dużo dobrego słyszałem o tym piecu. Ale mam pewne wątpliwości co do kosztów serwisu, dostępności części czy stosowania tylko dobrej jakości pelletu. Ogólnie nie mam problemu z pobrudzeniem sobie rąk ale z drugiej strony też nie chcę codziennie siedzieć w kotłowni. Koszty montażu pewnie podobne do Lazara (mam wycenę na piec z montażem bez ruszania pionów itd na 38k netto).
  9. Dzień dobry, Stoję przed wyborem pieca na pellet do klasycznej kostki z lat 80. Podzwoniłem po sprzedawcach, hydraulikach i jak to zwykle bywa co osoba to opinia. Chcę dostosować kotłownię a jeśli trzeba będzie też instalację. Za wszystkie podpowiedzi, uwagi czy wskazania konkretnego modelu pieca będę wdzięczny. Ciepło.app: https://cieplo.app/wynik/27y4a Powierzchnia ogrzewana 112m2 Centralne ogrzewanie układ otwarty, piony 1 1/4 cala, w większości stara instalacja, brak termostatów przy grzejnikach, grzejniki żeliwne, 4 osoby Aktualny piec: Defro Optima Komfort 15kW Miejsce: Okolice Gdańska Dane z audytu: Obliczeniowa moc cieplna systemu grzewczego 6,11kW Obliczeniowa moc cieplna na przygotowanie cwu 2,78kW
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.