Skocz do zawartości

darekk1974

Nowy Forumowicz
  • Postów

    9
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    110 m2. Ocieplenie budynku - 12 cm styropianu. Użytkowe poddasze ocieplone wełna mineralną 20 cm.
  • Instalacja
    Grzejniki na dole i na górze sterowane termostatami. Zawór 3D + siłow + 3 pompki. Piec znajduje się w sąsiednim budynku gospodarczym. Długość rur preizolowanych od pieca do ogrzewanego domu to 21 m.b. Zapotrzebowanie na KW to w/g "ciepło właściwe " 6,9 KW.
  • Kocioł
    Kocioł "Biowert Witkowski 15KW + kipi 4-16. RCK

Metody kontaktu

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    mazowieckie - Sierpc

Ostatnie wizyty

281 wyświetleń profilu

Osiągnięcia darekk1974

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

6

Reputacja

  1. Być może naiwne pytanie. Ale czy robiąc aktualizację econeta sterownik kotła ma pozostać włączony?
  2. Robin60 o środowisko dbam tylko łatwiej by było gdyby ceny pelletu tak nie szalały. W maju 2018 cena za tonę 720 zł, natomiast w czercwcu 2019 ten sam pellet 900 zł. Pozdrawiam ziomala.
  3. Próbując pellet różnej jakości zauważyłem, że płomień jest super ale i tem. palnika wzrosła o 10 st. Po powrocie do normalnego pelletu tem. palnika wróciła do normy t.j. około 27 st. Dodają do tego pelletu różne badziejstwo . Trzeba kontrolować to co palnik ma spalić.
  4. ok spróbuję ale jutro. Dziś jestem poza domem, a żony nie będę fatygował bo mógłby być alarm na econecie.
  5. Mam pytanie o sterowanie mieszacza i kotła za pomocą termostatu. Mieszacz obecnie sterowany za pomocą termostatu i pogodówki. i tu wszystko wygląda dobrze. Temperatura w pomieszczeniu osiągnięta, pompa się wyłącza, po spadku tem. w pomieszczeniu pompa start i dogrzewa ponownie pomieszczenie. Przy spadku tem. na zewnątrz około 0 st. ilość rozpaleń wzrosła do 11. Chciałem przestawić palnik na sterowanie za pomocą termostatu. Palnik tem. zadana 69 st. histereza 19, ustawione na termostat, wyłączenie pompy od termostatu na TAK, tryb FL. Palnik dalej pracuje tak jakby nie widział termostatu, wygasza się i pracuje według wskazań zadanej histerezy kotła. Pomieszczenie nagrzane, pompa i mieszacz STOP, a piec dalej pracuje aż do osiągnięcia tem. zadanej. Pewnie coś ustawiłem nie tak tylko nie wiem co.
  6. Robiąc pierwszy raz zabieg smarowania ŁT-43 korzystałem z instrukcji obsługi, gdzie była mowa o tym wałku i przesłonie. Instrukcja najwyraźniej jest uniwersalna dla wszystkich palników i ich mocy. Stąd moje pytanie. Lepiej zapytać i spać spokojnie niż niepotrzebnie się martwić.
  7. Wczoraj pierwszy raz rozebrałem swój palnik, żeby go przesmarować. Zauważyłem, że u mnie brakuje wałka obrotu przesłony i samej przesłony. Mój palnik posiada tylko wał napędowy, koło zębate znajdujące się pomiędzy tarczami z kulkami pełniącymi rolę łożyska, jest jeszcze mała zapadka blokująca obrót wałka napędowego. Kocioł kupiłem w zeszłym roku - Biowert od Witkowskiego z palnikiem i osprzętem. Ktoś się może orientuje czy przypadkiem nie wcisnęli mi jakiś starszy model tego palnika. Z góry dziękuję.
  8. Witam wszystkich po raz drugi. Jeszcze raz dzięki za te wszystkie cenne wpisy. Czy ktoś z użytkowników 850 miał problem z przyciskiem touch&play. Dziś rano przycisk zaczął się zawieszać tzn. po wciśnięciu nie odbijał. Później charakterystyczne kliknięcie całkiem całkiem ucichło. Przycisk dalej działa tylko nie wiem czy nic złego się z tym nie stanie.
  9. Forum przeczytane w całości. Użytkuję palnik kipi 5-16 od czerwca tego roku. 2 tona pelletu zaczęta. Dzięki obecnym tu forumowiczom jakoś udało mi się ogarnąć ten palnik. Wielkie dzięki. Przeskok z śmieciucha na KIPI - nigdy więcej wongla.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.