Skocz do zawartości

adamu

Stały forumowicz
  • Postów

    810
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Łódzkie

Ostatnie wizyty

2 726 wyświetleń profilu

Osiągnięcia adamu

  1. A jak jest przy nowym lutowaniu elementów miedzianych , jeżeli po zlutowaniu i puszczeniu ciśnienia nic się nie dzieje , to nie powinno nic się dziać później czy jeżeli coś nie do końca poszło dobrze to z czasem wyjdzie nieszczelność ? Pytam dlatego , że jednak musiałem przerobić te nitki i gdy lutowałem już na samej górze mufy 18 to musiałem bardzo długo grzać bo cyna nie chciała łapać , niżej problemu nie miałem 22 się zgrzała , może gazy nie miały gdzie uchodzić …?
  2. Cześć , Lutowanie kilkanaście lat temu , rury w zabudowie przy okazji remontu w miejscach lutu widać jakieś reakcje + nalot . Pytanie wyciąć to , oczyścić czy zostawić ? Po otrzymaniu jakieś decyzji , może ktoś rozwinąć co to za zjawisko i czy lub jaki błąd został popełniony .
  3. Czaję , takie rzeczy się robi raz na x czasu , więc zostaje przy miedzi .
  4. Rozumiem , że chemia może uszkodzić emalię na zbiorniku .? Anoda po 2 latach wygląda jak nowa , więc też ciężko stwierdzić jakiej jakości jest ta woda , niektórzy po roku już jej nie mają … BTW przy modernizacji i wymianie przyłączy Ciepłej i zimnej wody co się dziś stosuje dalej miedz czy już jakiś pex ? PP mi się nie podoba jako materiał więc odpada .
  5. Mam instalacje CWU oraz zimnej wody z miedzi stosując zmiękczacz musiałbym zachować odpowiedni stopień twardości , więc dużej poprawy nie będzie , prócz bojlera i grzałki tą twardą wodą mi nie dokucza , a samego zbiornika też nie chce wymieniać na dopiero kilka lat … Sprobuje tak zrobić bez stosowania mocnej chemii wleje jakiś ocet czy kwasek do bojlera zaleje z 50l wody , żeby objęła woda grzałkę i potem to spuszczę , sama wężownicą wygląda bardzo dobrze jedynie ten element grzejny i samo dno naczynia …
  6. Witam , mam twardą wodę wodociągową raz do roku wykręcam grzałkę w zbiorniku biawar mega oraz ją czyszczę , ale na dnie zbiornika widzę pozostałości kamienia , myślałem , żeby tym razem nie wykręcać grzałki tylko przez anode zapodać tam jakąś chemię lub domowy sposób na kamień i tak zostawić . Wyczyści wtedy grzałkę oraz zbiornik ? Jak to wygląda u was z czyszczeniem czy nie uszkodzę emaliowanego zbiornika bo anodę magnezowa muszę zapewne wykręcić na stałe ? Kamien to zmora , ale przy temperaturze 50-60 stopni CWU to raczej norma przy twardej wodzie …
  7. Dla potomnych rurki ze zdjęcia to Wieland WICU , wtedy to towar przywieziony wprost z Niemiec , może i nadawał się na podłogówkę , ale teraz pójdzie pex.
  8. Cześć , przy okazji modernizacji instalacji dokopałem się do ogrzewania podłogowego wykonanego 15lat temu , myślałem , że będzie wykonane z miedzi z racji wychodzących miedzianych rurek w ścianę , a tu miedź wciśnięta w rurkę chyba pex . No i właśnie co to za typ rury nie mogę nigdzie znaleźć . Dodatkowo połączenie chyba tak nie powinno być chociaż widać na rurce coś na wzór zębów …
  9. Rozumiem ,że po prostu jest lepszy , inna budowa ?
  10. Cześć , w widocznym zdjęciu mam grzejnik na piętrze tu na zakończeniu rury jest zamontowany odpowietrznik automatczny . Chce zabudować rury bądź wpuścić w ścianę dlatego też chciałbym usunąć odpowietrznik z pionu zasilającego i zastąpić go odpowiednikiem automatycznym na końcu grzejnika , akurat znalazłem taki Caleffi . Mogę tam zrobić innego wyjścia nie ma.
  11. Szukałem informacji okazuje się , że te akumulatory to śmieci , więc jedyne co zostaje do zutylizować obecny i szukać czegoś nowego . Coś godnego polecenia w kwocie do 1000zł czy odpuścić zasilanie awaryjne ? Tak jak wspomniałem nie miewam awarii prądu UPS to było zabezpieczenie kotła w układzie zamkniętym , ale mimo padniętego aku po 2h i dalszym braku prądu nic się nie działa poza wzrostem temperatury na kotle , ciśnienie w normie . Co do przetwornicy też by pasowało ją zmienić pewnie też chińczyk na polskich znakach …
  12. Akumulator firmy volt Polska model opti , ten sam producent co przetwornica . Koszt ponad 500zł , więc sądziłem , że wytrzyma ładnych parę lat . Co do rozładowan może ich 20 na przestrzeni tych 3 lat , tak to cały rok na podtrzymaniu . Prostownik nie dał rady nawet na trybie ratowania …
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.