Skocz do zawartości

schulmeister

Forumowicz
  • Postów

    20
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez schulmeister

  1. czy można cos na to zaradzić. To taki urok tych kotłów? zmniejszyć zadaną temperaturę czy co robic?
  2. Witam. Mam pytanie do posiadaczy kalvisów wersji K2 - N. Posiadam taki kocioł o mocy 30kw. Generalnie kocioł pracuje sprawnie. Temperature zadana ok 85 stopni osiaga po 15 minutach i trzyma non stop w przedziale 80-90. Palę tylko sezonowanym drewnem w wiekszosci debowym i ok 25% sosny. Uklad zamkniety z buforem 2000L. Martwi mnie nastepujaca sytuacja. Gdy kocioł osiagą temperaturę ok 80 stopni w kotle zaczyna byc slyszalny regularny bulgot. W pompie rowniez slychac wyraznie przemieszczajace sie powietrze. Po kilkunastu kolejnych minutach bulgotanie w kotle ustaje, jednak w pompie nadal slyszalne jest przmieszczajace sie powietrze. Podczas pierwszego odpalenia w sezonie pompa sie zapowietrzyla ale po odpowietrzeniu juz wszystko niby dziala. Martwi mnie ta sytuacja bo nie chcialbym powtorki z zapowietrznia przy takiej mocy i sprawnosci kotła. Czy to powietrze może mieć zwiazek z np wypoziomowaniem kotła bo poziomica pokazuje minimalnie nizszy poziom kotła po stronie czopucha. Proszę o ewentualną poradę lub uspokojenie moich obaw. Dziekuję i pozdrawiam.
  3. Dostalem ten 300l zbiornik CWU z dobrodziejstwem inwentaza. Bojler z 3 panelami solarnymi z dotacji gminnej 85% i dlatego kupilem bufor bez wezownicy. Jesli nie uda mi sie znalezc jakiegos EG holza zaleglego w magazynach to wybór bedzie pomiedzy vienybe 31+ i orligno 40kw. No chyba ze jeszcze sa jakies kotly z ogromniastym zasypem ale szukam szukam i nic.
  4. Dostalem ten 300l zbiornik CWU z dobrodziejstwem inwentaza. Bojler z 3 panelami solarnymi z dotacji gminnej 85% i dlatego kupilem bufor bez wezownicy. Jesli nie uda mi sie znalezc jakiegos EG holza zaleglego w magazynach to wybór bedzie pomiedzy vienybe 31+ i orligno 40kw. No chyba ze jeszcze sa jakies kotly z ogromniastym zasypem ale szukam szukam i nic.
  5. Dostalem ten 300l zbiornik CWU z dobrodziejstwem inwentaza. Bojler z 3 panelami solarnymi z dotacji gminnej 85% i dlatego kupilem bufor bez wezownicy. Jesli nie uda mi sie znalezc jakiegos EG holza zaleglego w magazynach to wybór bedzie pomiedzy vienybe 31+ i orligno 40kw. No chyba ze jeszcze sa jakies kotly z ogromniastym zasypem ale szukam szukam i nic.
  6. Moze byc dobry dolniak. Z tych co udalo mi sie wyselekcjonowac odnosnie komory zasypowej to najbardziej odpowiada mi vienybe 31+ z 175l komora. Przejrzalem te buderusy zgazowujace i 30kw ma 110l a 40kw 133 wiec troche malo.
  7. Postanowiłem nie kopiować a odgrzebać temat kotłów zgazowujących drewno. Od wielu dni poszukuję dobrej, sprawdzonej konstrukcji opalanej drewnem z potężna komorą zasypową. Kiedy już myślałem że moje wymagania spełni piec EG Holz firmy Ekogreń z 220cm3 komorą zasypową i wentylatorem wyciagowym - okazało się ze producent zakończył produkcję w/w modelu. Teraz po głowie chodzi mi kontrukcja Orligno 200 40kw, jednak w porównianiu do produktu EG Holz ma wentylator nadmuchowy i mniejsza komorę zasypowa (185l) do tego producent rekomenduje załadunek tejże do 2/3 objetości. . Czy ktoś może polecić jakieś solidne konstrukcje w max cenie 9000-10000zl, które spełnią moje oczekiwania. Dom dobrze ocieplony. Pow grzania 175m2, bufor 1900l, zbiornik CWU 300l, ogrzewanie grzejnikowe 8szt i ok 50m2 podłogówki.
  8. schulmeister

    Kocioł DS MPM

    Witam. Mam pytanie do użytkowników kotłów MPM a konkretnie DS 21-25KW. Na ile godzin mniej wiecej wystarcza jeden pełny zasyp zakladajac pełna sprawność. Czy kocioł tej wielkości będzie w stanie przy jednym zasypie zagrzac instalacje CO dla domu o powierzchni 170m2 i bufor 2000L? Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.