Skocz do zawartości

granata

Forumowicz
  • Postów

    80
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    180m^2 zaadoptowanej starej stodoły. Na poddaszu dobrze ocieplone mieszkanie 63m, poniżej lekko ocieplony warsztat.
  • Instalacja
    7 grzejników aluminiowych, 5 stalowych i 1 drabinkowy, podłączone do 1000L bufora.
  • Kocioł
    Defro Komfort Eko Mini 15kW

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Jaworzno

Ostatnie wizyty

783 wyświetleń profilu

Osiągnięcia granata

  1. Gdyby kogoś to interesowało, to moja instalacja właśnie ruszyła i działa. Można zadawać pytania.
  2. Może to głupie pytanie, ale dlaczego Haier AU082FYCRA ma zasilanie na dole (OUT)? To wbrew intuicji. Kotły zawsze mają wyjście u góry, a tu jest odwrotnie.
  3. Dzięki za uwagi. No tak, ale dochodzi koszt nowego, ciężkiego baniaka. Więc sumaryczny koszt i tak byłby większy. Jeszcze takie pytanie: czy separator powietrza nie powinien być w najwyższym punkcie instalacji? U mnie to akurat wypada przy zbiorniku cwu. Jak powinno się odpowietrzyć taką instalację i czym? Czy ten separator wystarczy?
  4. Wrzucam "schemat". Coś dodać, coś ująć?
  5. Ja mam Galmet 200L i wężownica zasilana wodą z grzejników, 45°C. Zawory na wężownicy są lekko uchylone i zbiornik nagrzewa się 2 razy szybciej niż 2kW grzałką elektryczną. Także chyba nie jest tak źle. Będę go podłączał bezpośrednio do PC. Dam znać jak działa.
  6. A co w nich takiego nie pozwalającego?
  7. Witam ponownie, Tak sobie wymyśliłem połączenie PC z kotłem i buforem oraz bojlerem. Na schemacie nie ma pomp i zaworów, to wersja poglądowa. Zamierzam połączyć obieg cwu poprzez wymiennik ciepła, żeby odseparować obieg zamknięty z otwartym. Będę mógł wtedy ogrzewać wodę zarówno pompą ciepła jak i kotłem. Co sądzicie? Nie popełniłem gdzieś błędu?
  8. Ok, wężownica wężownicą, ale czy zna ktoś techniczny powód dla którego PC nie może działać w układzie otwartym? Co stoi na przeszkodzie?
  9. Galmet SG(B) 1000 z jedną wężownicą.
  10. W buforze mam wężownicę. Nie wiem jaka jest jej powierzchnia, ale szacuję biorąc pod uwagę rysunek techniczny producenta. Wężownica ma 16 zwojów, wlot o średnicy 1", czyli średnica zewnętrzna rury około 28mm. Średnica całej wężownicy to ~70cm. Z tego wychodzi, że jej długość to ~35m. Rura 28mm o takiej długości ma 3m^2 powierzchni.
  11. To trochę komplikuje instalację. Mój układ z buforem 1000L i naczyniem wyrównawczym 100L jest w całości otwarty. A nie ma PC do pracy w układzie otwartym? Np. Fujitsu z wymiennikiem wężownicowym chyba mogłaby tak działać.
  12. A nie mogę też bezpośrednio? Przecież bufor ma na tyle wlotów.
  13. Dlatego właśnie się zastanawiam czy to ma sens. Dzięki za odpowiedzi. Czyli wygląda na to, że lepiej podłączyć PC bezpośrednio do bufora, to zwiększy przepływ i sprawność oddawania mocy.
  14. To jest odwrotne do tego co chcę osiągnąć. Mi zależy na tym, żeby podczas opalania węglem pompa ciepła nie wyłączała się. Żeby działała jako źródło wspomagające, ograniczając zużycie węgla. Niech dogrzewa z tych 35-40° co wraca z grzejników do 45°C.
  15. Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę, że powrót do kotła jest powyżej poziomu wężownicy. Ciepła woda nie idzie w dół. Tak więc nawet jeśli góra bufora będzie rozgrzana do 70°C to dół powinien pozostać zimny. Na tyle zimny, na ile zimna jest woda wracająca z grzejników.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.