Skocz do zawartości

Mafialoso

Forumowicz
  • Postów

    73
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Tarnów

Ostatnie wizyty

986 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Mafialoso

Entuzjasta

Entuzjasta (6/14)

  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Ma ktoś jeszcze wiedzę żeby pomóc? Pozdrawiam
  2. Ale powietrze dochodzi jeszcze przez popielnik bo on jest też dziurawy. Jak masz wajchę od wystrzelania popiołu to go otwierssz i zamykasz. Ale nawet jak jest zamknięty to on szczelny nie jest. Także z tą blaszką bym w moim przypadku nic nie kombinował. Tym bardziej ze klapke mam cały czas otwarta od dolotu drewna. Na 75 stopni mam pompę ustawioną a zamknięcie klapy na 85c. Jeszcze nigdy jej nie zamknęło.
  3. Mam BIO 18KW napewno. Masz racje pomylilem. Jest jeden tylko szamot gorny ktory stoi na takich postumentach co są po lewej i prawej stronie i od gory szamotu jest sznurek. Na dole jest kwadratowy otwór a w nim taka blaszka z dziurami ktora była tam fabrycznie. I wlasnie ten wylot powietrza mi czasami drewno blokuje jak tam wejdzie i wtedy sie nie pali tylko tli. Myslałem o demontarzu tego górnego szamotu.
  4. Witam wszystkich. Posiadam piec Ogniwo Bio 17kw. Pale nim wyłącznie drewnem. Piec jest na drewno to nic nie kombinuje. Jeden cały sezon za mną. Piec połączony razem z buforem 1000l. Zauważyłem w nim jedną wadę którą chciał bym naprawić ale, potrzebuje waszej rady. Sprawa wygląda tak. Czasami po rozpaleniu w piecu i dołożeniu opału do komory, nie chcę sie dobrze palić. Drzewo suche, sezonowane 2 lata. Dzieje sie to dlatego ponieważ w komorze spalania na samym dole sciany gdzie spaliny idą na płaszcz wodny, są dwa szamoty ustawione jeden na drugim. Dolny szamot ma dziurę okragłą przez którą uciekaja spaliny na płaszcz wodny a pozniej do komina. Problem tkwi w tym ze czasami jak wejdzie w tę dziurę kawałek drewna to zatyka odpływ spalin i sie nie pali. Wtedy muszę otworzyć krotki obieg zeby sie rozpaliło albo grzebać w piecu żeby udrożnić odprowadzenie spalin. Mam taki pomysł aby obydwa te szamoty wrzucić aby nic sie nie blokowało i nie zatykało odprowadzania spalin. Czy jest to dobry pomysł? Ktoś może cos podpowie? Pozdrawiam
  5. Witam. Chcial bym odgrzać temat. U mnie wyglada sprawa następująco. Piec grzeje bufor a z bufora idzie na instalacje. Bufor grzeje do 70c i tak mam ustawioną pompę żeby sie włączała jak tyle jest na piecu i wyłączała sie przy 65c. Czy takie ustawienie jest optymalne? Zeby piec rozbujać do 70c to troche trzeba drzewa do niego włożyć i palic dlugo. Myslalem zeby ustawic pompę na 50c i wyłączenie na 45c ale jak do grzeje bufor do 70c to przy wychładzaniu pieca bedzie bufor chłodził bo wyłączy sie dopiero przy 45c. Jak to u Was wyglada? Moze jakies sugestie?
  6. Dzieki kazdemu z osobna za zainteresowanie tematem. Dobra cena to 10tys. Okej mogę grzać bufor cały czas do temperatury 35c. Z temperatura 40-45c napisałem bo tak mi sie wydawało ze bedzie dobrze. Grzać bufor w taniej taryfie pompą ciepła musial bym grzać do 70c żeby bufor wystarczył na caly dzień. A grzanie do tak wysokiej temperatury to tak jak mówicie że, grzanie nie efektywne.
  7. Ogrzewasz pompa ciepła razem z buforem?
  8. Witam wszystkich. Mam bufor 1000l i grzeję go grzałkami w taryfie nocnej. Mam opcje kupic pompe ciepła Samsung Monoblock w super cenie. Zastanawia mnie to czy takie zestawienie bedzie ze sobą współgrać. Moja myśl jest taka żeby grzać bufor do 40c cały czas. Sterowanie do ogrzewania domu juz zrobione i grzeje 2 sezony i jest spoko. Chcę pompą grzać bufor do 40-45c a sterownik tech i1 steruje ogrzewaniem w domu i miesza wode według pogodówki. . W sumie moze i bym mógł grzać bufor do 35c w ostateczności. Tamta zima była taka ze na zasilanie nie poszło więcej niż 35c. U mnie to dom 120m2 i wszędzie podłoga i ogrzewanie ścienne. Dom z 2018r dobrze ocieplony. Czy ma ktoś doświadczenie żeby się wypowiedzieć? Dziękuje za każdą poradę.
  9. A w piecu na węgiel nie da palić się drewnem? Z tego co pamiętam to tata palił tym i tym w piecu na węgiel. https://elmax24.eu/zasypowe/kocioł-zasypowy-15kw-sas-varmo-drewno-węgiel-5kl.html
  10. I piec nie wybrany. MpM czy stelmark czy satlens, wszędzie cos ktoś ma z czymś problem. Wydaje mi się ze najlepiej bedzie kupić piec sasa i palic w nim drewnem. Tata miał takiego sasa to 10lat bez problemu. Palił i węglem i drewnem.
  11. Mam bufor 1000l kwestia wpinki tylko i doboru pieca. Malo kto pisze o poecu stalmarkt eko wood.
  12. A czy ten defro to mozna powiedziec ze ta sama półka co sas varmo?
  13. W tym poscie piszą o paleniu węglem a u mnie tylko drzewo wchodzi w gre. Ale dzięki za linka.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.