Bardzo dziękuję za pomoc. Będę brał pod uwagę tylko kotły o mocy startowej koło 2 kW (Bosch, Immergas oraz Buderus, bo takich mam w okolicy serwisantów).
Dostałem kilka wycen i nie do końca rozumiem po co mi niektóre elementy. Każdy z instalatorów proponuje sprzęgło i zawór 3D, drugą pompę i moduł do sterowania obiegiem grzewczym.
Mój dom ma bardzo dużą bezwładność (silikat + 9-11 cm jastrychu cementowego). 100% ogrzewania podłogowego. Nie chcę stref i automatyki na rozdzielaczach. Cyrkulacja sterowana czujnikiem ruchu bez ingerencji kotła. Mam dwa rozdzielacze 8 pętli i 7 pętli. Odpowietrzniki automatyczne na belkach z ciepłą wodą. Około 1100 m rury. Pętle zrobione zgodnie z projektem. Od kotła do rozdzielacza nr 1 (w łazience) jest 10 metrów rurą PEX 32. Rozdzielacz nr 2 jest w kotłowni. Zbiornik 120/140 l na 3-4 osoby. CWU na rozdzielaczu z cyrkulacją.
Rozdzielacze Kan-Therm InoxFlow UFS (wersja z opcją siłownika wzięta na wyrost). Jak pisałem, na belce ciepłej wody mam odpowietrznik automatyczny zamiast zwykłego.
Poniżej info z projektu
Patrząc na wartości potrzebne pompie (wydajność 0,44 m3/h oraz 0,88 m podnoszenia słupa wody), czy ja potrzebuję w drugą pompę, zawór 3d i sprzęgło?
Myślałem ze przy moim domu wystarczy bardzo prosta instalacja tj. kocioł z niską mocą startową, zbiornik, pogodynka (z posta powyżej rozumiem, że nawet pogodynka nie potrzebna) i w sumie tyle. Tak jak na schemacie poniżej
Jak myślicie?