Skocz do zawartości

speq

Forumowicz
  • Postów

    84
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom :)

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

4 861 wyświetleń profilu

Osiągnięcia speq

Entuzjasta

Entuzjasta (6/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

6

Reputacja

  1. Kocyl, jak czyscisz kocioł to za każdym razem zdejmujesz płytę z góry? Co jaki czas to robisz? Pytam dla kogoś kto ma praktyki więcej niż ja.
  2. Jak ktoś jest użytkownikiem, który ma małą klitkę za kotłownie i chce pozbyc się gorniaka i syfu, to wybiera na co go stać i co ma serwis (przeciwieństwie do ferroli) i zbiera papieru jakie chce fundusz ochrony środowiska. Jeśli wentor chwali się, że kocioł ma taki certyfikat to zakładam, że ma. Jeśli ma papier ecodesign i przechodzi w funduszu to zakładam, że tak jest. Tylko promil użytkowników trafi tu i w ogóle będzie to analizować.
  3. Nie dostałem. Do dotacji nie był mi potrzebny. Ale z ciekawości napiszę do sprzedawcy, żeby mi podesłał. Jeśli faktycznie te wartości, o których mówi kocyl są w certyfikacie to w życiu się do nich nie zbliżyłem, nawet na ustawieniach fabrycznych.
  4. Proszę Certyfikat Ekodesign Lidia 15 (T+O)-1.pdf
  5. Swój mam od czerwca - dostałem kocioł, który nie ma aktualnego softu. Dodałem zdjęcia kotła, komory spalania, więc możesz ocenić sam czy jest czysto. Na ten moment nie będę nic już kombinować i będę obserwować co się będzie działo. Dochodzę do wniosku, że pellet bukowy będzie trudny do spalenia bez dymu w tym kotle
  6. Nie reaguje. Ustawienia się nie zmieniaja. Więc, jeśli Ciebie dobrze rozumiem, jeśli kocioł pracuje w PID, bierze pod uwagę tylko wartości na moc minimalna i maksymalna a resztę dobiera wg swojego uznania?
  7. No to u mnie chyba nie zachodzą zmiany, bo wartości pośrednie są takie same, więc tak tak na początku zasugerował serwisant, zmieniam je o taką samą wartość, każda. I nie wiem czy coś można zrobić, żeby to się samo działo.
  8. Ja tam bogaty nie jestem, więc zależy mi na zbliżeniu się do wartości deklarowanej przez Kozlusan, czyli ponad 90%. Staram się dojść do takiego efektu, że w komin idzie jak najmniej. Jak będzie się pogarszało to będę cofać się w ustawieniach - zawsze dokumentuje jak było przed zmianą i nie muszę pamiętać. @kocyl, wentor i Ty pisaliście, żeby zmieniać nadmuch tylko na Mod1 i Mod5. Wartości pośrednie dobierze sterownik. Po jakim czasie to się dzieje?
  9. Komin ma 7m wysokości 180mm średnicy, w kotłowni zrobiona zetka z rury 110mm. Nadmuch zmniejszać dalej?
  10. Kopcił na niebiesko, komora była czarna i wyłaziły smoliste wykwity - palę pelletem bukowym stąd zmiany jakie wprowadziłem w kwestii nadmuchu i podawania za sugestia serwisanta. I tak już zdjalem z nadmuchu w stosunku do tego co sugerował serwisant.
  11. @eliks chciałbym jak najniżej się da. @kocyl jasne
  12. Ja mam temp między 100 a 150 na max mocy. Do ideału jak widać jeszcze brakuje
  13. Z czystej ciekawości - jakie macie temperatury spalin przy różnych mocach w Lidii?
  14. Przyszedł czas na uruchomienie ogrzewania i okazało się, że palenie na regulatorze pokojowym nie jest dla mnie do końca ok. Głowice termostatyczne nie reagują tak szybko jak mogłoby się zdawać i efekt jest taki, że pomieszczenia dogrywają się zbyt mocno, kocioł nie dochodzi do temperatury bo wcześniej dojdzie temperatura na regulatorze pokojowym. Kocioł się wygasi, pompa przepchnie resztę wody przeyinstalacje i ja wychłodzi. Histereza na regulatorze ustawiona na 1*, żeby kocioł się nie włączał co chwilę. Nie odpowiada mi to, bo kocioł pędzi na max mocy, rozpala się (a będzie częściej, bo będzie zimno) często, spala więcej paliwa . Chce dojść do sytuacji, kiedy kocioł pracuje na mocy minimalnej, grzejniki pracują nie na maxhmalnej mocy, w domu nie ma wahań temperatury. Na bufor nie mam miejsca, więc to rozwiązanie raczej nie jest brane pod uwagę, poza tym Lidia może modulować moc, to nie kocioł na węgiel. Pomyślałem, że do tym pomysłem będzie zastosowanie sprzęgła, zaworu mieszającego 3d z siłownikiem i spiętego z czujnikiem pogodowym, który będzie regulował ilość ciepła jaka idzie na grzejniki. Niech mnie ktoś mądrzejszy oświeci czy takie rozwiązanie będzie dawało pracę ciągła na niskiej mocy czy jest to ślepy zaułek. Chodzi mi dokładnie o instalacje jak na schemacie. W domu są tylko grzejniki.
  15. To już wiem, tylko dlaczego serwisant podczas uruchomienia kotła nie proponuje tego od razu?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.