Skocz do zawartości

navo

Forumowicz
  • Postów

    20
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez navo

  1. Mam do Ciebie pytanie. Nowsze piece dc mają dwa cięgna osobne od regulacji pp i osobne od pw. Ja ma jedno 2w1 i zawsze mam wątpliwości ile to wysunąć czy wsunąć. Palę w dc25s zawsze bukiem, mam instalacji 2000 w buforach, zasobnik cwu 300l ,zamontowany rck . Przed Rck temp. 250-260 . Cięgno wysunięte 7mm klapka honeywella zamyka się przy 90 na kotle. Ogrzewam dom o powierzchni 370 m2. Przy rozładowanych buforach średnio 35 stopni potrzebuję około 37 kg drewna czyli niecałe 1i1/2 wsadu do nałdowania buforów do 90-95 stopni . Spalam to w około 4, 5 godziny przy jednoczesnym ogrzewaniu domu przy temp. zewnętrznej około zera. Moje pytanie czy tu da się jakoś zejść z temperatury jak u Ciebie wykorzystując lepiej opał?
  2. To wiem kolego, żeby nie gotowało i dziękuję , mam nadzieje, że to będą tylko blachy kierunkowe, bo spawacza chyba nie znajdę u siebie.
  3. Gwinty są 6/4 w buforze tak jak w opisie ,tylko tam jest 1 1/2
  4. Mam takie pytanie czy do bufora który ma tylko króćce w takim układzie jak na zdjęciu (8 * 11/2) da rady wpiąć grzałki do grzania prądem. Mam dwa bufory 1000l Jeden bufor ma fabryczne wejścia na grzałki a ten drugi niestety nie. Ponoć jakoś się rozbija wejścia. Z góry dziękuję za pomoc.
  5. Wysłałem Pani filmiki na whats apie. Specjalnie rozpaliłem dzisiaj trochę wcześniej ,żeby pokazać jak szybko kocioł się grzeje. Proszę nagrać powoli filmik podłączenia kotła do bufora i bufora do zaworu mieszającego i układu co./grzejniki/ . Oraz powrót z układu co /grzejników/ gdzie idzie i czy powrót z bufora łączy się z powrotem z grzejników przed zaworem trójdrogowym i wpiętym na sam dół bufora? Z naciskiem powoli. Pozdrawiam
  6. Zdjęcia nie pokazują dokładnie całości, ale po mojemu powrót z grzejników i bufora jest źle podłączony. Tak powinno być podłączone,jak w pliku na załączniku.
  7. Można założyć , ale też można ustawić ręcznie żądaną temperaturę. Jak jest automatyka komfort jest dużo większy i do kotłowni chodzi się jak tylko się rozpala lub piec czyści.
  8. Zawór trzydrogowy z automatyką i sterownikiem pogodowym steruje wszystkim. Jak masz ręczny zawór trzydrogowy ustaw go np. jak jest zero stopni na dworze na 2,5 lub trzy i wtedy na kaloryfer idzie np. 30 % . Najlepiej jak masz teraz czas to zadzwoń 504 707 624
  9. Ja mam atmosa dc 25 s i dwa bufory po 1000 litrów i do tego bojler 350 litrów i wystarczy jeden wkład i 4 polana aby naładować wszystko do 90 stopni i ogrzewać budynek w międzyczasie. Władka moja jest to 63 stopnie , taka była orginalna w zestawie i tak pali kocioł już kilka lat. zestawem tym ogrzewam dom o powierzchni 280 m2. Tak więc wątpię żeby to była wkładka. Coś nie tak z podłączeniem kotła i instalacją, albo z ciągiem kominowym.
  10. Witam wszystkich użytkowników. Podepnę się pod temat, bo mam taki sam kociołek atmos 25, który pracował 17 lat bez bufora na zaworze 4-dożnym. Załączę schemat mojego połączenia poniżej. Teraz mam nowy kociołek atmosa i chciałbym zmodernizować instalację i dołożyć bufor na razie jeden 1000 l , laddomat.. Moje pytanie czy mogę wykorzystać instalację istniejącą z zaworem 4-drożnym czy założyć zawór 3-drożny? Mam otwarty system i nie wiem czy go zamykać, naczynie wyrównawcze może mi się nie zmieścić w najwyższym punkcie ze względu na rozmiar po dołożeniu bufora. Czy w układzie zamkniętym będzie działać grawitacyjnie kocioł-bufor. Czy kocioł po wygaśnięciu nie wychładza bufora? Jakie jest lepsze podłączenie bufora czy atmosowskie czy przez bufor? Z góry dziękuję za pomoc . Pozdrawiam Załączone miniatury
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.