Skocz do zawartości

jk100

Nowy Forumowicz
 • Zawartość

  9
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O jk100

 • Tytuł
  Nowy Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

570 wyświetleń profilu
 1. jk100

  Sprzedam Sprzedam MPM DSII 2016

  Kocioł sprzedany. Posiadam do sprzedania pozostałości po kotle: Powrót wody ciepłej do kotła z zaworem czterodrożnym regulowanym ręcznie+ kolanka, nyple, śrubunki - 350 złotych; Regulator ciągu powietrza 3/4" do kotła Honeywell używany - 100 złotych; Regulator ciągu kominowego DARCO okrągły średnica 80 mm (jeszcze ponad 1 rok gwarancji) - 150 złotych; Obejście pompy 6/4" -160 złotych; Regulator temperatury PK -20 - 70 złotych. Tel: 607 663 441
 2. Może mam zamontowany za mały zawór czterodrożny, rury średnica 1,5 cala a zawór czterodrożny 11/4 cala różnica średnicy ponad 5 mm. Takie coś przy grawitacji ma też jakiś wpływ na tłumienie przepływu.
 3. jk100

  Kocioł Ds Mpm

  W ramach przypomnienie prosiłbym o dalsze jakieś pomysły w temacie z linka poniżej: https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/23712-przystosowanie-instalacji-co-do-nowego-kotła-mpm-dsii/
 4. Trochę to trwał z braku czasu ale jest w załączeniu uproszczony schemat instalacji, 4 piony wody ciepłej zimna powrotna koło wody ciepłej, wody w instalacji około 600 litrów, zbiornik wyrównawczy na strychu. W 4 dużych pomieszczeniach pokojach grzejniki żeliwne 15 żeberek, w 2 pomieszczeniach 12 żeberek, 2 łazienki po 7 żeberek, klatka schodowa 2 grzejniki po 10 żeberek i 2 grzejniki po 5 żeberek, piwnica garaż 2 grzejniki podwójne rura z żebrami nie wiem jak się fachowo takie nazywają stalowe + jeszcze jeden w pomieszczeniu koło garażu, pomieszczenie przy kotłowni 5 żeberek żeliwnych. Poziome odejścia z pionów do i od grzejników rurami 1/2 cala i 3/4 cala. Wyjście z kotła jak i wejście podłączenie nypel + kolanko 90 stopni + rura pozioma widoczna na powyższych zdjęciach, kocioł zabezpieczony zaworem bezpieczeństwa. Zawory na grzejnikach są zwykłe z pokrętłem nie termostatyczne bo zawsze tego ciepła brakuje. Nawet po puszczeniu ciepłej wody przez zbiornik ciepłej wody użytkowej pion też nie ruszy, zbiornik nagrzewa się w miarę szybko jest z zaworem bezpieczeństwa ale niestety zaczął przeciekać i się go na razie nie używa.
 5. Nie chciałem ruszać starej instalacji tylko podpiąć piec. W instrukcji DTR kotła było napisane że musi być zamontowany zawór czterodrożny, więc chciałem się dostosować i może zrobiłem błąd.
 6. Po wyłączeniu pompki niestety jeden pion idzie do tyłu czyli grzeje wodą powrotną z całej instalacji i pcha do góry dolnymi rurkami przy kaloryferach
 7. Posiadam kocioł MPM DSII 17-19kW z 2016 roku i z racji montażu kotła musiałem przerobić orurowanie w kotłowni w związku z potrzebą zamontowania zaworu czterodrożnego, instalacja starego typu grawitacyjne grube rury stalowe 1,5-2 cale, grzejniki żeliwne. Dom piętrowy podpiwniczony, nieocieplony. Po modernizacji kotłowni zauważyłem że jeden pion nie grzeje zgodnie z zasadą ogrzewania grawitacyjnego. Podczas rozpalania chwilę się nagrzewa po chwili gdy temperatura w instalacji rośnie przestaje grzać odejście na jeden pion. Dopiero po rozgrzaniu całej instalacji jeżeli woda zimna powrotna powraca to nie idzie przez zawór czterodrożny w stronę kotła CO tylko pcha w drugą stronę tylko ten jeden pion (dwa grzejniki żeliwne po 15 żeberek i jeden mały 5 żeberek). Nie ma znaczenia też ustawienie zaworu czterodrożnego. Instalacja drożna przed przeróbką chodziła na grawitacji bez problemu bez pompy i grzało wszędzie ładnie. Jak włączę pompę CO na najniższym biegu to instalacja w tym pionie grzeje normalnie grzejnik nagrzewa się od góry do dołu. W załącznikach zdjęcia orurowania przed modernizacją (8 i 9) i zdjęcia z kilku perspektyw po modernizacji z opisami. Prosiłbym o jakieś sugestie, pomysły co zrobić żeby ten pion ruszył normalnie zgodnie z zasadą instalacji grawitacyjnej bez użycia pompy CO.
 8. jk100

  Kocioł Ds Mpm

  Tak wygląda blacha zmniejszająca powierzchnię rusztu z kotła 17-19kW po nie całym 1,5 miesiąca palenia przy paleniu 6-8 godzin dziennie temperatura na kotle 60-65oC.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.