Skocz do zawartości

adamek13

Forumowicz
  • Postów

    12
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Jeszcze nie ogrzewam.

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Osiągnięcia adamek13

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. 1 godzinę? hehe myślałem że jak już się człowiek nauczy palić w tym piecu to pozostanie tylko naszykować, podpalić i ewentualnie przymknąć klapkę po jakimś czasie czy coś w tym stylu :) tak sobie myślę że jakiego kotła nie wybiorę to i tak będe musiał poświęcić czas na naszykowanie opału, naszykowanie wsadu, wyniesienie popiołu, czyszczenie kotła itp. Co do kurzu, to będzie trzeba często sprzątać kotłownie ale od tego będzie odkurzacz przemysłowy ;)
  2. zygu72, shkiperfil dzięki za wypowiedź. Wychodzi na to, że potrzebuje kociołek 23 KW. W przypadku odłączenia pawilonu będzie przewymiarowany ale wtedy ograniczę komorę szamotem. Powiedzcie mi o ile mniej więcej KW można ograniczyć moc kotła tym patentem z cegłami szamotowymi?
  3. Witam, przeczytałem już sporą część tego wątku i widzę że jesto to wielka skarbnica wiedzy na temat Viadrusa U22 ;) Jestem na etapie wykańczania nowego domu i przede mną trudna decyzja wyboru odpowiedniego kotła. Bardzo interesuje mnie ten kocioł tylko mam dylemat odnośnie mocy urządzenia jakie jest mi potrzebne. Do ogrzania będzie 170 m2(w tym 20 m2 garaż który chce ogrzewać na pół gwizdka) + blaszany pawilon w odległości 15 metrów od kotłowni o powierzchni 30 m2. Dom z użytkowym poddaszem: ściana Porotherm 25 cm + styropian 15 cm, na poddaszu będzie 25 cm wełny, okna 5-cio komorowe z pakietem dwu-szybowym i ciepłą ramką + 5 okien dachowych. Na podłodze 10 cm styropianu, na stropie około 8cm. Na dole większość ogrzewania podłogowego. Wentylacja grawitacyjna. Bojler na wodę będzie około 150 litrów. Temperaturę jaką chciałbym mieć w zimie to 21-23 stopnie. W największym pomieszczeniu w którym będzie podłogówka również będzie grzejnik. Blaszany pawilon: ściany z blachy z wełną w środku około 10 cm - ogólnie masakra przy dużych mrozach, aktualnie ogrzewam to prądem ale to wysokie koszty dlatego chcę tam poprowadzić instalację z pieca. Temperaturę jaką bym tam chciał mieć to około 18 stopni. Instalacja będzie puszczona w ziemi w zaizolowanych rurach poniżej poziomu przemarzania. W kotle chce palić węglem orzech tak jak to opisane na forum:) a w cieplejsze dni wiosna-jesień drzewem + w lato ogrzewanie wody w bojlerze jakimś drobnym drzewem do którego mam dostęp. Komin z cegły o przekroju 14 x 26 bez wkładu, wysokość około 8 m. Instalacja C.O bedzie otwarta. Kocioł chcę z miarkownikiem ciągu. Z różnych wyliczeń wychodzi mi raz 17 kW z innych 25 kW. Hydraulik wyliczył że potrzeba kocioł 20 kW. Więc w grę wchodzi Viadrus 17 kW lub 23 kW. Boję się aby kocioł nie był za duży i aby nie było problemów ze smołą w kominie - brak wkładu... Muszę się również liczyć z tym że z czasem może będe musiał odłączyć instalację pawilonu, czyli będzie mniejszy odbiór ciepła. Prośba do Was o informację jakie macie kotły i powierzchnie do ogrzania - trochę już wyczytałem ale jeszcze chwilę potrwa zanim przeczytam cały wątek. Jakie widzicie zagrożenia w moim przypadku, ewentualnie jakieś rady. Może ktoś ma podobny budynek? Z góry dzięki za wszystkie informacje i uwagi !
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.