Skocz do zawartości

ronuch

Forumowicz
  • Postów

    68
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    ok 300m2 (parter +piwnica) ocieplenie 20 cm styro grafit
  • Kocioł
    cortina pellet 21kW

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Jastrzębie Zdrój

Ostatnie wizyty

800 wyświetleń profilu

Osiągnięcia ronuch

Stały bywalec

Stały bywalec (5/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Owies spokojnie pójdzie, tyle że trzeba go mieszać z pelletem bo będzie zawieszał się w zbiorniku. Możliwe że będzie trzeba skorygować okres czyszczenia podajnika. Ja obecnie palę słonecznikowym, kupiony w bigbagu i niestety jest tam sporo nie sklejonego pelletu. Też trzeba mieszać ja miesza obecnie 50/50 ale będę to jeszcze testował z mniejszą ilością.
  2. W trybie letnim powinien tylko grzać bojler ale cóż -strasznie nie dopracowany ten soft. Pozostaje mi tylko założyć jakiś przekaźnik na pompy żeby dom przestawał grzać.
  3. Dzięki Jano3000 za soft, wgrałem ustawiłem i znalazłem ustawienie które odpowiada za wygaszanie się i rozpalanie pieca odpowiednio jeśli dogrzeje bufor lub wystudzi. Ale mam inny problem sterownik nie wyłącza pomp podłogowej i dodatkowej CO jeśli piec przełączę w tryb letni. Nie mam regulatora pokojowego i wcześniej jak nie było bufora to gdy było zbyt ciepło w domu to przełączałem piec w tryb letni a sterownik wyłączał pompy. Teraz z buforem tego nie robi tylko pompy chodzą tak długo aż bufor się rozładuje a to trwa w zależności od temperatur w buforze do nawet 6-8 godzin. Jak działają u Was regulatory pokojowe - co wyłączają po dogrzaniu pomieszczenia.
  4. Ma ktoś z Was plik z softem do sterownika. Mam problem z buforem - po dogrzaniu bufora piec nie wygasza się tylko przegrzewa (potem cykl powtarza się w kółko, rozpalanie, przegrzanie i wygaszanie). Dostałem aktualizacje z techa plik st9714.bin ale nie dość że po dogrzaniu bufora piec nie wygasza się dalej to teraz nie wygasza się też w trybie letnim po zagrzaniu bojlera. Może mam coś źle ustawione. Wersja jaką mi wyswietla to 1.1.8 a wcześniej miałem 1.1.2 Kol Jano3000 wyczytałem że Ty masz wersję 1.1.8 możesz mi podesłać [email protected] - może wysłali mi zły plik.
  5. Dziś troszkę po obserwowałem piec i już wiem jak działają czujniki z bufora. Nastawa górnego czujnika jest temperaturą przy której piec się rozpala i zaczyna grzać bufor (temperatura do jakiej może wystygnąć bufor). Nastawa dolnego czujnika z kolei jest odpowiedzialna za temperaturę do której piec będzie ogrzewał bufor, po jej osiągnieciu piec się wygasi. Muszę jeszcze coś wymyślić żeby piec grzał bojler wtedy gdy grzeje bufor. Teraz piec grzeje np bufor przez 2 godziny, następnie się wygasi i za chwilę może się rozpalić bo temperatura bojlera spadła o histerezę - troszkę bez sensu.
  6. Ja myślałem że górna temperatura jest po to żeby do niej piec grzał bufor (aż ta temperatura zostanie osiągnięta na dole bufora (odczyt z dolnego czujnika) a dolną nastawiamy po to że piec wiedział kiedy może zacząć znowu ogrzewać bufor. Żeby obniżyć ciśnienie w zbiornikach muszę je odłączyć id instalacji i rozładować ciśnienie od dołu zbiornika i dopiero wtedy korygować górne ciśnienie?
  7. Kol Sambor wczoraj udało się mi podłączyć bufor do instalacji, ale mam kilka pytań. Jak ustawić temperaturę górna i dolną obecnie mam 60 góra i 50 dół, piec ustawiony na 70 - jest to prawidłowe? Od jakiej temperatury powinna załączać się pompa ładująca bufor - do tej pory miałem 40 i zauważyłem że po dogrzaniu bufora ona dalej pracuje wychładzając mi bufor? Jak ustawić prędkość pompy ładującej bufor - do sprzęgła miałem 2 bieg? Ostatnie pytanie instalację napełniłem do 1bar a po zagrzaniu bufora wzrosło do 1,7 bar tak powinno być czy raczej powinno być stabilne? W instalacji mam 2 zbiorniki 50l i jeden 35l - może powinienem ująć ciśnienia w zbiornikach - fabrycznie jest 1,5 bar według instrukcji?
  8. Pojawiło się inne pytanie. Muszę dokupić naczynie przeponowe i tu mam problem. Aktualnie mam 35 litrów. Parametry instalacji 800l wody, ciśnienie statyczne 1 bar, zawór bezpieczeństwa 2 bar, temperatura wody 80 stopni - w tej konfiguracji wychodzi mi reflex n200 - dobrze liczę. Jeśli zmienię temperaturę wody na 90 stopni to już mam naczynie n300 .
  9. Dziękuje bardzo.
  10. Witam ponownie. Nie zakładam nowego tematu bo sprawa dotyczy ten instalacji którą zbudowałem z waszą pomocą. Chcę zamontować bufor bez wężownic 500l, pytanie jak go podłączyć. Chcę wywalić sprzęgło i w jego miejsce wstawić bufor. miedzy zasilanie i powrotem jest zawór termostatyczny ochrony powrotu - z tego co mi wiadomo on musi zostać. Więc zasilanie wpinam jak najwyżej w bufor a powrót jak najniżej po przekątnej? Będzie jakiś problem jeśli rura powrotna będzie szła od dołu bufora pionowo do góry, potem jest odcinek poziomy z zaworem termostatycznym i następnie na dół do pieca? Chcę jak najmniej przerabiać instalacje. Drugie pytanie gdzie wpiąć (na jakiej wysokości) zasilanie 2 rozdzielaczy od podłogówki i jednego z grzejników - też u samej góry bufora? podłogówka zasilana jest w przedziale 28-38 stopni a grzejniki 0k 40 - 50 stopni. Obecnie za sprzęgłem jest trójnik i z niego rozchodzi się na podłogówkę i grzejniki - może zostać to razem czy lepiej zasilić to z bufora z osobnych wyjść - ale wtedy jedno musiałoby być zasilane z 3/4 wysokości bufora.
  11. Popróbuję przez weekend bo dziś jeszcze do pracy na noc.
  12. Twoje ustawienia porównałem ze swoimi i mam takie same oprócz minimalna przerwa podajnika - ja mam jedna sekundę. Zmieniłem samo ustawienie na 14 kW nie zmieniając innych to miałem problem z podciśnieniem. U mnie instalacja na sprzęgle i zaworze termostatycznym na powrocie (chyba atv na 55 stopni). Ja nie mogę obniżyć temperatury na podłogówce i grzejnikach bo zaczyna się przegrzewać.
  13. Witam! Może ktoś z kolegów podać jakie ma ustawienia pracy pid w piecu 14kW? Na wcześniejszych stronach są podane ustawienia ale nie wiem z jakiej mocy kotła. Chcę zmienić na próbę moc kotła z 21 na 14 kW - dom mam ocieplony i teraz w obecnych temperaturach piec się przegrzewa bo nie mam wystarczającego odbioru ciepła.
  14. Nie musisz daleko grzebać. Wystarczy otworzyć klapkę z boku palnika i będziesz widział którędy jest wdmuchiwane gorące powietrze z zapalarki. Wystarczy kawałek drucika i wyczyszczone. Palił ktoś olczykiem? kupiłem na próbę i jakiś kiepski jest - w dłoniach można go zetrzeć na pył - ślimak w podajniku robi to samo.
  15. Też miałem podobnie. Zobacz sobie czy nie masz zatkanej dziurki w palenisku przez którą grzałka wdmuchuje ciepłe powietrze na pellet.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.