Skocz do zawartości

kot79

Forumowicz
  • Postów

    84
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez kot79

  1. Nie będę powtarzał bo już mi się NIE chce..... kilka osób TO sprawdziło i nie wykrylo błędu. Jeśli jest rzeczywiście TO proszę o konkrety w nie domniemania....

    Zgłaszamy problemy Tomkowi on zamiast zająć się czymś co da nam wymierne korzyści to zajmuję się czymś czego nie zanotowano i nikt NIE potwierdz Ale NIE twierdze że tego nie ma ale proszę o konkrety.

    Ktoś daje wykres z 2h i kocioł NIE odstawia się nawet na 1min z wykresy A My się tym zajmujemy Sorry Ale to paranoja

     

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

    Żadna paranoja, ja podałem konkrety i moją obserwację na sofcie 2.08, po odstawieniu w czuwanie i przerwie 5 minut, nie zaczął podawać po 5 minutach węgla tylko po 11. Po 5 minutach zrobił tylko mały przedmuch. Widziałem, że inni potestowali u siebie i nie zaobserwowali tego zachowania więc sprawdzę jeszcze raz.

  2. A co jest nie tak ? Próbuję na tych parametrach i jest OK. Czy jakiś czas się nie zgadza ?

    Ja testowałem czuwanie ostawiając czas przerwy na 5 minut bo miałem podejrzenie że coś z tym czuwaniem jest nie tak (mocno zapadał się kopiec)... odczekałem przy piecu i moja obserwacja jest taka: po 5 minutach sterownik włączył na chwilkę nadmuch po około 10 czy 11 minutach zaczął podawać przez czas jaki ustawiłem mu w czuwaniu. Dlaczego nie zaczął podawać po 5 minutach tak jak miałem ustawione jako czas przerwy?

  3. kot79, dnia 02 Sty 2018 - 08:17, napisał: snapback.png

    Ustawiłem w czuwaniu czas przerwy na 5 minut no i chyba coś jest nie tak, soft 2.08, pierwsza reakcja sterownika po około 5-6 minutach włączył na kilka sekund nadmuch, natomiast węgiel zaczął podawać dopiero po około 10-11 minutach (mimo ustawionej przerwy na 5 minut). Może to ktoś sprawdzić/potwierdzić u siebie?

     

    ZGADZA SIĘ TAK TO DU......Y DZIAŁA CIEKAWE KIEDY ZOSTANIE POPRAWIONE .CORAZ WIĘCEJ JEST NIEDORÓBEK .ZA BARDZO NIE ROZUMIE JAK MOŻNA COŚ WYPRODUKOWAĆ I WYPOSCIC NA RYNEK NIE SPRAWDZAJĄC WYROBU .
    Osobiści mi by było wstyd w takiej sytuacji. Montując taki sterownik na piecuprzez producenta kotła , czy na starym piecu a tylko modernizacja to jak sie może mieć instalator w obliczu klijeta jak ma ustawić te parametry które sa BŁĘDNE i montując u KLIJETA istwierdzajac nen problem.
    MOŻE WRWSZCIE TOMEK COŚ POWIE W TYM TEMACIE BO BARDZO DŁUGO MILCZY .

     

    Ja przez to straciłem sporo czasu nie mogąc poprawnie wyregulować kotła - obecnie ustawiłem przerwę na 10 minut i maksymalny czas podawania 15 sekund ale nie wiem jak piec w czuwaniu się zachowuje bo nie mam czasu siedzieć w kotłowni i obserwować. Na pewno nie działa tak jak się wydaje że powinno działać według ustawień. Powinno to zostać wyjaśnione/poprawione.

  4. Też mam wrażenie, że ustawienia czuwania nie działają jak powinny... tzn mam ustawiony nadmuch na np. 15 sekund a dmucha powiedzmy tylko przez 10 sekund.- musiałbym to pomierzyć.

     

    Ustawiłem w czuwaniu czas przerwy na 5 minut no i chyba coś jest nie tak, soft 2.08, pierwsza reakcja sterownika po około 5-6 minutach włączył na kilka sekund nadmuch, natomiast węgiel zaczął podawać dopiero po około 10-11 minutach (mimo ustawionej przerwy na 5 minut). Może to ktoś sprawdzić/potwierdzić u siebie?

  5. To nie sa moje przypuszczenia zmierzyłem to kilku krotnie u siebie i w moim przypadku zaznaczam w moim spalanie wzrasta o jakieś 2/3kg dobowo jeśli popmka CWU chodzi cały czas a nie tylko żeby dogrzać jak będzie spadek temperatury. u mnie piec się praktycznie nie odstawia jedynie latem ale to inna sprawa mówimy o zimie.

    i jak może zbiornik działać jako bufor skoro temperatura kotła jest wyższa od CWO zawsze o jakieś minimum 3stopnie

    nawet jeśli jest tak jak mówisz to wynika z tego że do ogrzania CWO potrzebujesz 3kg groszku a oddaje Ci ponad 3kg to nie jest perpetum mobile że więcej wyciągasz niż wkładasz

     

    Wszystko zależy od strat postojowych bojlera i ocieplenia rurek... jeden ma porządny bojler i małe straty i nie zauważa różnicy a drugi ma bojler z dużymi stratami postojowymi i widzi dużą różnicę np. Galmet 120l ma straty 1.8kW/dobę a Viessman 160l tylko 1.2kW - podgrzewasz przecież tylko na straty postojowe i na wykorzystaną CWU (w sumie nawet wielkość zasobnika jest bez znaczenia).

  6. Sprawdzał ktoś z Was temat CZUWANIE a mianowicie czasy wszystkich ustawień , bo coś jest również nie tak soft 2.08 ?

    Słychać coś z poprawa KALORYCZNOŚCI -nastawa ??

     

    Też mam wrażenie, że ustawienia czuwania nie działają jak powinny... tzn mam ustawiony nadmuch na np. 15 sekund a dmucha powiedzmy tylko przez 10 sekund.- musiałbym to pomierzyć.

  7. Niekoniecznie ten sam, bo wystające cegły mogą powodować zapieranie się groszku o ten rant.

    Pierścień będzie wyprofilowany łagodnie.

    Niech Ci zmierzą średnicę wewnętrzną u góry przy obydwóch pierścieniach i będziesz miał odpowiedź

    Położyłem cegłę na palnik. spalanie spadło do 13kg/dobę, czysty palnik, węgiel dopalony... jedyny minus to niebieski płomień z jednej strony palnika co sugeruje spalanie koksu, zwiększyłem powietrze i zobaczymy. Narazie jestem bardzo zadowolony z modyfikacji :-)

  8. Ładny wulkan ten kopczyk to chyba zaraz wejdzie na deflektor ,masakra kolczykowa

    To są spieki koksowe a powodem jest praca na zbyt niskiej mocy. Retorta się nie zapełniła w odpowiedni sposób węglem i się czopuje i tworzy koks. Regulacja powietrzem Ci nie pomoże, na niskich mocach musi być więcej węgla. Palniki okrągłe chodzą najczęściej w przedziałach 30%-100% i nie da rady go tak poprostu zmusić do pracy na 5%

  9. Średnica wewnętrzna u dołu, to wiadomo, że jest taka sama (skoro korony są zamienne), ale czy na górze korony średnica wewnętrzna też jest taka sama przy palniku 15 i 25kW?

    Pierścień do podajnika ekogroszkowego 25kW.

    Średnica zew. góra 257 mm.

    Średnica zew. dół 193 mm.

     

    Pierścień do podajnika ekogroszkowego 17kW.

    Średnica zew. góra 230 mm.

    Średnica zew. dół 192 mm.

     

    No i ja pisze o pierścieniu paleniska http://www.sklep.pancerpol.com.pl/pierscien-17kw.html

     

    Nie bardzo kumam jak zmiana wymiarów zewnętrznych może zmniejszyć moc

  10. Jeżeli nie potrzebujesz tak dużej mocy kotła, a można zmienić moc palnika, zmieniając tylko koronę na 15kW to tak zrób. (Dopytaj producenta o kompatybilność tych koron)

    Skończą się wtedy Twoje problemy z zapadającym kopcem, bo kocioł będzie chodził na wyższej mocy (tzn. na wyższej wartości modulacji):

    przykładowo teraz masz na 29% (7.25kW)

    po zmianie na 50% (7,5kW)

    Spalanie powinno być bardziej efektywne, a zarazem bardziej ekonomiczne, przy mniejszej koronie będzie lepsze napowietrzenie złoża przy tej samej ilości podawanego węgla (w stosunku do większej korony).

    No właśnie korona (dysze) sa identyczne, jedyna różnica to mniejsza średnica zewnętrzna talerza, wiec według mnie to dużo się nie zmieni. Zastanawiam się nad położeniem cegieł szamotowych na retorte żeby lekko zmniejszysz średnice otworu przez który wydostaje się węgiel
  11. Panowie prośba o radę.

    Mam piec 25kW z palnikiem PPS-25KW (pancerpol standard).

    Wentylator RV12R - ogólnie potwór :-) ustawiony na 5%-25%

    Początkowo na SKZP ustawiłem piec w następujący sposób:

    Modulacja - na zakres 5%-100%

    Węgiel - 7.9kW (28MJ) - Ekoret

    Wymuszony obieg przez pompkę CWU

    Ogrzewam 150mkw, ocieplony

    Spalanie przy 2 st. na zewnątrz - 14-15kg/d

    Piec w miarę czysty ale...

     

    chciałem poprawić bo według mnie te 15kg/d trochę dużo.

    Więc, zablokowałem piec na 10% i próbowałem utrzymać kopiec, niestety kopiec cały czas się zapadał i dodatkowo palnik się "czopował" sklejonym koksowym węglem, zmniejszałem znacząco kaloryczność węgla ale bez większego rezultatu no i w końcu doszedłem do wniosku, że palnik nie może pracować na tak niskiej mocy (2.5kW vs 25kW) bo jest zbyt słabo nawęglony.

     

    Ustawiłem zatem na 29% (7.25kW) no i zgodnie z oczekiwaniem przeszedł w dwustan -ale palnik już się nie czopował no i kopiec nie zapadał.

    Sprawdzę za dobę czy spalanie mniejsze i piec w miarę czysty, jeżeli tak to tak zostanie jeżeli nie to dalej będę kombinował - rodzina sugeruje żebym wstawił łóżko do kotłowni :-) i ogólnie dziwią się, że na starym sterowniku o kotłowni zapominałem a na nowym latam co chwila.

     

    Macie jakieś patenty na to, żeby zejść niżej z mocą a jednocześnie jakoś utrzymać kopiec na palniku? Można jakoś zmniejszyć moc palnika? Jakiś wkład? Ja np. widziałem, że palnik 25kW i 15kW z pancerpola to dokładnie taki sam palnik, różni się jedynie sam talerz retorty...

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.