Skocz do zawartości

wwoytek

Stały forumowicz
  • Postów

    492
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    6

Ostatnia wygrana wwoytek w dniu 7 Czerwca 2020

Użytkownicy przyznają wwoytek punkty reputacji!

O wwoytek

  • Urodziny 27.09.1970

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym 121m2.
  • Instalacja
    PARTER/ rozdzielacz: 7 grzejników plus 2 obiegi podłogowe po 7m2 z zaworami RTL. PODDASZE/ rozdzielacz: 5 grzejników. PRACA KOTŁA: pod kontrolą sterownika K1Pv4 (PID), zawór 4D z siłownikiem (ESBE) + Pogodówka + Regulator pokojowy SPKG LUX.
  • Kocioł
    Defro Komfort Eko 12kW - sterownik K1Pv4 (PID), SPKG LUX, WiFi 5060 RS

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Świętokrzyskie

Ostatnie wizyty

7 261 wyświetleń profilu

Osiągnięcia wwoytek

Kompetentny

Kompetentny (10/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

21

Reputacja

1

Odpowiedzi społeczności

  1. Zmieniłem Turbinkę na mała, oprogramowanie 3.6.3 wszystko działa rewelacyjnie.
  2. Kolejna zabawa w serwisowe i cyrk w palenisku, tylko gdzie szukać Klauna zszedł ze sceny ;-) ok trochę dziwna sprawa z tą Twoją temperaturą powrotu temp CO na instalację 62 - 65 powrót 57 - 59 bez pompy krótkiego obiegu ja to możliwe tak wysoka temp na powrocie? no i te ustawienia serwisowe z kosmosu - to nie parametry dla palnika 12kW skąd je wziąłeś?
  3. Zanin zmienisz dużą turbinę na małą turbinkę to: zaktualizuj oprogramowanie do wersji 3.6.0 lub 3.6.3 (wybierz moc kotła przy uruchomieniu sterownika na właściwą z indeksem M = mała turbinka) i ważne zmień tacę i koronę retorty na nową zmodyfikowaną z dodatkowymi otworami napowietrzającymi umieszczonymi po obwodzie tacy i koronę palnika z przysłoną od strony rury podawczej ślimaka. W linku filmik z Defro (pod koniec filmu pokazana jest zmodyfikowana taca i korona palnika - 6.06 minuta filmu)
  4. Nowe oprogramowanie do sterownika Defro K1Pv4 wersja 3.6.3 (K1_F2) i regulatora pokojowego Defro SPKG LUX wersja 5.2.16 (prog.bin) K1_F2.bin prog.bin
  5. Mała turbinka zaadoptowana i już uruchomiona, wykres CO kotła przy mocy 55% praktycznie bez zmian w stosunku do pracy z dużą turbina (różnica, to tylko zwiększona temp. zewnętrzna, co będzie miało wpływ na częstotliwość i intensywność uzupełniania strat cieplnych w budynku co za tym idzie i pracę kotła, ale już nie zmniejszam mocy kotła poniżej 55%) Natomiast widoczna różnica w utrzymaniu w ryzach temp. spalin i to bardzo, w górnej max. jak i dolnej min. wszystko zamyka się w wąskim przedziale i tak się utrzymuje. Odczyt obrotów i start turbinki następuje natychmiast wraz ze startem głównej dmuchawy, dlatego wysterowanie i dostrojenie dmuchawy co do ilości powietrza potrzebnego do spalania jest bardzo dobre. Plus użycia małej turbinki przy kotłach małej mocy (mój przypadek to Defro Komfort Eko 12kW rok 2013 po modyfikacjach kompletnego palnika, jaki teraz jest montowany w tego typu kotłach) Moc 55% wszystkie pozostałe ustawienia standardowe bez ingerencji w serwisowe/ zaawansowane). Wykres z mała turbinka ten z godz. 1:00 (1/3 wykesu z prawej strony rejestru).
  6. Myślę Kolego, że powinieneś sam skostruowac kocioł, który byłby idealny i bez wad trochę szacunku dla tych Którzy zrobili ten, który ogrzewa teraz zima Ciebie a może i Twoja Rodzinę, warto czasami, a nawet zawsze ważyć słowa zanim Kogoś nazwiesz debilem. Nazywamy to kultura osobista i dobrym wychowaniem... nie bronię nikogo ani też nie brałem udziału w konstruowaniu użytkuje taki kocioł i doceniam Tych Którzy go skonstruowali i wyprodukowali ( a nie miałem udział całkiem niezależnie podsunąłem pomysł z pewnym rozwiązaniem przy palniku 12kW) hihi no dobra po prostu lubię Tych Którzy szanują innych.
  7. Jaka masz turbinę duża czy mała?
  8. Przy 1% nadmuchu musi być większy przepływ powietrza, aby mógł zakręcić dużą turbina i wtedy mimo wszystko dmuchawa obraca się szybciej niż to jest ustalone/ wymagane i stąd te przebicia w nadzór, przy małej (właściwie dobranej) jest odwrotnie mały przepływ jaki jest wymagany do prawidłowego działania obraca już turbinką i odczyty przepływu, obrotów dmuchawy są prawidłowe.
  9. Turbina, że tak ją nazwę typ "Duży" na pewno przy mniejszej mocy kotła lepiej sprawdzi się mała turbinka, choć wybór/ opcja mocy z indeksem "M" w nowym oprogramowaniu jest dla kotłów od 9 do 16kW. Z drugiej strony to udogodnienie z małą turbinka najbardziej korzystne gdy kocioł w PID pracuje/ oscyluje z mała mocą a wentylator pracuje w dolnej granicy obrotów ( 1% )
  10. Dzięki, to mam identyczna dmuchawę z dużą turbiną. teraz muszę dorobić dapter/ przejściówkę żeby dokręcić do dmuchawy małą turbinę. Mała turbinka przyszła z przejściówką/ pierścieniem adaptacyjnym, niestety za mała średnica zewnętrzna tej przejściówki/ adaptera (pomyłka lub takie mają) na chwilkę obecną przejściówka dorabia się :-) (w przypadku dmuchawy Ewmar-Ness RVT12ARd taka przejściówka/ adapter jest wymagana/ wymagany).
  11. Jeśli Ktoś posiada kocioł 9, 12, 15kW z oryginalnie zamontowanym wentylatorem z mała turbinka, jaki jest model wentylatora w takim zestwie?
  12. i z tym się zgodzę, że prawidłowo zrobiona instalacja to prawie sukces, a dobry sterownik i rozwiązania mu towarzyszące wieńczą dzieło i jest wielka radość ;-) sam przerabiałem kilka razy dzieło Fachowców, którzy zawsze się spieszą i jak nie masz orientacji w temacie, to robią wszystko po najniższej linii oporu. Wiadomo czas goni inne zlecenia no i ta kasa... a później nie można się doprosić o poprawienie czegokolwiek... samo życie. Ale co tam najważniejsze jest Zdrowie i dlatego modernizujmy, przerabiajmy ;-) żeby .. to Zdrowie jak najdłużej nie odmawiało nam posłuszeństwa. Ok to tyle bo odbiegam od tematu ;-)
  13. Czy ten adapter/ koło z otworami pod śruby pozwala na bezproblemowy montaż na wentylatorze po wymontowaniu dużej turbiny?
  14. po zmianie na 3.6.0 i zmianie oprogramowania w SPKG LUX v5.2.15 jest zauważalna zmiana stabilności pracy a raczej współpracy zaworu 4D i regulatora pokojowego wykres to linia pozioma a odchyłki to tylko 0.1 - 0,2 stopnia, temp. zadana w pomieszczeniach (slaon, kuchnia i holl) jest utrzymywana stabilnie i szybko wprowadzane korekty do sterownika pieca, aby nie przegrzać i nie wyziębić pomieszczeń tylko utrzymać w zadanej temp. Jest poprawa na lepiej i tak trzymać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.