Skocz do zawartości

lukastob

Forumowicz
  • Postów

    14
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Treść opublikowana przez lukastob

  1. Moja instalacja wygląda w uproszczeniu następująco: układ otwarty, zbiornik cwu dwupłaszczowy, jak najprościej wpiąć się z kotłem gazowym 1 funkcyjnym ?
  2. Nie doprecyzowałem ale CWU mogę oczywiście grzać groszkiem, tylko chcę powoli odchodzić od węgla na coś wygodniejszego a tym samym mieć zapasowe źródło ogrzewania.
  3. Witam, potrzebuję założyć jakieś zapasowe źródło ciepła do kotła na ekogroszek(16KW). Głównym jego zadaniem byłoby ogrzewanie CWU i CO w okresach przejściowych jesień/wiosna oraz CWU latem. Posiadam poziomy zbiornik CWU 140L dwupłaszczowy, prosta instalacja CO na dwóch pompach i zaworze 4D, w domu grzejniki klasyczne panelowe i 3 małe pętle podłogówki ale bezpośrednio z rozdzielaczy grzejnikowych bez dodatkowych pompek i sterowania, tylko głowice termostatyczne. Na razie nie planuję wymiany ekogroszku ewentualne przejście na pellet dokładając/wymieniając palnik. Chciałbym jak najmniejszym kosztem wpiąć się w obecną instalację z dodatkowym źródłem ciepła i zastanawiam się czy kocioł gazowy np. na butle 33kg byłby dobrym i przyszłościowym rozwiązaniem.
  4. Witam, przymierzam się do kupna tego kotła niewiem tylko czy wybrać wersję 12 czy 16 kw ? dom nowy: 132m2 plus garaż 22m2, ytong 24 + 12cm styro, dach będzie 15+10 cm wełny, istotna dla mnie też jest wielkość komory zasypowej ale wg danych tech. z różnych sklepów w obu wersjach ta wynosi 26l, a dodatkowo wg fuego.pl powierzchnia grzewcza dakona 12-tki to 1,2m2 a 16-tki 1,1m2 i już niewiem o co chodzi. Pytanie też czy wybrać dakona, junkersa czy buderusa w dakonie jest też chyba jakaś wersja F, dodatkowo martwi mnie ta 2-letnia gwarancja, podczas gdy większość producentów daje 4, może ktoś rozwieje moje wątpliwości ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.