Skocz do zawartości

h3nio

Stały forumowicz
  • Postów

    785
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    12

Ostatnia wygrana h3nio w dniu 6 Lipca

Użytkownicy przyznają h3nio punkty reputacji!

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia h3nio

  1. 2 starty na godzinę, to nie jest taktowanie i nie ma czym się martwić.
  2. Jak rzeczywista jest wyższa niż zadana, to nie powinien się odpalać. Sprawdź, czy w historii usterek nie ma błędów. Niestety na ten interwał temperaturowy nie ma rady, ktoś wymyślił, że bez względu na niego palnik ma się po jakimś czasie odpalić i koniec.
  3. Ustawienie wg temperatury pomieszczenia nie uwzględnia temperatury zewnętrznej, więc nie ma znaczenia, czy będzie podłączony.
  4. To nie jest sterownik on/off. Na tym ustawieniu kocioł sam dobiera temperaturę/moc potrzebną do osiągnięcia temperatury zadanej w pomieszczeniu.
  5. Przyłącze, projekt, kominiarz, instalacja wewnętrzna gazu, kocioł, materiały i robocizna 15k zł? Gdzie tak tanio robią?
  6. Ale wymyśliłeś, będą pobierać podatek ETS, który trafi do budżetu państwa, żeby z tego samego budżetu dawać ludziom dodatki do ogrzewania. Tak dla Twojej informacji, ETS jest już doliczany do produkcji prądu.
  7. Jak przy dodatnich temperaturach na zewnątrz musisz grzać na 47°C, to już ustaw te 50°C i daj sobie spokój z ciągłą regulacją. Na wyższej temperaturze szybciej dogrzeje i niektórzy twierdzą, że zużywa im wtedy mniej gazu, ale do zimnych grzejników i bluzy będziesz się już musiał przyzwyczaić.
  8. Ustaw tyle stopni i sprawdź. Ta moc minimalna na 100m² to porażka i wątpie, żeby sterownik modulujący tu coś poprawił. Jak już zmieniać sterownik, to na taki z jeszcze niższą histerezą np. 0,2°C. Podaj jeszcze ile wcześniej spalałeś węgla/drewna, bo tak to nie wiadomo, czy te zużycie jest faktycznie duże.
  9. Jeżeli teraz Ci przegrzewa, przy takiej temperaturze zadanej, to 55°C jako punkt końcowy będzie raczej zbyt wysoko. I tak jak wcześniej napisałem, zmieniaj ustawienia co kilka dni, bo wprowadzając takie zmiany co chwilę, na pewno nie uzyskasz zadowalających rezultatów. Niestety pierwszy sezon trzeba poświęcić na dostosowanie krzywej.
  10. Skoro przy 5°C na zewnątrz masz zadaną 38°C na kotle, to jaki masz punkt końcowy? 65°C?
  11. Domyślam się, że nie masz termostatów na grzejnikach. Jeżeli przegrzewa przy wyższych temperaturach, to należy dużo bardziej obniżyć punkt początkowy krzywej, wtedy kocioł zacznie się przegrzewać, a po przekroczeniu zadanej o 6°C wyłączy palnik na jakiś czas.
  12. U mnie w tym sezonie grzanie gazem będzie najprawdopodobniej o 13% droższe niż, gdybym grzał węglem. Mam sterowanie pogodowe, kocioł z niską moc minimalną, a na grzejnikach są termostaty, co sprawia że palnik przez okres zimowy pracuje prawie cały czas, a efekt zimnych występuje tylko podczas grzania CWU.
  13. Jak pracuje na minimum to lepiej, niż jakby miał się odpalać co jakiś czas i pracować z wyższą mocą, żeby szybko dogrzać. Jeżeli przegrzewa, to można obniżyć punkt początkowy, lub punkt końcowy krzywej, albo ustawić wyższy wpływ pomieszczenia. Po wprowadzeniu zmian odczekaj kilka dni.
  14. Standardowy problem u tych, którzy wcześniej hajcowali na maksa w kotle na węgiel, a później przeszli na ogrzewanie ze sterowaniem on/off. Wcześniej kolega utrzymywał 22/23°C w domu, a na kotle 60/70°C, gdzie przy takich temperaturach grzejniki lepiej oddają ciepło przez promieniowanie, do tego nie wiem jak grube są ściany, ale przy takim sposobie palenia ściany mocno się nagrzewają i nawet jak już w kotle wygaśnie, to jeszcze przez jakiś czas oddają ciepło, więc komfort ciepła był zupełnie inny niż przy ogrzewaniu powietrza do 20°C. Czy zużycie 8 m³ to dużo, zależy od tego ile wcześniej było spalane węgla w podobnych warunkach i ile szło drewna na rozpałkę. @bobbuilder czemu zmieniłeś gaz na pompę?
  15. Na pewno włącza się ogrzewanie, a nie grzanie CWU? Jeżeli tak, to nie wiem dlaczego tak się nie dzieje.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.