Skocz do zawartości

robkoms2

Forumowicz
  • Postów

    73
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez robkoms2

  1. mocy mam nadmiar bo z projektu wyczytalem ze zapotrzebowanie domu jest 10kw czyli pieec duzo za duzy a palnik to już nie wspomne...
  2. timon masz na myśli zaslepienie naciec i nawiercenie nowych otworów?
  3. timon z twojej wypowiedzi o przerabianiu palnika wynika że wszedles w jakis zamknięty krąg wiedzy na temat naszych palnikow:) może uchylisz nam rąbka tajemnicy co to za wiedza? jak nie na forum to na prive:)
  4. timon każdy pisze zeby temperature spalin trzymać ponad 100stC bo szkodzi mniejsza a przecież i tak przez 3/4 czasu piec jest w podtrzymaniu i wtedy temperatura jest na poziomie 50-80 stC więc chyba to że podczas palenie będzie 100stC to mu nie dużo pomoże? co ty o tym sądzisz?
  5. marcinkloch u mnie piec dochodzi w około 8 minut a w podtrzymaniu ze 20 przez to szybkie dochodzenie ciężko ma osiągnąć temperaturę spalin 100stC . stan podtrzymania to efekt uboczny sterowników dwustanowych.
  6. timon palniki mamy 25kw a piece 15kw wjec o 10kw jest palnik za duży. przez to pali się na połowie palnika a i tak za szybko dochodzi do zadanej.
  7. raz na dwa tygodnie bede w domu więc czyszczenie będzie :)
  8. z tego co czytalem w sieci w każdym piecu w którym jest ruszt wodny będzie dużo syfu ponieważ ruszt wodny chlodzi spaliny i nie pozwala dopalic sie gazom będącym w spalanach i efekt jest taki że piece się szybko brodza. trzeba sie z tym pogodzić bo walczyć się z tym nie da. mialem walczyć ze zmniejszaniem palnika w moim brucerze a tu wyjazd na szkolenie z firmy na 3 miesiace i dupa z modernizacji. walkę z palnikiem odkladam na kwiecień a piec oddaje w ręce żony. mam nadzieje że nie będzie miała przygód:) bregho bede czytał jak ty walczysz z modyfikowaniem swojego palnika:) choć szczerze wydaje mi się że też bedziesz musiał zmniejszyć palnik żeby mieć dobrą sprawność spalania przy małym zużyciu.
  9. wymiennik wyglada tak że sie osadza niespalona sadza na nim. jak się to bierze łopatka do czyszczenia to schodzi bez problemu a pod tym jest sucho więc tragedii nie ma :)
  10. timon jak zrobie ustawienia na 5/15/4 to pali się na całym palniku i tem. spalin ponad 100stC tylko piec dojdzie w około 6 minut do zadanej i będzie stał 10 - 15 minut. jak podaje 5/40/2 to dojdzie w około10 minut tylko spaliny 80stC więc nasowa się pytanie czy warto tak gazowac mocno? ekonomiczne to nie jest. jak zmniejszalem mocno nadmuch przez zaklejanie jak bregho to też ciężko miałem przekroczyć tem. spalin 100stC
  11. już przerabialem zaklejanie od dołu i miało się to tak że w końcu zaczął kopcic bo miał za mało powietrza. sprawa ma się tak żeby był wysoki płomień musi dostać dużo paliwa żeby palił się na całości palnika. jak zmniejsze ilość paliwa to nie pali się całością palnika i płomień jest niski a piec jest wysoki i na wylocie temperatura spalin jest już niska 80stC. wydaje mi się że zmniejszanie mocy nadmuchem nie może zmniejszyć mocy żeby płomień był wysoki. dlatego myślę że jak zmniejsze palenisko zostawiając takie samo podawanie paliwa to palenisko będzie dostawało dużo więcej paliwa bo gardło przepustowe będzie mniejsze i płomień będzie dużo wyższy i nie będzie takiego osadu sadzy na wymiennikach w piecu. timon ty zmniejszyles palenisko. możesz mi napisać czy dobrze to rozumuje? czy po zmniejszeniu paleniska nie zmieniając ilości podawania paliwa płomień był wyższy?
  12. jak spalanie u was w te mrozy? u mnie w granicach 25-28kg na dobę przez ostatnie dwa dni. timon zwiekszylem moc tak jak mowiles. przez dzień ustawilem 5/20/4 i piec dochodzil do zadanej od 5 do 9 minut. temp spalin 100 - 120stC. 20kg groszku zjadł w 19godz a teraz ciekawostka jak podaje 5/35/2 dochodzi w 10-15min z tym że temp. spalin 80stC. nie wiem jak to rozumiec? moc prawie 2 raz większą a czas dojścia prawie taki sam. chyba to jest za duży palnik do ilości ogrzewanej wody w obiegu. timon czytam w wolnej chwili twój wątek o wybieraniu pieca. z projektu mojego domu wynika że zapotrzebowanie ma na 10kw a piec mam 15kw który pewnie moc ma i tak większą bo nie ma palnika 15kw tylko najmniejszy to chyba 25kw. chyba musze jeszcze raz się przyjrzeć twojemu watkowi o zmniejszaniu korony i do dzieła się zabrać:) timon może orientowales się jak to jest że spawaniem żeliwa?
  13. muszę sprawdzić jak to będzie się sprawdzalo. pewnie dojdzie jeszcze szybcie, temperatura spalin będzie większa i pewnie więcej spali. timon jak to jest z tym uszczelnianiem korony jak uszczelnie więcej to wtedy zwiększy się ciśnienie i pewnie zacznie bardziej spiekac jak się nie zmniejszy nadmuch? jak sprawdzalem tak na ile można jak się pali to korona będzie miała gdzieś 11x15cm dokładniej sprawdze jak wygasze ale to dopiero po świętach.
  14. postaram się go zmierzyc ale to pewnie jak go wygasze. mam zaklejone wszystkie okrągłe i uszczelniona koronę od zewnątrz i wewnatrz
  15. teraz pytanie co zmienić zeby podnieść pemperature spalin i a przy tym żeby piec nie pracował krócej . timon piszesz zeby zejść z mocą w dół ale nie bardzo jest z czego schodzić (5/40/3 takie ustawienia) jak mu zmniejsze moc to też dojdzie do zadanej tylko nawet jak bedzie sie chodził pół godziny to nie przekrowczy 90stC tem. spalin a płomień nawet nie bedzie sięgał deflektora. Myślałem że mały odbiór ciepła i szybko nagrzewa do zadanej ale w podtrzymaniu też jest krótko bo około 10 - 15 minut a na zewnątrz w dzień -3 a w nocy -7. nie wiem czy to nie jest za duży palnik i czy nie trzeba by go zmniejszyć...
  16. Już mogę dodać zdjęcia :rolleyes: Tak to wyglada w popielniku po 3 dniach od czyszczenia pieca tak to właśnie wyglada od strony drzwiczek czysty popiół z tyłu troche spieków i nie dopalonego a na dalszej stronie od podajnika wcale się nie pali tylko spieki teraz zdjęcia wymiennika po trzech dniach palenia od wyczyszczenia pieca dosłownie wszedzie w piecu oplejone taką czarną sadzą
  17. teraz wkleję pare fotek z pracy pieca po trzech dniach pracy . Chciałem dodać więcej zdjęć tego co jest w popielniku i wymiennika ciepła w piecu ale coś mi serwer nie chce przyjąć zdjęć. spróbuje później
  18. wlasnie w wymienniku sporo czarnej sadzy sie okleja piec czyscilem w sobote a już z 3 - 4 mm sie oklejlo. postaram się zdjęcia dodać po południu.
  19. temperatura powrotu przekracza 40stC teraz mały odbiór ciepła. Nie mam zaworu mieszającego bo hydraaulik mi go odradził przy montarzu pieca i teraz żałuję ze się go posłuchałem. Teraz jak podnoszę temperaturę na piecu to podnoszę na całym układzie. dlatego staram się utrzymywać niską temperaturę na piecu. odkryłem że podniesienie temperatury do 55-60stC powoduje że spalam z temperaturą spalin w fazie pracy 100stC a jak na kotle 50stC to spalam z temperaturą spalin 80stC
  20. panawie jaką macie temperaturę i histerezę ustawioną na kotłach? czy histereza 2stC i 50stC na piecu nie jest za mało?
  21. robiłem ostatnio eksperymenty żeby się paliło wyżej na koronie i uszczelnianiem koronę tak że miałem wszystkie okrągłe otwory w koronie nie zaklejone a te nawiewy podłżne były do połowy zaklejone i efekt był kiepski bardzo dużo spieków. nie polecam tego sposobu :) teraz mam wszystkie okrągłe zaklejone a te podłużne nie zaklejone do tego korona uszczelniona od zewnątrz i od wewnątrz. pali się ładnie praktycznie bez spieków ale w czym jest problem temperatura spalin 80stC piec dochodzi w 5 max 8 minut do zadanej 50stC. w krórą stronę mam zmienić żeby podnieść temperaturę spalin? z mocy jak zejdę żeby dłużej pracował to bedzie 60stC temperatura spalin a jak zwieksze moc kota to bedzie dochodził w jeszcze krótszym czasie i nie bedzie miał czasu się rozgrzać a już bedzie w potrzymaniu. jak mu podkręciłem dziś na 55stC to od 48stC do 55stC doszedł w 11 minut a temperatura doszła do 100stC wynika że mocy ma dużo tylko czemu taka niska temperatura spalin? co w o tym myślicie?
  22. czyli jakby nie było to i tak większego wpływu na pracę kotła nie ma:-)
  23. czyli jak w serwisowych ustawie na 10 a w normalnym menu na 3 to po przerwie podtrzymania zacznie kręcić z prędkością 10 biegu i powoli zejdzie do prędkości 3 biegu?
  24. panowie co daje zmiana nadmuchu w serwisowych? wydaje mi się że czy ustawie w serwisowych na maxa czyli 10 czy np. na 5 to przy pracy kotła nie widzę różnicy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.