Skocz do zawartości

Darek21

Stały forumowicz
  • Postów

    353
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    6

Odpowiedzi opublikowane przez Darek21

  1. 6 minut temu, jarobot napisał:

    Witam. Palnik kipi rotary 4-16 kw ecomax350P2-C ogrzewam 100m. Palnik pracuje u mnie od tygodnia. Montaż samodzielny. Praca wg harmonogramu od 11:00 do 2:00 codziennie tryb FL na mocy min. 3kw, średniej 6kw i max. 9kw. Wczoraj zmiana pelletu na Biomasa Premium 6mm (wcześniej barlinek 6mm) i pierwsza awaria poprzedzona jakby głośniejszą pracą podajnika 2 następnie wyświetlacz wskazuje na pracę podajnika 2 ten jednak nie kręci i piec gaśnie. Sterowanie ręczne podajnik 2 ON i też nie kręci. Zdemontowałem silnik podajnika i trzymając go w ręku włączyłem. Zaczął działać. Po zamontowaniu działa poprawnie i nie hałasuje. Zastanawiam się jaki jest powód tej przejściowej niesprawności...

    Już to przerabialiśmy. Zakleszczył się pellet miedzy ślimakiem a obudową od strony silniczka. Kiedyś zwracałem na to uwagę do Kipi ale widać nieważne dla nich.

  2. Generalnie zauważyłem że nie ma jednoznacznie optymalnej zawartości tlenu. Trzeba obserwować wymiennik. W zeszłym roku paliłem pelletem z 3 % domieszką płyty mdf wg producenta , wg mnie to raczej 97%  mdf  i reszta sosna :) Palił się generalnie dobrze i można było zejść z tlenem do 6 % bez smolenia. Teraz mam pellet  z czystej sosny i zawartość tlenu przy mocy maksymalnej 8 % a wymiennik i tak lekko przykopcony.

  3. W domu utrzymuję temperaturę ok 20 stopni . Palnik załącza się gdy na termostacie jest 19,8 stopnia wyłącza przy 20,2 z racji dużej bezwładności po wyłączeniu palnika sama pompa zanim  temperatura CO spadnie do 50 stopni podnosi jeszcze temperaturę do 20,6. W innych pomieszczeniach temperatura jest regulowana głowicami na grzejnikach. Komfort oczywiście nie jest tak idealny jak przy ciągle pracującym kotle ale dla mnie wystarczający.

  4. W dniu 4.01.2020 o 05:46, g69 napisał:

    Czyli testujesz bojler jako wymiennik ciepła.Ja jak zaczynałem przygodę z pelletem to w tym wątku przeczytałem,że taką metodę stosuje  @Darek21.Też tak zrobiłem u siebie:

    965288365_Beztytuu.jpg.e1198cb8bd2a9a6e5a35e03167b7bd5e.jpg.1362f123e94f7dbf7a57e4f27af2f968.jpg

    Palnik wygasza się przy 70 stopniach a odpala przy 40 stopniach.

    Temperatura na powrocie kiedy odpala się palnik 37 stopni i wzrasta wraz z temperaturą na kotle.

    Pompa grzejnikowa elektroniczna pracuje cały czas  na proporcjonalnym ciśnieniu.

    Pompa  OP pracuje od termostatu na stałym ciśnieniu.

    Ale jeśli dobrze zrozumiałem kolegę @gmaj22 to chodzi o to by zwiększyć pojemność wodną kotła przez zalanie bojlera wodą kotłową.Dlatego wcześniej pytałem jak by to podłączyć.Jak ktoś ma pomysł to poproszę o uwzględnienie w  schemacie mojej instalacji.Innym problemem chyba są wejścia do wnętrza bojlera  mufa 20.Lepiej może jakby były 25.

    Jeśli by to wypaliło to mam 70 litrów wody w kotle plus 140 litrów w bojlerze.Razem ponad 200 litrów wody kotłowej.Wtedy palnik może pracować na wyższej mocy i z większymi postojami.

    Ps.Temat warty rozważań dla osób,które nie mają miejsca na większe zbiorniki w kotłowni.

     

    Witam szanowne grono. W tym roku przeszedłem na grzanie za pomocą termostatu pokojowego. Jestem zadowolony tylko pojawił się problem zimnych startów kotła. Rozwiązałem to tak że z odlotu pompy wyprowadziłem dodatkową rurą calową na powrót na kocioł . Problem kondensatu w kotle zniknął. Jak to wygląda można zobaczyć na wykresach.

    EQM9MB4Q30D9M1ZCG04Z0_2020-01-04 10_35_2020-01-05 10_35.png

    • Lubię to 1
  5. 5 godzin temu, baku06 napisał:

    Rura już wywalona, dziś założyłem nową oczywiście 'homemade' bo serwisie za tą rurę wołają 400zł :/ 

    Ciekawe w sumie co było powodem takiej dewastacji, zdaję sobie sprawę że pellet którego używam do najlepszych nie należy, ale żeby aż tak? 

    Czujniki wpięte od początku tam gdzie być powinny, Max.temp.palnika ustawiona na 50 stopni alarm zdarzył się raz w sezonie letnim w pierwszym roku użytkowania, reszta czasu średnio 30 stopni.

    Nic niepokojącego się nie działo, palił normalnie, płomień w normie, spalanie też. ostatnio przy czyszczeniu się przyjrzałem dokładnie no i wyszło :)

    Kol. baku06  napisz jak zrobiłeś tę homemade rurę i z czego?. Może są jakieś zdjęcia. W jaki sposób była czyszczona stara rura.

  6. Na pewno spełnia swoją rolę. Jaka czysta komora spalania !  KWKD idealnie nadaje się do zainstalowania palnika na pellet. Ze względu że palnik jest osadzony w komorze spalania wymiennik znacznie zwiększa swoją powierzchnię. Ja przy mocy palnika 15,5Kw spaliny mam poniżej 100 stopni.

     

  7. Kol. Darbatt . Po podłączeniu sondy pojawi się ona automatycznie w opcjach sterownika.  Na początek wybierasz opcję kalibracja sondy co potrwa kilka minut. Potem sonda jest gotowa do regulacji nadmuchu. Dodatkowe opcje to zakres regulacji nadmuchu fabrycznie 20% ja ograniczyłem do 5% . W menu sterownika Pojawi się tez procent tlenu dla mocy maksymalnej , pośredniej i minimalnej. Spróbuj na ustawieniach fabrycznych jak by coś zawsze możesz doregulować do swojego kotła.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.