Skocz do zawartości

tomeck

Forumowicz
  • Postów

    36
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez tomeck

  1. @KimineroUważam że, ostatnia sugestia jet bardzo nie na miejscu ,bo chyba większość na tym forum chce, aby instalacje pracowały dobrze ,tanio,oszczędnie. Jaka jest różnica w odpowietrzeniu naczynia rurą bezpieczeństwa a rurą przelewową/.
  2. Grzanie CWU elektrycznie ,bojler 80l to plus 150- 200zł.do rachunku za energię elektryczną,sprawdzone KOSZMAR!
  3. A grzanie CWU latem tylko pompa ?,grawitacją nie,a brak prądu lub awaria pompy?.
  4. Chyba będzie miejsce na pompę w pionie ,tylko co z tym obejściem ?,a foty będą na pewno.
  5. Witam.PILNE! Zaczynam skręcać (wtorek) swoją instalację CO i CWU,i nadal mam dylemat ,czy na obejściu pompy CUW dać zawór różnicowy i przed nim kulowy,czy klapowy,czy tylko kulowy,i jeszcze jedno całość w ocynku czy stal czarna?.
  6. @rcgeo Witam.Mam pytanie ,czy zamontowałeś zawór 4D ?jeśli tak, to jakiej średnicy i czy wszystko chula prawidłowo?. Jeszcze jedno ,producenci zaworów polecają dobrać wielkość zaworu do mocy kotła ,a nie do średnicy przyłączy ,więc czym się kierować?
  7. Czy mogli byście wytłumaczyć mi , o co chodzi w tej Waszej polemice .Podobno ten sposób podłączenia NW jest najbardziej bezpieczny.Przypominam że mój układ nie będzie grawitacyjny. Pozdrawiam.
  8. co Masz na myśli zassanie wody z nad NW?
  9. nie krzycz ,pszepraszam pomyłka
  10. 1.zwór zwrotny z grzybkiem mosiężnym 2.każdy symbol jest opisany, powtarzam,patrz dokladnie 3.może pracować w każdej pozycji ,pompa sobie poradzi z takim zaworem
  11. chyba Masz rację ,przed 4D zbędny ,a obwód CWU już ma odcięcie przed pompą i na powrocie. Dzięki.
  12. o taki klapowy chodzi.Co do zaworu bezpośrednio za 4D jest to zawór odcinający anie zwrotny ,dokładnie przejżyj schemat. A odnośnie schematu ,nadal są wnoszone zmiany.Po sugestii kiminero ,post#28 na obejściu pompy CWU zastosuję zawór odcinający, a nie klapowy. Zawory zwrotne będą takie jak na Twoim drugim rysunku z tym że ,grzybek będzie mosiężny {plastikowy może się zniekształcić w razie zagotowania wody w CO}.
  13. Czytanie takich odpowiedzi to czysta przyjemność. Dzięki serdeczne.
  14. jeśli na obejściu zawór odcinający ,to 1"wystarczy? i jeszcze jedno,grzanie cwu latem, zawór przed pompą CO oczyiście zamknięty, a przed 4D?
  15. pompy na zasilaniu bo mało miejsca,zbiornik wyrównawczy w kotlowni nie zamarznie,układ wymuszony bez zaworów różnicowych ,trochę mi mieszasz.Pozdrawiam.
  16. jeśli by kociol zagotował to faktycznie, poszła by setka w zbiornik cwu a rury w instalacji PP.Czyli grzanie cwu zima ,lato tylko z pompą ?wtedy obejscie pompy zbędne?Wyjaśnij {2"problem sterowania na co}Dziękuje.
  17. pisząc ,{będzie przeciogał zawór klapowy} masz na myśli wzrost temperatury cwu powyżej zadanej?jeśli nawet czy to problem ? i co z tą średnicą 4D bo zaczynam głupieć.
  18. Dziękuję za wyjaśnienie .Czy na podstawie tego schematu mogę już budować swoją kotłownie?.
  19. tak będzie ,myślę o sterowniku pomp co i cwu ST27i.
  20. Witam. Zawór zwrotny klapowy zasugerował Franek19 post #3, a chodzi o mozliwość zasilania zbiornika cwu grawitacyjnie, czyli w razie awarii pompy, lub braku prądu,tak mi się wydaje .
  21. Witam.Z wypowiedzi Digitraxa w poście #8 wynika że obieg kotłowy i zawór 4d 6/4"wystarczy .Ja tak zrozumiałem.
  22. czyli obieg kotłowy 6/4 i zawór 4d 6/4? jeśli coś jeszcze to proszę dalsze uwagi,załączam poprawiony schemat.
  23. Witam. Nie jestem ekspertem ale 22- 23kw powinno być ok.
  24. Podłączenie naczynia zostaje .Kocioł ma przyłącza 2", czy mogę dać te 5/4 czy 6/4 na obiegu kotłowym ?zawór 4d trochę kosztuje,na pompie cwu zrobiłbym obejscie z zaworem klapowym czy tak będzie ok? Dzięki za zainteresowanie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.