Skocz do zawartości

awatar

Forumowicz
  • Postów

    17
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Metody kontaktu

  • Adres strony www
    http://awatar24.blogspot.com

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Osiągnięcia awatar

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Problem rozwiązany winą za całe zamieszanie ponosi właśnie grzybkowy zawór odcinający, jego mały przekrój nie nadaje się bardzo do grzejników aluminiowych. Góra grzeje dół zimny. Tak wykombinowałem post wyżej o przepływie wody. Pex16 jest zastosowany na połączeniach do grzejników i działa w grawitacji dość dobrze. W przeszłym tygodniu przetestuję to u znajomego.
  2. Witam problem jest w tym, że ten drugi to grzejnik aluminiowy a jego odpływ jest dodatkowo zdławiony zaworem odcinającym z imbus a więc wystarczy zwiększyć odpływ np. stosując zawór kulowy.
  3. Witam Co z tymi schematami. A przy okazji czy mógłbyś przy okazji mi powiedzieć czy pex 16 będzie dobry do tego połączenia i będzie potrzebne aby cały układ działał prawidłowo.
  4. Witam Jest jeszcze koncepcja wstawienia pompy obiegowej przy rurze powrotnej przy piecu. Czy jednak pex16 do tego trójniki nie będą dławić przepływu wody, obieg jest przecież grawitacyjny. A wstawienie pompki przed 1 grzejnikiem
  5. A więc jak to powinni być zrobione aby działały te dwa grzejniki i co najważniejsze grzały.
  6. Witam Mam problem ze swoim znajomym otóż w ramach dogrzania pokoju dołączył do istniejącego grzejnika stalowy panelowy Purmo o dł 1,4m drugi grzejnik aluminiowy żeberkowy. Rysunek nie jest artystyczny. Ale czerwony to zasilanie, niebieski odpływ. Ogrzewanie grawitacyjne zasilanie z rurki zailającej to 3/4 cala do grzejnika dochodzi pex16 drugi jest spięty również 16 pex. To coś z drugiego grzejnika to odpowietrznik automatyczny. I tutaj jest sedno naszego sporu drugi grzejnik nie grzeje rurka to i owszem jest ciepła ale grzejnik już nie. Ja twierdzę, że jest zbyt mała średnica rurki zasilającej i złe podłączenie, znajomy zaś twierdzi że powinno działać bo jest przedłużenie drugiego grzejnika a może się tylko coś zapchało lub dołączyć pompę do grzejnika. I kto tutaj ma rację i jak powinno wyglądać prawidłowe działające połączenie o ile można w takim połączeniu mówić.
  7. Jak pisałem wcześniej odpowietrznik automatyczny jest zamontowany z tyłu tego drugiego grzejnika. A props pompki to można ją podpiąć przy odpływie między pierwszym i drugim grzejnikiem bo gdzieś takie rozwiązanie widziałem czy też przy piecu c.o. Szkoda, że nie zasugerowałeś większej średnicy rurki, nie chciałbym ponosić dodatkowych kosztów przeróbki grzejnika.
  8. Drugi grzejnik ma założony odpowietrznik automatyczny. kolanko musiało być założone aby nie zagiąć alupexa. Pierwotnie uprzejmy pan założył w miejsce odpowietrznika alupexa 16 i połączył z drugim tak samo połączył odpływ, przy dobrym nagrzaniu ciepła woda dochodziła do grzejnika.
  9. Witam zrobiłem instalacje wg rysunku nr 1 drugi grzejnik nie działa. Jak ruszyć ten grzejnik?
  10. Pierwszy to grzejnik płytowy purmo o długości 1,4 m a do dołączenia jest grzejnik aluminiowy 10 żeberek. Pomieszczenie jest niedogrzane. Oba grzejniki mają być w jednym pomieszczeniu
  11. A to chyba jest tzw połączenie krzyżowe. Masz jak widzę na dole dwa kolanka i trójnik. Obawiam się że u mnie będzie dławiony odpływ zimnej wody Myślę że ten pierwszy sposób będzie bezpieczniejszy. Tym bardziej że drugi będzie oddalony o około 3,5 metra. Jak sądzisz?
  12. Witam Wcześniejszy grzejnik jest podłączony rurką stalową bodajże 1/2 cala a do zaworu grzejnika dochodzi rurka 16 alupex około 30 cm i grzejnik działa. Jeśli dobrze rozumiem ten drugi również można połączyć 16 alupex.
  13. Dzięki za radę jeśli chodzi o kwestie techniczne to przed zawór góra grzejnik pierwszy mam wstawić trójnik plus kolanko i tam podłączyć alupexa np 16 i to samo dół. Czy też mam wykorzystać inny sposób połączenia.
  14. ostatni za zamontowanym już wcześniej grzejnikiem czyli chcę dołożyć jeszcze jeden grzejnik.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.