Skocz do zawartości

marcin09

Forumowicz
  • Postów

    25
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    170m2,budynek jednorodzinny,
  • Instalacja
    12 grzejników panelowych,bufor 1800l,układ otwarty,zawór 3d ,pogodówka,w buforze 2x 3kw grzałki,6kw instalacji fotowoltaicznej ,cwu 250l grzane w sezonie z paneli słonecznych
  • Kocioł
    Lazar Holz Master 20kw.

O sobie

  • Lokalizacja
    Malopolskie

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia marcin09

Odkrywca

Odkrywca (4/14)

  • Reacting Well Unikat
  • Współtwórca
  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

1

Reputacja

  1. Też w ten sposób chce rozwiązać swoje sterowanie przepustnicami, obsługiwał by to siłownik ,potrzebuje tylko regulatora który bedzie czytał sygnał z analizatora.
  2. Teoretycznie mam to ogarnięte, szukam regulatora który będzie wspracował z analizatorem przez Modbas a nie zabije mnie ceną
  3. Dla mnie był pomocny w ustawieniach proporcji powietrza . W tym piecu zobaczenie płomienia jest utrudnione. Analizator jest generalnie przystosowany do pracy że sterownikami pieców podajnikowych,jest tu na forum opisanych parę przykładów. Ja w tej chwili jestem na etapie tworzenia regulatora powietrza którym steruje ten analizator.
  4. Tak mam taki analizator,ja kupiłem swój okazyjnie. Masz rację,ja mam go wpiętego na stałe,ale przy wybraniu najlepszych parametrów ,gatunek drewna nie będzie miał takiego wielkiego wpływu( mówimy o twardym drewnie) na tomiast większy wpływ ma granulacja ,jak i ułożenie samego drewna w piecu.Ja,przygotowując opał grupowałem go tak żeby nie trzeba było regulować, ale zdarzyło mi się że przestawiałem trochę tej zimy bo, musiałem spalić trochę modrzewia.W związku z czym myślę o jakim sterowniku tych przesłon żeby nie trzeba było przestawiać ręcznie. Co do przygotowania drewna to,49cm to max,instrukcja pisze o 50 ale to bzdura,po miesiącu - dwóch,ta dziwna konstrukcja ekranów się wygina i nie ma szans żeby 50 poprawnie spadały na palenisko. Ja tak robię czasami ale trzeba z tym uważać ,zrębka przy ustawieniach dla drewna kawałkowego mocno gazuje i nie na tyle powierza wtórnego żeby się spalić bez dymnie.Pozatym kluczem do poprawnego zgazowania jest jak najbardziej ciasne ułożenie drewna, tak że nie będzie tam miejsca na zrębke. Zrobiłem kiedyś test na samej zrębce ,( oczywiście przestawiajac powietrza) szybko się spala,I trzeba by mieszkać w kotłowni.
  5. Nie miałem szyby , była zabawa z uchlanie drzwiczek, dlatego szybko szukałem inego rozwiązania.Kiedyś rozmawiałem z serwisantem na ten temat, to podobno robią ludzie otwór w drzwiach i wstawiają fragment szyby z piekarnika, on nie umiał podać mi więcej szczegółów bo się tym nie interesował. Ja też myślę na tym tylko czekam na koniec gwarancji,bo z nimi nic nie wiadomo.
  6. Ja przed założeniem analizatora zaglądałem do paleniska na płomień, sprawdzałem wygląd wymiennika,ogólnie przeliczałem ilość spalonego drewna do czasu grzania ale to jest bardzo względne. Moje ustawienia teraz dla tlenu od9.5 do 10.0% to powietrze pierwotne 32mm, wtórne 38 wentylator 45-99% temp spalin 140 zadana ale realnie 150-170 stopni piec ustawiony na85 stopni. pale bukiem, grabem, jesionem.z jednego dobrze ułożonego zasypu nagrzewam bufor i cwu,. U mnie grzanie jest niskotemperaturowe, pompa co chodzi cały czas więc przy taki temperaturach zewnętrznych jak teraz (1-9 stopni średnia) pale co 40-46 godzin, poza tym tylko 3 osoby do cwu które posiada w razie czego swoją grzałkę i dogrzewa cwu
  7. witam te parametry kp1 kp2 .......i reszta to parametry do regulacji PID .
  8. Czyść jak będzie nie akceptowalnie rosnąć temperatura spalin .Zachary podał Ci sposób ja też robię podobnie i czyszcze jak już pisałem.
  9. Tam nic nie ma,tylko już przykleił sie nagar jak je wyciagniesz to zobaczysz co to trzyma. spróbuj wyczyści systemem , wybierz sadze ,przeczyś to zobaczysz ile tam tego jeszcze będzie, ja byłem zaskoczony i wtedy zobaczysz różnice w temp spalin.
  10. Pomiędzy czopuchem a wyjściem z kotła jest lużna blacha która zakrywa ocieplenie wewnątrz pieca ,jak to ściągniesz to zobaczysz pokrywe na 10x m8 to odkręcasz i dostaniesz się do płomieniówek.Demontujesz drażek z spręzynami i wyciągasz na zewnątrz one są chyba długie na 80cm,czyścisz to szczotką 50 mm.Ten czyszczący mechanizm nie dokońca się u mnie sprawdza, nie doczyszcza,poza tym przy pierwszym czyszczeniu okazało sie że te sprężyny są jakby u mnie za krótkie tak o 5cm i przytkało początek płomieniówek.Ja w zeszłym sezonie 2x tak czyściłem , teraz jeszcze nie,zaznaczam że przy każdym paleniu czyszczę mechanizmem.
  11. serwis przy pierwszym odpaleniu ustawił swoje, ja próbowałem swojego, przypadek sprawił że odkupiłem analizator bragera , ustawiłem pod niego ,przepaliłem 2 miesiące ,przy przegladzie gwarancyjnym gość sprawdził wygląd wymiennika ,komory spalania ,coś swojego dołożył i tak jadę od jesieni ( wymiennik biały czysty, brak dymu przy paleniu spaliny na poziomie 140-170 , jak wychodzą dużo wyżej pod 200 trzeba czyści płomieniówki dokładnie nie tylko tym ich systemem )Ogólnie trafiłem na kumatego serwisanta który sam ma piec hg atmosa, na pytanie czemu nie lazar odpowiedział krótko ..cena..😀
  12. Witam Zachary,rzeczywiście wpadam tu rzadko , jak przerabiałem instalacjię byłem częściej.Tak masz rację to prosta konstrukcja podobna do stalmarka, gdy ja szukałem pieca stalmark nie oferował hg ,defro przestało robić ,a nie chciałem atmosa.Dziś ,pomimo początkowych trudności z regulacją uważam że nie wybrałem żle , bynajmniej nie w tych pieniądzach jakie ja zapłaciłem.Teraz kosztuje dużo więcej ale powiem szczerze nie wnikam ile musiałbym zapłacić za niego.
  13. Tak, jak narazie oprócz tego co pisze to jestem zadowolony.Nie wiem czy wybrałbym ten konkretny model ale na pewno poszedłbym w hg ( mam swój las, dostęp do tanich odpadów tartacznych). Nie wykluczam innego typu ogrzewania ale ten narazie wychdzi mi najtaniej.
  14. Witam dla mnie ok duża komora , możliwość załadunku 50cm kawałków, rozbudowany sterownik (bogatszy napewno jak brany przeze mnie jeszcze atmos) w zestawie zakupowym wyposażenie do podłączenia hydraulicznego pieca trochę rekompensuje cene, na minus brak podglądu płomienia więc utrudniona regulacja i ulegające pokrzywieniu ekrany węwnętrzne( po rozmowie z serwisem na przeglądzie podobno ten typ tak ma) Piec ogólnie niezły jak dla mnie tylko dziś ze wzdlędu na cene nie brałbym go po uwagę . Z ciekawostek sterownik można wyposażyć w econnet i działa.
  15. Witam ja mam też holzmastera , korzystam z niego drugi sezon.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.