Skocz do zawartości

Julius

Nowy Forumowicz
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Julius

  1. Docieplaniom budynku towarzyszy głównie wymiana okien na nowe - szczelne i likwidujemy świetnie działającą wentylację wokółokienna :)) Teraz dociepla się zwykle grubościami pow. 15cm i tu bym się punktem rosy nie przejmował zbytnio, a raczej słabą wentylacją. Być może docieplanie budynku nie prędko się zwraca, i w przybliżeniu da się określiś okres zwrotu nakładów, ale za to komfortu nie da się wyliczyć. Dla mnie ma znaczenie czy w pokoju, wktórym przebywam ściana ma 18st czy 12st. Pozdrawiam
  2. Witam, Przepraszam, że się nie odzywałem, ale po długich oczekiwaniach i braku znalezienia jakiegokolwiek rozwiązania straciłem nadzieję, że znajdę kogoś kto ma podobny problem. Więc na forum nie zaglądałem. Problemu do końca nie rozwiązałem, ale ze względów ekonomicznych zrobiłem tymczasowe rozwiązanie bez kotła gazowego i ogrzewam tylko na kominku z płaszczem wodnym. Przeżyłem jedną zimę i było nieźle. Na domek 220m2 pow użytkowej spaliłem tylko 12m3 drewna niesezowanego w kominku 15kW. Dodam, że wodę miałem z bojlera elektrycznego bo jeszcze zbiornika nie podłączyłem. Paliłem raz na dwa dni, a w okresach bardzo zimnych codziennie.. Bufor sprawdza mi się całkiem nieźle. Jak rozpalę o 18.00 i dwa razy dołożę do kominka. W sumie idą dwa koszyki drewna :) to mam ciepło, a rano jak wstaję to w buforze jest jeszcze 35st: podłoga i kaloryferki ciepłe. Podłogówka i grzejniki dobrane na zasilanie 35st.C. do 40st.C Kominek sterowany za pomocą Tatarek Lux. Podłogówki i grzejniki sterowane za pomocą siłowniczków na rozdzialaczach i sterowników bezprzewodowych w pomieszczeniach (Danfoss) Rozwiązanie BNS24 wygląda ciekawie, właśnie staram się to rozgryźć :) Szczególnie interesuje mnie połączenie kotła gazowego z instalacją CO i buforem bo w tym tkwi klucz. Reszta, czyli solary i c.w.u. to już nie problem. Pozdrawiam W załączeniu uproszczony schemat tego co mam teraz.
  3. Witam ponownie, doszedł nowy problem. Dzisiaj odebrałem zbiornik ze sklepu. Cały czas myślałem, że będę mógł podłączyć go jak na stronie producenta termokominka CTM jednak Galmet jest trochę inaczej zbudowany druga wężownica jest na górze a na dole jest wejście dla kominka poprzez wymiennik płytowy jak rozumiem. Wcześniej chciałem podłączyć kocioł gazowy bezpośrednio do bufora jak na szkicu CTM ale teraz to będę musiał poprzez wężownicę. Bo innego wejścia nie mam. Chyba lepiej sprawdziła by się wersja z jedną wężownicą? Można podłączyć kociął gazowy poprzez wężownicę? Czy takie podłączenie jest poprawne?
  4. Witam, kupiłem zbiornik buforowy kombinowany Galmetu z dwiema wężownicami. Chcę do niego podłączyć kominek z płaszczem wodnym (przez wężownicę), kocioł gazowy kondensacyjny i w przyszłości instalację solarną(przez wężownicę). Instalacja c.o. to ogrzewanie podłogowe i grzejniki dobrane na 55stC. Schematów instalacji trochę znalazłem, a tutaj na forum informacji też jest sporo. Ale im bardziej się edukuję tym więcej mam pytań. 1. Zastosować zawór 3-drożny przez wszystkimi odbiorami (grzejniki, podłogówka) i podać im 55st, czy stosować dodatkowe mieszacze na podłogówkę? 2. Gdy będę chciał szybko nagrzać budynek po dłuższej nieobecności kocioł gazowy podłączony do bufora będzie miał sporą zwłokę, tak sądzę, nie mówiąc już o c.w.u. Czy ma sens żeby w pewnych przypadkach podawał ciepła wodę bezpośrednio do grzejników? 3. Czy ogrzewanie podłogowe po wygaśnięciu kominka nie obniży mi temperatury c.w.u? Dziękuję z góry za podpowiedzi. Chętnie skorzystam z waszej wiedzy, jestem właśnie na etapie realizacji c.o. i idę trochę po omacku.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.