Skocz do zawartości

Adarkar

Forumowicz
  • Postów

    18
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Adarkar

  1. Co sadzicie o kotlach Krzaczek SKP? Bedac w hurtowni i pytajac sie o przyzwoity kociol na ekogroszek polecono mi go. Mam dom ok. 100 m2 + garaz 15 m2 i w przyszlosci ok. 50 m2 na poddaszu jakiej mocy kociol wybrac? Krzaczek ma 17 lub 25 kW. Mam uklad z wymiennikiem plytowym. I drugie pytanie: czy wymiennik CWU podlaczyc po stronie otwartej czy w ukladzie zamknietym?

  2. Buduje system ogrzewania:

    czesc zamknieta:

    1. rozdzielacz - grzejniki,

    2. rozdzielacz /pompa i uklad mieszajacy - podlogowka,

    3. przeponowe naczynie wzbiorcze.

    4. Pompa obiegu CO na powrocie.

    Wymiennik plytowy

    czesc otwarta:

    1. kociol stalopalny z podajnikiem typu ekogroszek,

    2. otwarte naczynie wzbiorcze,

    3. pompa obiegowa CO na powrocie

     

    Moje pytanie dotyczy miejsca podlaczenia zasilania i powrotu wezownicy wymiennika CWU (pompa obiegowa cwu lepiej na zasilaniu czy powrocie/z zaworem zwrotnym czy bez) czyli w ukladzie zamknietym czy w ukladzie otwartym.

  3. Dlaczego piszesz takie głupoty? Kocioł z instalacją ciśnieniową prawidłowo wykonaną jest znacznie pewniejszy niż z instalacją otwartą z np. zamarzniętym zbiornikiem wyrównawczym. Widziałem kilka kotłów rozprutych ale dziwnym zbiegiem okoliczności wszystkie miały instalację otwartą.

    A gdzie jesli mozna wiedziec widziales te kotly, bo jesli to bylo w Polsce to nie powinienes sie dziwic bo polskie prawo wymaga systemu otwartego. Zaden instalator nie zainstaluje ci pieca w ukladzie zamknietym, bo jak by cos sie stalo to z wiezienia nie wyjdzie.

    W sieci jest wiele projektow z prawidlowo zaprojektowana instalacja w ukladzie zamknietym. Ostatnio widzialem piec z wbudowana wezownica z ukladem zabezpieczenia przed przegrzaniem.

    PS. Zapoznaj sie ze schematami zaprojektowanych ukladow a wszystko sie wyjasni.

  4. Do poradnika Kisana już dotarłem i próbuję sobie to poprzeliczać.

     

    To wogóle dziwy temat ta podłogówka... Jak i cała instalacja kotłowni... Po kilu rozmowach z instalatorami zaczynam wierzyć, że to szamani raczej niż rzemieślnicy... :) Do kilku z nich pasuje raczej tytuł "kompozytor kotłowni" niż instalator... Ja rozumiem, że do każdej sprawy podchodzą indywidualnie ale czy improwizacja w tym temacie jest wskazana? Wolę raczej jak improwizuje się jazz niż coś co ma mi grzać tyłek w zimowe wieczory... Bez urazy - nie uogólniam - ale jak kolejny pan na pytanie czy przed pracą będzie mógł przygotować mi zestawienie materiału - choćby przybliżone odpowiada że nie, bo nie wie co w trakcie wyjdzie i jak on to zrobi - to trochę się załamuję, a chodzi konkretnie o podłączenie konkretnego pieca z konkretnym zasobnikiem do cwu i konkretnym wymiennikiem w konkretnym miejscu, gdzie piec, wymiennik i zasobnik stoją w konkretnych miejscach. I nie chodzi mi o wymiar rur co do cm ale ilość pomp, zaworów, kolanek, trójników i innej galanteri...

    Coraz bardziej mam ochotę zrobić to sam... :)

    Pozdrawiam

    Jestem w trakcie robienia sobie samemu C.O. i C.W.U. Zastosowalem system rozdzielaczowy. Jeden rozdzielacz do grzejnikow i zespol pompy z rozdzielaczem do podlogowki. Wykonalem wszystko w pex. Wykonalem probe szczelnosci i oki. Wykonalem obliczenia podlogowki i potem przy ukladaniu okazalo sie ze wiecej wyszlo mi rury niz w obliczeniach. Samo wykonanie jest proste. Trzeba pamietac o kilku zasadach jakie mozna wyczytac w poradnikach. Wymagane narzedzia to kalibrator (mozna wypozyczyc), sprezyny (niekoniecznie), zabka i zestaw kluczy plaskich, srobokret. Przy zlaczkach zaprasowywanych praska reczna (mozna wypozyczyc) wlasciwa dla danego producenta, mlotowiertarka. Otwarta glowa i wyobraznia (nie mozna wypozyczyc).

    Pozdrawiam ADARKAR

  5. Grzejniki ala konwektory wykonane z miedzi i aluminium sa bardzo lekkie (ponizej 20 kg wraz z woda) i niektorzy producenci maja w sprzedazy stopki do ustawienia na podlodze.

    Grzejnik stalowy ?? Waga ok. 32 kg na metr dlugosci. Sa kolki tzw MOLA do wkrecania w karton - gips. Ale jak sie sprawdza ??

    Powodzenia i pozdrawiam ADARKAR

    PS. Jesli mozna prosze podac sposob rozwiazania problemu na forum.

  6. Ponieważ właśnie rozpoczynamy przymiarki do montażu ogrzewania w nowym budynku, znalazłem człowieka który ew. może wykonać u mnie ogrzewanie podłogowe - mój instalator od kotła nie chce się za to brać - skomplikowana sprawa w sumie nieistotna. Pan Podłogowy na podstawie rzutów i przekrojów wykonał podobno (podobno - bo na oczy nie widziałem) projekt podłogówki. Zadałem mu pytanie - jako laik - jaka będzie moc grzewcza w pomieszczeniach w których będzie podłogówka, a mam akurat projekt "kaloryferowy" i tam oczywiście są podane moce grzejników, chciałem wie te wartości porównać. Dostałem dziwną odpowiedź, że się nie da tego określić, bo to się liczy z metra. Zaczynam podejrzewać, że Podłogowy korzysta z gotowych zestawów wystawianych na Allegro które właśnie są opisywane jako powierzchnia grzewcza/powierzchnia pomieszczenia, a za przeproszeniem, taki "kit" to pewnie sam bym radę dał zainstalować - jeden z oferentów reklamuje swój produkt hasłem "tego się nie da spieprzyć"... :)

    Mam więc do Was dwa pytania:

    Czy rzeczywiście nie można przeliczyć i porównać mocy "kaloryferowej" i "podłogówkowej"?

    Czy gotowe zestawy z Allegro mają sens? Czy ktoś z Was może z nich korzystał? Finansowo oczywiście wypadają bardzo dobrze...

     

    Pozdrawiam

    Wez sobie poradnik Kisana czesc 2: ogrzewanie podlogowe. Tam sa podane wzory do wyliczenia podlogowki. Jesli chodzi o ilosc rury to zalezy od modulu ulozenia. Praktycznie jest to od 7 do 10 mb rury na m kw. Kazda rura ma nadrukowany metraz co 1 m wiec latwo bedzie sprawdzic ile zostalo zuzyte rury. Jesli chodzi o ukladanie rury to jest to sprawa w miare prosta i nie mozna tego sp....

    Pozdrawiam ADARKAR

    PS. Adam ma racje na podstawie obliczen mozesz sie liczyc z tym ze ci braknie rury.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.