Skocz do zawartości

smolnyk

Forumowicz
  • Postów

    16
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez smolnyk

  1. W dniu 13.11.2019 o 13:02, Darekgra napisał:

    no własnie ja wchodzę dalej w nastawy temperatury i dalej jest zakładka kontrola temperatury powrotu, lecz mogę w nią wejść tylko po "świeżym" zalogowaniu po pewnym czasie się jakby blokuje lub a na sto procent blokuje ten ekran wejście w menu producenta kodem 7785. Wtedy wystarczy se wylogować i zalogować ponownie i dostęp już jest z powrotem.

    szkoda że nie ma jakiegoś opisy co dany parametr powoduje i na co dokładnie ma wpływ a jest tego całkiem sporo

    Obiecałem, że opiszę parametry, i jak wpływają niestety jestem teraz trochę zajęty, jak się ogarnę, to postaram się wrócić do tematu.

  2. Zobacz mój post na poprzedniej stronie, generalnie wszystkie dane na jednym ekranie, dla mnie był bardzo przydatny przy szukaniu optymalnych ustawień. Znajduje się w menu widok.

    W kolumnie po lewej masz takie parametry jak  temperatura aktualna i zadana kotła, obroty zadane i rzeczywiste (jeśli masz turbinkę), w kolumnie po prawej zadana i aktualna spalin, praca i przerwa to czas pracy i czas przerwy pracy podajnika (np. 22 to 2,2 s, 286 to czas 28,6 s), oczywiście jeśli palisz w PID.

  3. Cześć,

    Widzę na forum wielu doświadczonych forumowiczów, ale z dzieleniem się wiedzą to czasem różnie bywa (nie urażając nikogo oczywiście). Ostatnio zaczepił mnie Adamu z zapytaniem o kod do ekranu producenta.

    Ekran producenta - 2902,

    Menu serwis są dwa kody: 

    5162 - myślę, że znany,

    7785 - dostęp do menu instalatora.

    Jak macie jeszcze inne kody do ukrytych ustawień, to podzielcie się, nikomu nic nie ubędzie.

    • Zgadzam się 1
  4. Awiator, nie mam już tej oryginalnej turbinki i nie pamiętam jak to wyglądało, ale sprawdź na wyłączonym wentylatorze, czy jak ruszysz turbinką, to czujesz działanie magnesów (turbinka zatrzymuje się w określonych położeniach lub przy lekkim poruszeniu turbinki chce wrócić w poprzednie miejsce lub przeskakuje do przodu). Jeżeli tak jest to być może usunięcie stojana z cewkami, który tam pozostał poprawi Ci sytuację. Dzisiaj sprawdzę do jakich obrotów mogę zejść na tej mojej.

  5. W dniu 15.10.2019 o 23:11, awiator napisał:

    Co do turbinki to ja posiadam tą "dużą". Przykleiłem ja na klej montażowy idealnie na środku otworu. Liczyłem na jakieś cuda ale przynajmniej u mnie jak kocioł chodzi na małej mocy (wczesną jesienią) i (późna wiosną) to na K1Pv3 piec mi chodzi gorzej. Dużo więcej dużych śpieków mam niż na K1Pv2. Jak zmniejszam nadmuch tak aby spieków było mniej to turbinka przestaje się obracać i pojawia się błąd hallotronu. Za to zimą dużo łatwiej ogarnąć piec i przy paleniu na PID w zasadzie nic nie trzeba robić. Kocioł może chodzić na ustawieniach fabrycznych a mimo to proces spalania i popiół wygląda książkowo co było niemalże nie do osiągnięcia na K1Pv2. Ja czasem wracam do K1Pv2 właśnie w cieplejszych okresach. PS. Zawsze palę tym samym węglem więc porównanie wydaje się merytoryczne

    Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka
     

    Cześć,

    poszukaj wentylatora z kierownicami przed wirnikiem, przeróbka jest prosta, zejdziesz z obrotami dużo niżej, w zasadzie poniżej wymaganego minimum, gdzie jeszcze zachodzi proces spalania. Wentylator, który przerobiłem wygląda tak, jak NIDEC V34809-35ENT2, czy to ten model przerabiałem, niestety nie pamiętam.

     

  6. Cześć,

    przetestowałem ostatnio soft 3.4.0, 3.5.0 i 3.5.2 sterownik K1PV4, turbinka aktywna (założona nieoryginalna, ale zdecydowanie bardziej czuła i stabilna,przerobiłem z wentylatora 12V ale o innej konstrukcji, posiada kierownice przed wirnikiem, co znakomicie poprawia pomiar przepływu, taniej i lepiej od oryginalnej), dmuchawa 40 W, palnik ekoenergia 25 kW (mógłby być mniejszy), piec żeliwny, załączona pogodówka, steruje zaworem 4d, palę pelletem.

    Moje spostrzeżenia są następujące:

    3.4.0 pracuje dobrze ale jest trochę zbyt  nerwowy, nadmiernie szybko reaguje na zmiany, co podnosi trochę zużycie pelletu

    3.5.0 (udostępniony kilka stron wcześniej) pracuje rewelacyjnie, stabilnie, szybko ale ale spokojniej niż 3.4.0, u mnie najmniej paliwożerny

    3.5.2 ten, który wgrałem jest zbyt wolny, wręcz flegmatyczny, myślę, że ma inne parametry PID, nie służy to dobrze zużyciu pelletu, duże wahania temperatury.

     

     

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.