Skocz do zawartości

Polko

Forumowicz
  • Postów

    11
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Polko

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Hmmm, wg mnie temp na zewnątrz nie powinna mieć wpływu na zachowanie pieca który w innych temperaturach sprawował się dobrze, ale też nie widzę innej metody na sprawdzenie tego - zacznę od zmniejszenia czasu przerwy przy podawaniu. Później jeśli to nie pomoże, pogrzebię w ustawieniach serwisowych. Dzięki za odpowiedź. Odezwę się po sprawdzeniu nowych ustawień.
  2. Witam, W ostatnim czasie mamy różne zachowania pogody, raz siarczysty mróz poniżej -10c, raz kilka tylko na minusie. Mój piec kiedy temp. spada powiedzmy na -10C to piec czesto ma alarm - brak paliwa. Z racji że w domu sie jeszcze nie mieszka to ciężko mi ocenić co jest tego powodem, ostatnio jednak był alarm a kopczyk jeszcze pięknie się żarzył. Kiedy temp. była nieco łaskawsza piec pięknie chulał bez problemów, a nastawy ciągle te same. Dodam dla uzupełnienia że piec chodzi na pełnej pogodówce, sterownik recal Art a nastawy następujące: u1 5s; u2 38s; u3 25min. Ma ktoś pomysł co może byc przyczyną tego dziwnego zachowania mojego kombiaczka? Z góry dziękuję za wszelkie zainteresowanie tematem ;)
  3. Hej, ja posiadam również pełną pogodówkę do tego samego pieca i z działania tegoż systemu również nie jestem zadowolony. Jak mniemam kolega powyżej również, dlatego doszukuje się wad czujnika zewnętrznego. Możesz napisać jakie są twoje spostrzeżenia z użytkowania sterownika z pełną pogodówką, moze razem dojdziemy do jakiś wspólnych przemyśleń i konkluzji ;] ja mam sterownik firmy Recal Art 3000. Ogólnie przy wystąpnieniu dużych mrozów zaobserwowałem w popielniku znacznie większą ilość niedopalonych groszków, dużo spieków. Paliwa ubywało jak szalone a temp. w domu marna, bo 16C...
  4. Siedzac za przeproszeniem na dupie na stołku przy piecu i sprawdzaniem płomienia, wysokości kopczyka i przede wszystkim zrzutami do popielnika, nie ma uniwersalnych nastawów!!! A no jak nie masz czujników (rozumiem żadnych) to nie masz sterownika praktycznie, to serwistant ci nie zamontował wszystkiego?
  5. Ja co prawa korzystam dopiero pierwszy sezon z ling kombi ale musze powiedziec ze jeszcze ani razu mi nie zerwal zawleczki. możliwe ze najczesciej powodem jest źle wyregulowana stopka pod podajnikiem albo zbyt wilgotny groszek.
  6. Polko

    Ranking Ekogroszku 2009

    Sezon 2010/2011 się już powoli kończy, jak u was kosztowo wyszło palenie ekogroszkiem? Ja paliłem eko-groszkiem Ekoret pochodzący z Katowickiego Holdingu Węglowego S.A., którego nikt powyżej nie wymieniał, widocznie wszyscy z jednego regionu jesteście. Niestety węgielek kosztował luzem 880zł za tone, parametry groszku: http://www.brykiet-weglowy.pl/?page=ekogroszek . Ogrzewany był dom dwupiętrowy pierwszy raz, pow. ok,. .200m2, nie mieszkany jeszcze, wiec w pełnej pogodówce ustawiona stała temp. ok 15-17C w pomieszczeniach. Poszło ok 2,5 tony na to. Aż boję się pomyśleć co to będzie jak się w tym roku wprowadzimy i przyjdzie palić i ogrzewać bojler na CW i utrzymywać temp. w pokojach 22C ;/
  7. Dzięki za instrukcję serwisową do sterownika. No i w takim wypadku rzeczywiście termostat pokojowy byłby dobry, jednak dla jednego pokoju. Dlatego lepszą opcją dla nie wydaje się być zmiana parametru serwisowego odpowiadającego za "udział" ważności temp. w pokojach w procesie grzania. Dziękuję za podpowiedzi. No i instrukcję ;D
  8. W takim razie bardzo mnie zaskoczyłeś. Dla użytkownika sterownika priorytetem jest temperatura pomieszczeń z których korzysta, później oszczędność spalania paliwa (chociaż u niektórych kolejność być inna ;] ). W takim razie dlaczego w instrukcji do sterownika autor opisuje funkcję gałek jako regulatorów temp. skoro nie wpływają realnie na nią? Prawdą jest co napisałeś, że piec ma utrzymywać stałą temp. wody przy pomocy czujnika na zewnątrz. Czujnik wew. ma korygować temp. krzywej grzewczej, -> ale to wszystko ma służyć do płynnego ustalania temp. pomieszczeń jaką zadał sobie użytkownik na sterowniku, a nie jak sobie przy danych ustawieniach ustali sobie sam piec. Tak ja to sobie wyobrażałem, zasmuciłeś mnie w takim razie. Myślałem że po to jest ta cała automatyka aby móc sobie uprościć życie a nie utrudnić ;/ wychodzi na to że metoda prób i błędów ustawię sobie żądaną temp. w pokoju... nie chce mi się w to wierzyć. Będę musiał dostać potwierdzenie tych informacji od Panów z RecalArt'u.
  9. Wszystko fajnie tylko jak działa po zaprogramowaniu ten nasz regulator m77? Jeśli odpowiednio dla każdego dnia tygodnia ustawiam maksymalnie możliwe 2 ustawienia komfortu, reszta jest trybem obniżonym/nocnym? A ustawienie temperatury dla komfortu i dla nocnej ustawiamy odpowiednio na gałeczce górnej i dolnej, prawda? Ustawiłem sobie 22C i 20C. A piec ciągle utrzymuje temperaturę w pokoju z czujnikiem 19C ;/ Nie wiem czy ja mam władzę nad nim czy on nade mną... Skoro masz dokładnie ten sam sterownik proszę udziel mi w tym przypadku wskazówki bo nie wiem dlaczego taki stan rzeczy wystąpił. Pozdrawiam
  10. sprawa trochę się wyjaśniła ponieważ okazało się że jednak był problem z zaworem czterodrożnym. Z niewiadomych przyczyn był przestawiony w tryb ręczny i tylko lekko otworzony, więc kaloryfery były lekko ciepłe ciągle pomimo tego, że kocioł ciągle chodził. Teraz po "odblokowaniu" gałki w trybie automatycznym sterownik swobodnie sobie otwiera i zamyka zawór i wszystko się ustabilizowało. Piec osiąga większą temperaturę, spokojnie 30 min w fazie potrzymania utrzymuje żar na kopczyku, temperatura zadana na piecu jest taka jak w pomieszczeniach. Teraz pozostało tylko dostroić piec w celu optymalizacji zużycia paliwa.
  11. Witam, tak sie sklada ze mam ten sam sterownik do swojego pieca ling combi 23 kW, mianowicie RecalArt A3000D i mam do ciebie m77 kilka pytan. Moi rodziece kupili ten piec chyba podobnie jak ty w 2008, ale dopiero od września stoi w domu, został wiec zakupiony na zaś aby skorzystać z ówczesnych odliczeń od materiałów budowlanych. Tak wiec sterownik ten mamy w pełnej wersji pogodowej, tj. czujnik zewnetrzny na ścianie pn, czujnik wewnętrzny w jednym z pokoi na piętrze. Powierzchnia do ogrzania to ok. 200m dobrze ocieplony dom. grzanie trwa dopiero tydzień, więc budynek był zimny wcześniej. Ustawienia sterownika: u1/u2/u3: 6/25/30. Jest zawór 4D z siłownikiem (dziwne bo jakoś nie widzę żeby zawór się przemieszczał, mam wrażenie że ciągle w tej samej pozycji jest - ale na pewno działa poprawnie). Krzywa grzewcza: 6. Pierwsza rzecz: 1) piec w ustawionej fazie podtrzymania 30min wytrzymuje zaledwie 10min, po tym czasie przechodzi znowu do fazy grzania. Przy 54-55C przechodzi w faze podtrzymania, a do fazy grzania przechodzi przy 50C. Dlaczego piec nie wytrzymuje zadanego czasu podtrzymania? 2) na 2 gałkach po prawej stronie (sloneczko i księżyc) ustawia sie temp. dzienna i nocna w wer. pełnej pogodowej w naszym sterwniku m77, prawda? Dlaczego przy ustawionym tem. na sterowniku 18 piec nagrzal pomieszczenie z czujnikiem wew. do 24C i dalej to kontynuowal, nie wiem czy wogóle przestanie grzac ;/ nie rozumiem tego. Będę wdzięczny za wyrozumiałość i wszelkie wskazówki. A, no i włączony jest tryb automatyczny, jednak nie są zaprogramowane dni jakie maja być temperatury. Nie wiem czy to istotne.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.