Skocz do zawartości

MesaArt

Forumowicz
  • Postów

    8
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez MesaArt

  1. Witam! Niestety okazało się że przewodu wykorzystać się nie da. Dla osób które mają więcej szczęscia podam cenę wykonania instalacji podaną przez firmę: 7 tys zł (piec z zamkniętą komorą + przewód koncentryczny 6m + 3 grzejniki, montaż) Zostajemy wieć przy temacie posta czyli c.w.u. "elektryczna"... W umowie z enionem zakupiona moc to 4kW przy prądzie znamionowym, zabezpieczenie przedlicznikowe 25 A. Chciałbym zamontować boiler w łazience 80L. oraz pod zlewem ogrzewacz przepływowy. Jak dobrać te urządzenia żeby nie spalić przypadkowo instalacji, a także żeby można było bezpiecznie i wygodnie korzystać z kilku urządzeń naraz? ps. Kwestię ogrzewania narazie odpuszczamy. Dziękuję za wskazówki.
  2. Problem polega na tym że komin dymowy jest zbiorczy z czterech kondygnacji z tego co kominiarz wywnioskował. Dodatkowo jest czynny, także nie ma możliwości włożenia tam wkładu spalinowego. Natomiast dzisiaj jestem umówiony z firmą instalacyjną, napiszę jakie konkuzje się narzucą po wizycie. Pozdrawiam M.
  3. Poleca ktoś firmę z Krakowa która mogłaby zająć się montażem takiego kotła wraz z instalacją c.o./c.w.u. ?
  4. Rozumiem, że istnieje możliwość poprowadzenia przewodu koncentrycznego od pieca w przewodzie wentylacyjnym mieszkania.... Jednak nurtuje mnie to, iż wciąż pozostaje problem kuchenki gazowej i właściwej wentylacji w mieszkaniu po zmniejszeniu powierzchni przewodu wentylacyjnego.... ??
  5. Dziękuję za odpowiedź. Natomiast chciałbym wyprostować sprawę przewodów. Jak widać na rysunku w mieszkaniu znajduje się tylko jeden przewód wentylacyjny. Chcąc montować gaz, kominiarz zalecił dorobienie: a) dodatkowego przewodu wentylacyjnego (w opcji gazewego piecyka c.w.u. bez c.o. oraz drugiego /istaniejący/ dla ogrzewnia piecem kaflowym) czli w sumie w mieszkaniu 2 przewody went. :) spalinowego ze specialnym wkładem ...dodatkowo kazał rąbąc nawiewniki pod oknami w murze gr. 70 cm (bez komentarza). Ten wariant odpuszczamy. Natomiast zaintrygował mnie kocioł z zamkniętą komorą spalania. Czy żeczywiście byłoby możliwe wykonanie odprowadzenia spalin w istniejącym kominie wentylacyjnym (rurka fi 80) ???? I co z doprowadzeniem powietrza?
  6. Z ciekawości zapytam, jak przy takiem rozwiązaniu wygląda sprawa głośności (rozumiem że musi być jakiś mechaniczny wyciąg) oraz zapachu na zewnątrz (sąsiedzi zapewne chcieliby mieć dostęp do świeżego powietrza)?
  7. Witam! Dziękuję za odpowiedź. Kamienica objęta jest nadzorem konserwatorskim, więc nie ma możliwości wystawienia czegokolwiek na elewację. Nie ma też możliwości pociągnięcia komina spalinowego czy wentylacyjnego prosto w górę, gdyż sąsiad nie wyraził zgody ma prace budowalne w jego łazience (w sumie się nie dziwię, wiele by z niej nie zostało). Jednyną mozliwością jest wyprowadzenie przewodów na korytarz. Pomijając już ogromne koszty wykonania komina (zakład kominiarsski wycenił prace z materiałem, uzgodnieniami i projektem na 7,8 tys. zł), nie uzyskam pozwolenia zarządcy i konserwatora na inne rozwiązanie niż budowa komina lub ogrzewanie elektryczne :| Stąd właśnie pytanie, czy jest sens np. zmienić taryfę na G12 (dzienna/nocna) i zamontować grzałkę do pieca (jak wyliczyć koszty) ? Czy może lepiej zostawić piec na węgiel (pod względem kosztów węgiel jest bezkonkurencyjny), a boiler podpiąc na prądzie o zmiennych taryfach (i czy w ogóle jest sens? )
  8. Witam! Mam wielką prośbę do forumowiczów oraz specjalistów wypowiadających się na łamach forum o pomoc w rozwiązaniu problemu 'zenergetyzowania' mieszkania o pow. ~30m2 położonego w kamienicy. Na początek podam parę faktów: - ok. 30m2, rozkład pomieszczeń jak na rysunku, 2 piętro w 3 piętrowej kamienicy, wys. pomieszczeń 3,1m - mieszkanie w trakcie remontu wiec jest możliwość ingerencji - do mieszkania podpięty jest gaz , natomiast nie wyrażono zgody na wykonanie pieca c.o./c.w.u. gazowego ze względu na brak przewodu spalinowego oraz dodatkowej wentylacji, w związku z czym w rachubę wchodzi tylko ogrzewanie elektryczne - w mieszkaniu znajduje się czynny piec kaflowy - węglowy oraz boiler elektryczny 120l (do wymiany) - do mieszkania podpięty jest prąd jednofazowy (taryfa stała) - miejscowość: Kraków Pytania: 1) Czy warto zmieniać ogrzewanie węglowe na grzałkę elektryczną w piecu biorąc pod uwagę kubaturę oraz rozkład pomieszczeń? W jaki sposób obliczyć zapotrzebowanie energetyczne takiego rozwiązania? 2) Jakie rozwiązanie alternatywne ogrzewania (w przypadku wyburzenia pieca kaflowego) można byłoby zamontować i z jakimi kosztami musiałbym się liczyć w takim przypadku? 3) Czy podpięcie prądu 3-fazowego lub zmiana taryf (w przypadku podpięcia grzałki do pieca kaflowego + podpięcia boilera) ma sens i ponownie – jak z kosztami eksploatacyjnymi? 4) Jak dobrać wielkość boilera i jego moc dla podanego schematu zakładając uzytkowanie 2 osób dorosłych i dziecka? Plan mieszkania: Dziękuję za każdą podpowiedź! Pozdrawiam!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.