Skocz do zawartości

Vlad24

Stały forumowicz
  • Postów

    3 464
  • Dołączył

  • Wygrane w rankingu

    53

Odpowiedzi opublikowane przez Vlad24

  1. Dokładnie i bardzo prosto. Ktoś, kiedyś, posiadając odpowiednią wiedzę i doświadczenie, dobrał odpowiednią sprężarkę do odpowiedniej komory. On nie patrzył, co ta sprężarka miała w nazwie, ani ile plusów miała przy A.

    Moc, to przepływ, masy w czasie. Ten przepływ bierze się z pojemności i obrotów. Pojemność jest stała i ją się dobiera, obroty zmienne, ograniczone, od dołu i od góry. To cała filozofia, żadnych czarów.

  2. Napisane strasznie chaotycznie, dwa razy czytałem. Co za pompa, rozumiem, że do tej pory było ok, a teraz jest inaczej. Z tego co napisałeś to pierwsze podejrzenia padają na czujniki odpowiedzialne za pracę EEV, czyli przetwornik LP o ile jest, termistor sprężarki lub termistor na rurze tłocznej za sprężarka. Do sprawdzenia są też pozostałe, skraplacza, parownika i zewnętrzny. Nieszczelny 4d, to wysoka temperatura sprężarki, czyli nie to. 

  3. Widoczne braki w szkoleniu podczas uruchomienia, albo i przedzakupowego. Pompa przy - 20 ma tyle ile powinna, 10kW będzie jak pozwolisz jej załączyć grzałki. Zawsze gdy ci "nie osiąga" patrzysz częstotliwość aktualną i docelową. Jak są takie same i są maksymalne to to jest jej sufit. Jak są różne o więcej niż 1Hz, to patrzysz typ limitu częstotliwości i odczytujesz z tabeli powód ograniczenia. 

  4. To nie jest dobry kalkulator, zresztą nawet najlepszy będzie tak dobry jak dobre będą dane do niego wprowadzane, a tym zazwyczaj jest najgorzej. 

    Gruntowa to zazwyczaj on/off, 100% podłogówki o ogromnej bezwładności i pojemności, za chwilę wejdą taryfy dynamiczne, a ty będziesz żałował wyboru. Dużo droższy to będzie wymiennik do tej 12 niż sama pompa. No i na koniec jak o moje zdanie chodzi, to w Polsce gruntowe bynajmniej w typowych domach jednorodzinnych są bez sensu. 

  5. Ja wyżej, nie masz wiedzy by oceniać co lepiej, a co nie.

    Dwa. Jak pojawia się kwestia dużo droższa, to automatycznie pojawia się wniosek, żebyś wolał dużo tańszą 

    Trzy. Jak ma być tanio, to czemu gruntowa? Bo kop 5, a nie 3? A cena kolektora znana? Czyli wracamy do punktu jeden. 

  6. W pompie następuje przełączenie zaworu 4d zanim sprężarka zbuduje odpowiednią różnice ciśnień. Kwestią czasu jest sytuacja, że zawór zatrzyma się w połowie drogi. Drugim błędem jest brak zabezpieczenia na błąd pierwszy. Pompa nie sprawdza, czy w trybie grzania faktycznie grzeje, czy temperatura skraplacza rośnie, a parownika spada, jej jest to obojętne. Kończy się to zamrożeniem wymiennika płytowego i złomowaniem.

    • Przydało się 1
  7. 2 godziny temu, Gruner napisał(a):

    Co wynika z tego filmiku  który pokazałeś ? Bo jakoś nie wiem czemu pompa padła - co ma glikol do śmierci tej pompy ?

    niby że jakby była hna glikolu to by nie padła ?  

    Mówisz, że trzeba ci to przeżuwać i do buzi podawać?

    Nie ważne z jakiego powodu padła. Ważne, że zamiast spędzać czas z rodziną, on pilnuje by mu pompa nie zamarzła. 

    Jak teraz? Lepiej? 

  8. 22 godziny temu, o6483256 napisał(a):

    Nie należę, do tej grupy, więc g... zobaczę. Streść krótko, nie bawmy sie w niedomówienia i tajemnice, bo na randkę się z tobą nie wybieram  🤣

    PS Rozumiem, że to ma mnie zniechęcić do monobloka i samodzielnego montażu 👍

    Jeżeli to Ci ułatwi to niech będzie, masz rację 🙃

    Dajmy już spokój, tracimy czas 👍

    Nie poddawaj się. 

    Ja tylko chce byś był świadom i przynajmniej w glikol zainwestował, a nie jakieś zawory, czy akumulatory. 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.