Skocz do zawartości

tatalolka

Forumowicz
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez tatalolka

  1. No to nie ciekawie bo mam już 11 stopni w mieszkaniu

    Skoro nie ma wyczystek to musisz zdjąć kafle na wieńcu pieca,te najbliżej przy rurze wejściowej do komina.Na zdjęciu widać że ktoś kiedyś już to robił.Kiedy odsłonisz górę wybierz sadzę(przypuszczalnie 10-15 kg),po wyczyszczeniu przykryj dziurę i sprawdź czy jest ciąg (dym z papierosa lub zapalona gazeta).Jeżeli wszystko ok.to zakładaj kafle,jeżeli nadal piec nie ma cugu to jest problem,zapchany kanał dymny sadzą lub kawałkiem cegły.Bez rozbiórki ani rusz.Ale sprawa najważniejsza MUSISZ POWIADOMIĆ WŁAŚCICIELA,jak to wcześniej stwierdził przedmówca.Pozdrawiam i powodzenia

  2. Witam, mam zamiar zrobić centralne ogrzewanie w budynku oraz rozprowadzenie wody. Instalację chciałbym mieć wykonaną w miedzi, stad moje pytanie jakie średnice rur zastosować??? W budynku gdzie obecnie mieszkam jest zmodernizowane centralne i wykonane jest na miedzi 28 z pieca, 22 rozprowadzone po mieszkaniu i 18 do grzejników . Podpytywałem u kolegów i wszyscy mają 18 rozprowadzone po domu i 15 do grzejników do taniej a wielkiej różnicy nie ma podobno. Ja orientowałem się w cenach na allegro zarówno rur jak i obejść i trójników w średnicach 15 i 18 i różnice są kolosalne. 18 dużo droższa. Dodam ze w budynku docelowo będzie piec centralnego i za możne za kilka sezonów kominek z płaszczem, ogrzewanie podłogowe etc. Budynek 2 kondygnacje, jakieś 200 mkw użytkowej, jednak w pierwszej kolejności ogrzewane będzie piętro. W instalacji zastosować chcę grzejniki żeberkowe aluminiowe. Pozdrawiam i proszę o pomoc.

    Dla chętnych do pomocy dodatkowo podam gg 970012, pisać nawet gdy niedostępny

    Rurki 15 są zdecydowanie za małe im dalej będzie grzejnik od zasilania tym mniejsza będzie ilość ciepłego czynnika grzewczego.U mnie jest tak:orurowanie przy kotle w stali(czarna)2cale następnie krótki odcinek 28,głowne rozprowadzenie oraz piony 22,podejścia przy grzejnikach 18 a 15 to tylko przyłącza do grzejnika(tzw.gałązka)

  3. Witam wszystkich po raz pierwszy

    Czy ktoś z forumowiczów mógł by wypowiedzieć sie na tema niżej przedstawionego schematu modernizacji kotłowni

    Chodzi mi dokładnie o prawidłowość podpięcia pompy ładującej c.w.u oraz obiegowej c.o. wraz z zastosowanie zaworu mieszającego

    Cała moja wizja polega na tym że w tym momencie używam starego Camino z zamontowanym nadmuchem i sterownikiem firmy Tech który utrzymuje mi temperature około 50 a opalany jest zrębkami a na noc zasypywany węglem.

    Tylko że przy tej temp w komoże spalania na ściankach zbiera sie dość dużu syfu z czego przy temp w granicach 70-75 stopni jest go zdecydowanie mniej

    I dlatego chcę zastosować układ 2 pomp. 1 ładowała by zasobnik cwu temp z kotła tj około 70 a druga po obniżeniu temp przez zawór mieszający do około 50 stopni ogrzewała by dom.

    Ale czy schemat który tutaj przedstawiłem zadziała po jego zastosowaniu

     

    Czy ktoś mi pomoże w rozwiązaniu problemu

    Vernal ma rację,proponuję jeszcze dołożyć odpowietrzenie na wejściu do zbiornika cwu.Tam gdzie jest kolano wstawić trójnik.To tylko taka sugestia.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.